Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lidl pogrąża Wielką Brytanię w wojnie cenowej w supermarketach

Lidl pogrąża Wielką Brytanię w wojnie cenowej w supermarketach

Dziękuję, że do mnie dołączyłeś. John Lewis obwinia „presję inflacyjną” za opóźnienie o dwa lata pięcioletniego planu naprawy.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak sprzedawca detaliczny zaobserwował kolejną stratę w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku obrotowego.

5 rzeczy na dobry początek dnia

1) Zarząd BP stoi przed pytaniami dotyczącymi sposobu, w jaki Bernard Looney radzi sobie z relacjami z pracownikami | Nagła rezygnacja szefa naftowego giganta skłania do zbadania kultury firmy

2) Wartość ramienia na liście nowojorskiej giełdy wynosi 52 miliardy dolarów | Brytyjski producent mikrochipów przygotowuje się do największej flotacji w 2023 roku

3) Amerykański gigant danych pomaga w budowie nowej floty okrętów wojennych dla Królewskiej Marynarki Wojennej | Palantir, założony przez zwolennika Trumpa Petera Thiela, podpisuje umowę z firmą Babcock na opracowanie fregaty Typ 31

4) W jaki sposób „żółwie” lorda Browne’a przejęły kontrolę nad BP? | Nagła śmierć Bernarda Looneya oznacza koniec dziedzictwa Króla Słońce

5) Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega, że ​​wielki mur zadłużenia Chin prowadzi do „niezrównoważonego” wzrostu zadłużenia | Zadłużenie drugiej co do wielkości gospodarki świata wzrosło w 2022 r. o 7,3 punktu procentowego do 272% PKB.

Co się stało w nocy

W czwartek giełdy wzrosły głównie w Azji, po tym jak długo oczekiwany raport pokazał, że inflacja w Stanach Zjednoczonych przyspieszyła w sierpniu, ale nie bardziej niż oczekiwano.

Słaby wzrost cen złagodził obawy o możliwość ponownej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, co spowodowało wzrost indeksu Nikkei 225 w Tokio o 1,2% do 33 104,79.

Indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o 0,2% do 17 969,38 w związku z ponownymi obawami dotyczącymi chińskiego sektora nieruchomości. Notowane w Hongkongu akcje głównego dewelopera Country Garden spadły o 4,6% przed terminem spłaty obligacji.

Indeks Shanghai Composite Index utrzymał się na poziomie 3124,43, podczas gdy indeks Kospi w Seulu wzrósł o 0,9% do 2556,60. W Australii indeks S&P/ASX 200 wzrósł o 0,5% do 7189,70.

READ  UE może winić swoją własną politykę jedynie za rekordowe ceny gazu: Putin

Wall Street odnotowała w środę mieszane wyniki po tym, jak nowe dane pokazały, że inflacja w zeszłym miesiącu przyspieszyła, ale nie bardziej niż oczekiwano.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,1% do 4 467,44 po kilkukrotnym przeskakiwaniu pomiędzy niewielkimi wzrostami i stratami w ciągu dnia.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,2% do 34 575,53, a Nasdaq Composite wzrósł o 0,3% do 13 813,59.

Na rynku obligacji referencyjna rentowność 10-letnich bonów skarbowych spadła do 4,26% z 4,27% pod koniec wtorku. Zaraz po publikacji raportu o inflacji wahała się ona do 4,34%.