Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Half of England's councils are not building enough homes.

Które obszary najbardziej ucierpiały w wyniku kryzysu mieszkaniowego w Anglii? A co podnosi ceny? | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Analiza Sky News wykazała, że ​​budowa domów nie nadąża za wzrostem liczby ludności w prawie połowie angielskich władz lokalnych.

W dekadzie do 2021 r. liczba ludności rosła szybciej lub w takim samym tempie jak liczba domów w 150 z 309 władz lokalnych, zgodnie z naszą analizą danych z niedawno opublikowanego Spisu Powszechnego z 2021 r. oraz Departamentu Osiedlenia, Mieszkalnictwa i Społeczności . .

Eksperci mieszkaniowi twierdzą, że nie budujemy wystarczająco dużo nawet w miejscach, w których liczba nowych nieruchomości dotrzymuje kroku wzrostowi populacji, ponieważ jest zbyt mało domów.

Liczba mieszkań w Anglii wzrosła w ciągu ostatniej dekady o 8,4%, podczas gdy populacja wzrosła o 6,6%. Ale to jest średnia, a średnie maskują różnice między miejscami.

The fioletowe cieniowanie Na tej mapie pokazane są obszary, gdzie Populacja rosła szybciej lub w tym samym tempie co nieruchomości mieszkalne. Dotyczy to prawie połowy regionów i wskazuje, że podaż nie zaspokaja popytu.

Największe niedobory w Londynie i okolicznych władz lokalnych, takich jak Szczekanie i Dagenham A Havering.

Barking i Dagenham doświadczyli trzeciego najwyższego tempa wzrostu populacji, wywierając znaczną presję na podaż mieszkań.

Brakuje 20 milionów funtów w finansowaniu od rządu centralnego, więc nie możemy zbudować wystarczającej liczby domów, ponieważ nie mamy niezbędnej infrastruktury. Mimo to nadal jesteśmy największymi budowniczymi domów w Londynie”.

Cllr Darren Rodwell, lider Barking & Dagenham Board

Liczba ludności rośnie szybciej niż nieruchomości Na obrzeżach innych dużych miast, takich jak Manchester czy Birmingham.

Rzecznik rady w Sandwell, na obrzeżach Birmingham, powiedział, że obszar ten ma najszybciej rosnącą populację w czarnym kraju.

„To zwiększa zapotrzebowanie wraz z wyzwaniami związanymi z wysokimi kosztami przetwarzania i dekontaminacji terenów przemysłowych z opuszczonymi polami przed zabudową mieszkaniową”.

W ciągu następnych pięciu lat zlokalizował 4338 nowych domów.

Teraz spójrz na żółte cieniowanie. To wskazuje miejsca, w których Mieszkania rosły szybciej niż populacja w latach 2011-2021.

READ  Plany Rolls-Royce'a dotyczące małych elektrowni jądrowych poczyniły ważny krok naprzód

Większość z tych obszarów to obszary wiejskie, zwłaszcza na północy Anglii. Populacja Richmondshire zmniejszyła się o około 5% w latach 2011-2021, podczas gdy liczba nieruchomości mieszkalnych wzrosła o 6,8%.

A w pobliskim Hambleton liczba domów wzrosła o 9,5%, podczas gdy populacja wzrosła o 1,8%.

blisko Londynu, Widzimy, że budownictwo mieszkaniowe wyprzedziło wzrost populacji W niektórych dzielnicach, takich jak Hammersmith, Fulham, Camden, Kensington i Chelsea.

Ale wskaźnik pustostanów jest niski i to nie tylko w tych obszarach. Jest to trend w całej Anglii i jest kolejną oznaką stresu na rynku mieszkaniowym.

Gdy brakuje pustych nieruchomości, ceny rosną, a warunki najmu są często gorsze.

Potrzebujemy wolnych domów, aby rynek mieszkaniowy mógł prawidłowo funkcjonować, mówi Valentin Quinho, starszy analityk w Cities Centre.

„Przy tak niewielu pustych domach właściciele mają prawo negocjować wycofanie czynszu, ponieważ wiedzą, że najemcy nie mają innego wyboru”, mówi.

W Anglii tylko 1% nieruchomości mieszkaniowych jest niewynajętych, czyli znacznie mniej niż w większości krajów europejskich.

W Niemczech z najnowszych danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że ​​8,2% wszystkich mieszkań jest pustostanów, podczas gdy w Japonii jest to 13,6%.

Odsetek długoterminowych wolnych mieszkań w Anglii nie zmienił się znacząco od 2011 r. i wynosi mniej niż 3% w każdym urzędzie lokalnym.

Quinio mówi, że brak pustej posesji oznacza, że ​​więcej ludzi musi mieszkać w domach.

Nasza analiza pokazuje również, że wielkość gospodarstw domowych rośnie w tych samych miejscach, w których w ciągu ostatniej dekady zbudowano zbyt mało domów.

„Brak mieszkań był już dużym problemem w wielu miastach i są to te same miasta, które teraz borykają się z problemami” – mówi Quinho.

