Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Linia Elizabeth jest na szczycie listy odwołanych pociągów

Linia Elizabeth jest na szczycie listy odwołanych pociągów

podpis pod zdjęciem,

Linia Elizabeth została otwarta w maju 2022 roku

Najnowsze dane Urzędu Kolei i Dróg pokazują, że na najnowszej linii kolejowej w Wielkiej Brytanii odwołano więcej połączeń niż na jakiejkolwiek innej.

W sumie w ciągu czterech tygodni poprzedzających 19 sierpnia nie działało 9,1% usług na linii Elizabeth Line, a na drugim miejscu znajdował się CrossCountry – 7,5%.

Całkowita liczba odwołań wzrosła do 3,9% w porównaniu do 3,3% w poprzednim okresie. W zeszłym tygodniu ujawniono, że prawie połowa pociągów przyjechała z co najmniej minutowym opóźnieniem.

Transport for London (TfL) przeprosił za „kilka ostatnich problemów”.

Howard Smith, dyrektor Elizabeth Line, powiedział: „Linia Elizabeth Line naprawdę i szybko stała się jedną z najpopularniejszych linii kolejowych w kraju.

„Był to również jeden z najbardziej niezawodnych problemów, ale przeszliśmy przez trudny okres, który obejmował awarie dla naszych klientów, za co przepraszamy”. Ostatnio pojawiło się wiele problemów, w tym poważne problemy z systemami sygnalizacyjnymi i infrastrukturą Network Rail na zachodzie. Sekcja i uszkodzony pociąg konserwacyjny. Alstom poprawi niezawodność naszej floty pociągów.”

Po uwzględnieniu odwołań związanych z kodem P w ogólnej liczbie odwołanych pociągów dla Anglii, Walii i Szkocji całkowita liczba odwołanych pociągów wzrosła do 4,6% w porównaniu z 3,7% w poprzednim okresie.

Oznaczenie P oznacza, że ​​usługi są anulowane do godziny 22:00 GMT poprzedniego wieczoru, co oznacza, że ​​pociągi faktycznie znikają z rozkładu jazdy z dnia na dzień i w związku z tym nie pojawiają się w dziennych statystykach odwołań.

W pociągach północnych, prowadzonych przez państwowego operatora ostatniej instancji, odnotowano największą liczbę odwołań pociągów z kodem P w wyniku niedoborów załóg pociągowych.

W ostatnim okresie zanotowała ich 2064, z czego 56 w ramach lotu zostało odwołanych.