Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

LG Energy Solution dostarcza moduły akumulatorów pojazdów elektrycznych do ICPT w PolsceFabryka akumulatorów LG Energy Solution we Wrocławiu (LGES) w południowo-zachodniej Polsce

Firma LG Energy Solution poinformowała w piątek, że podpisała umowę z Impact Clean Power Technology, wiodącym polskim producentem systemów akumulatorowych, w celu wzmocnienia jej wejścia na europejski rynek komercyjnych pojazdów elektrycznych.

Założona w 2005 roku ICPT obsługuje GigafactoryX pod Warszawą, która produkuje i montuje zaawansowane systemy akumulatorów do większych pojazdów elektrycznych, takich jak elektryczne autobusy i ciężarówki.

Zgodnie z umową koreański gigant akumulatorowy dostarczy do ICPT 200 000 modułów akumulatorów niklowo-kobaltowo-manganowych (NCM) w ciągu trzech lat, począwszy od przyszłego roku. Urządzenia będą produkowane w fabryce zlokalizowanej w południowo-zachodnim Wrocławiu.

Dostępna ilość może zasilić około 3000 komercyjnych pojazdów elektrycznych.

Następnie ICPT zmontuje dostępne moduły akumulatorowe NCM w pakiety akumulatorów, które zostaną dostarczone do Solaris Bus & Coach, polskiego producenta pojazdów transportu publicznego o największym udziale w europejskim rynku autobusów elektrycznych.

Rynek komercyjnych pojazdów elektrycznych zyskuje na popularności jako sektor wysoce dochodowy, w którym ilość akumulatorów potrzebnych do ich zasilania jest około 11 razy większa niż w przypadku pojazdów elektrycznych ogólnego przeznaczenia.

Ponieważ elektryczne ciężarówki i autobusy muszą być w stanie pokonywać duże odległości i działać w niesprzyjających warunkach pogodowych, akumulatory tych pojazdów wymagają bardziej zaawansowanych technologii, aby wytrzymać napięcie zasilania ponad 10 razy większe niż w przypadku konwencjonalnych pojazdów elektrycznych.

„Dzięki naszej ostatniej umowie z ICPT po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza zaawansowana technologia akumulatorów jest obecna na dynamicznie rozwijającym się europejskim rynku komercyjnych pojazdów elektrycznych. W przyszłości będziemy nadal dostarczać klientom wartość na światowym poziomie” – powiedział Hong Seong-taek, dyrektor ds. Dział produktów pod klucz w firmie LG Energy Solution.

READ  Polacy stoją przed wyborem miejsca swojego kraju w Europie - POLITICO

„Dzięki współpracy z LGES będziemy mogli oferować jeszcze bardziej zaawansowane produkty i systemy, zapewniając przewagę konkurencyjną na rynku komercyjnych pojazdów elektrycznych, znanym z wysokich barier wejścia” – powiedział Bartłomiej Kras, Wiceprezes Zarządu ICPT .

Autor: Song Jong-hyun ([email protected])