Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekkoatletyka – Polska zdobywa pierwsze złoto w mieszanym biegu sztafetowym 4 x 400 metrów

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w Lekkoatletyce 4x400m Finał sztafety mieszanej Stadion Olimpijski OLS, Tokio, Japonia 31 lipca 2021 r. Kajetan Duszyński z Polski świętuje z Karolem Zalewskim z Polski po zdobyciu złotego medalu REUTERS / Kai Pfaffenbach

TOKIO (Reuters) – Polska odniosła niespodziewane zwycięstwo w sobotniej sztafecie mieszanej 4×400 m na Igrzyskach Olimpijskich. Dominikana zdobyła srebro, a Stany Zjednoczone brąz.

Polska drużyna w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaszmarek, Justina Sweety Erstik i Kajetan Doszyński odważnie zaprezentowała się na pustym stadionie olimpijskim po ustanowieniu najlepszego czasu w piątkowych eliminacjach.

Był to pierwszy medal olimpijski dla całej czwórki kolegów z drużyny, którzy wiwatowali i przytulali się, gdy biegacz nożny Duszyński minął linię mety w czasie trzech minut i 9,87 sekundy.

„Nie mogę w to uwierzyć. To marzenie z dzieciństwa. Spełniło się” – powiedział 26-letni Doszyński po zdobyciu pierwszego w Polsce złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Stany Zjednoczone były faworytami wydarzeń na Mistrzostwach Świata 2019, ale prawie przegapili finał po tym, jak zostali zdyskwalifikowani z powodu wymiany pałeczek poza strefą zmian w pierwszej rundzie w piątek. Organizatorzy zwrócili go później, powołując się na błąd urzędnika. Czytaj więcej

Na liście brakowało sześciokrotnej złotej medalistki olimpijskiej ze Stanów Zjednoczonych Alison Felix, która była częścią zwycięskiej drużyny sztafetowej USA w 2019 roku i ma we wtorek rywalizować w biegach pojedynczych kobiet na 400 m podczas jej piątej i ostatniej igrzysk olimpijskich.

Wydarzenie z udziałem dwóch mężczyzn i dwóch kobiet w drużynie, które zadebiutowało na Mistrzostwach Świata w 2019 roku, charakteryzuje się pewnym poziomem nieprzewidywalności, ponieważ nie ma zasad dotyczących płci rządzących kolejnością, w jakiej zawodnicy decydują się na ściganie.

Polska próbowała swojego składu w wyścigu Doha o tytuł, umieszczając mężczyzn w pierwszych dwóch meczach, ale zajęli piąte miejsce. Zespół zdecydował się umieścić rywali w środku wyścigu w sobotę, podobnie jak pozostałe osiem zespołów. Czytaj więcej

READ  Polscy ultrakonserwatyści otwierają uniwersytet, by tworzyć nowe elity

Sprawozdania Aimee Tenery w Tokio; Redakcja Eda Osmonda i Hugh Lawsona

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.