Brak podaży oznacza również, że średnia jakość mieszkań jest niższa, a nowe budynki mają tendencję do lepszej izolacji.

READ  Są tylko dwa sposoby na pokonanie inflacji – a ta giełda opanowała oba

Średnio ponad osiem na każde 10 nowych nieruchomości mieszkaniowych utworzonych w Anglii w 2021 r. było nowo wybudowanymi budynkami mieszkalnymi.

Ale nowe budynki stanowiły mniej niż połowę nowych domów w ośmiu z 309 Obszary, które przeanalizowaliśmy, w tym Portsmouth, Richmondshire i Eastbourne.

Co to oznacza dla cen domów?

Ceny rosły wszędzie przez ponad dekadę, ale wzrost ten wyniósł ponad 50% w dwóch trzecich władz lokalnych w Anglii.

Koszt zakupu nieruchomości podwoił się w niektórych dzielnicach Londynu, takich jak Waltham Forest, Barking, Dagenham, Hackney i Lewisham.

Z naszej analizy wynika, że ​​ceny wzrosły najbardziej na obszarach, gdzie liczba ludności rosła szybciej niż liczba mieszkań oraz na obszarach o mniejszej liczbie pustych domów.

Często występuje niedobór lokali mieszkaniowych, ponieważ nie jest to „system doskonały”, a nieruchomości nie zawsze są budowane tam, gdzie są najbardziej potrzebne, mówi Tom Bell, szef brytyjskiego działu badań mieszkaniowych w firmie konsultingowej Knight Frank.

„Budowniczy domów napotykają biurokrację i niepewność co do inicjatyw rządowych, takich jak Help to Buy” – dodaje.

„Często nie jest to tak proste, jak włożenie i zatkanie dziury w dostawie”.

Dysfunkcjonalny rynek mieszkaniowy ma pośredni wpływ na wzrost liczby ludności i rozwój gospodarczy miast.

Z wyjątkiem Londynu, mówi Queño, duże miasta mają średni wzrost populacji – znak, że mają „niedowagę”, jeśli chodzi o budowę domów.

„Musi być powyżej średniej, ponieważ musi napędzać wzrost gospodarczy” – mówi. „[A shortage of housing] Zasadniczo utrudnia tworzenie rodziny”.

Rzecznik Departamentu Osiedlenia, Mieszkalnictwa i Społeczności powiedział: „Porównywanie wzrostu populacji do nowo wybudowanych domów nie bierze pod uwagę tych, którzy mieszkają razem.

„Najbardziej użyteczną analizą jest porównanie liczby gospodarstw domowych – między 2011 a 21 rokiem w Anglii było dodatkowo 1,9 miliona domów, podczas gdy liczba gospodarstw domowych wzrosła o 1,37 miliona.

READ  Brytyjscy klienci EDF płacą za energię dwa razy więcej niż Francuzi

„Jesteśmy zaangażowani w realizację naszego celu, jakim jest 300 000 domów rocznie, a tuż przed wybuchem pandemii budowa domów osiągnęła najwyższy poziom od 30 lat – wybudowano ponad 242 000 nowych domów.

„Inwestujemy 11,5 miliarda funtów, aby zapewnić do 180 000 niedrogich domów w całym kraju, wraz z inwestycją 1,8 miliarda funtów, aby wesprzeć rewitalizację opuszczonych pól, zapewniając więcej lokalnych mieszkań, transportu i lepszą infrastrukturę dla lokalnych społeczności”.


metodologia

Władze lokalne opierają się na granicach z 2021 r. W przypadku władz, których granice zmieniły się między 2011 a 2021 r., prześledziliśmy i dopasowaliśmy poprzednie limity. Dotknięte obszary to: Bournemouth, Christchurch i Poole, Dorset, Buckinghamshire, West Suffolk, East Suffolk, Somerset i Taunton, West Northamptonshire i North Northamptonshire.

Uznaje się, że rynek mieszkaniowy jest niezdrowy, gdy różnica między wzrostem liczby ludności a wzrostem zasobów mieszkaniowych jest większa niż -2 punkty procentowe. Lata odnoszą się do lat podatkowych.

Wskaźniki pustostanów odnoszą się wyłącznie do długoterminowych wolnych nieruchomości, w tym mieszkań, które są wolne od sześciu miesięcy lub dłużej. Nie obejmuje to mieszkań zarejestrowanych jako drugie domy.


The Dane i kryminalistyka team to wszechstronna jednostka zajmująca się zapewnianiem przejrzystego dziennikarstwa Sky News. Zbieramy, analizujemy i wizualizujemy dane, aby opowiadać historie oparte na danych. Łączymy tradycyjne umiejętności raportowania z zaawansowaną analizą zdjęć satelitarnych, mediów społecznościowych i innych informacji open source. Opowiadając historie w multimediach, staramy się lepiej wyjaśniać świat, jednocześnie pokazując, jak działa nasze dziennikarstwo.

Dlaczego dziennikarstwo danych ma znaczenie dla Sky News