Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sportowiec kwestionuje uczciwość Laurel Hubbard na igrzyskach olimpijskich

Sporty

Laurel Hubbard przejdzie do historii, gdy weźmie udział w poniedziałkowych zawodach. Zdjęcia/Getty Images

Światowej sławy matematyk wdał się w debatę na temat udziału Laurel Hubbard w igrzyskach olimpijskich, mówiąc, że w kobiecym sporcie można mieć otwartość i uczciwość, ale nie można mieć obu.

Hubbard przejdzie do historii, gdy jutro weźmie udział w podnoszeniu ciężarów kobiet powyżej 87 kg, stając się pierwszą jawnie transpłciową sportowcem, która weźmie udział w igrzyskach olimpijskich.

Naukowiec w dziedzinie sportu, dr Ross Tucker z RPA, powiedział Elliotowi Smithowi z Newstalk ZB w DRS, że społeczeństwo jest bardziej zorientowane na wybory ludzi niż w przeszłości, ale kiedy stosuje się je w sporcie, powoduje to zderzenie praw.

„To matematyczny problem nie do rozwiązania” – powiedział Tucker, gospodarz nagradzanego podcastu Science of Sport. „Nie ma rozwiązania, które zadowoliłoby obie strony spolaryzowanej debaty. W chwili, gdy zrozumiesz, że nie można znaleźć kompromisu ”.

Tucker powiedział, że MKOl w dobrej wierze zezwolił na włączenie, ale zrobił to kosztem sprawiedliwości.

Powiedział, że zna 13 opublikowanych badań, które dotyczyły ludzi, którzy tłumili testosteron, usuwając od 1 do 10 procent przewagi.

„Oznacza to, że pozostanie pewna przewaga… nie ma żadnej przewagi, która sugerowałaby, że zbyt duże podciąganie testosteronu pod koniec procesu psuje cały proces.

„Władze sportowe uznały, że mają rozwiązanie”, powiedział Tucker. „Chcieli, aby było ono kompleksowe. Myśleli, że odbierzemy testosteron i wykorzystamy go. Niestety, tak się nie stało”.

Hubbard przerwała jej milczenie iw ten weekend wygłosiła swoje pierwsze oświadczenie od ogłoszenia jej wyboru na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Często będąc przedmiotem kontrowersji, Hubbard milczała w tej sprawie, utrzymując swoje pierwsze publiczne oświadczenie krótkie.

READ  Pochodnia paraolimpijska w Tokio, gdy wirus rozprzestrzenia się na kilka dni przed otwarciem

„Postrzegam igrzyska olimpijskie jako globalne święto naszych nadziei, ideałów i wartości i chciałabym podziękować MKOl za jego zaangażowanie w tworzenie sportu integracyjnego i dostępnego” – powiedziała.

Richard Budget, dyrektor medyczny Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wcześniej chwalił odwagę Hubbarda, stwierdzając, że „kobiety transpłciowe to kobiety”.

„Laurel Hubbard jest kobietą, konkuruje według zasad swojej federacji i musimy ją pochwalić za odwagę i wytrwałość w rywalizacji i zakwalifikowaniu się do Igrzysk”.

Pełna tabela Kiwi znajduje się poniżej. Kliknij imię, aby zobaczyć biografię sportowca, nadchodzące wydarzenia, wyniki w poprzednich meczach i szansę na medal.

Kilka prognoz stawia Hubbarda na medalowych pozycjach w Tokio, które będzie pierwszym medalem Nowej Zelandii w podnoszeniu ciężarów.

Hubbard brał udział w Gold Coast Commonwealth Games w 2018 roku, ale musiał wycofać się z zawodów z powodu kontuzji łokcia.