Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę William mówi, że królowa Corgi jest pod dobrą opieką

Książę William zapewnił żałobników, że psy królowej są pod opieką „bardzo dobrze” po jej śmierci.

Zmarła królowa – która zmarła w wieku 96 lat 8 września – pozostawiła dwa psy rasy Corgi, Sandy i Muek, po tym, jak jej ukochany Dorje (Krzyż Jamnika) zmarł w wieku 18 lat, zaledwie kilka miesięcy przed jej śmiercią.

Książę Walii powiedział tym, którzy czekali w kolejce w Lambeth w południowym Londynie, aby zobaczyli trumnę królowej leżącą w stanie w Westminster Hall, że psi towarzysze króla mają „dobry dom”.

Powiedział im w teledysku Sky News: „Widziałem je tamtego dnia. Będą pod dobrą opieką, to bardzo przyjazne psy, które mają dobry dom”.

Dodał: „Otrzymują bardzo dobrą opiekę i jestem pewien, że są rozpieszczani”.

Uważa się, że Corgis jest pod opieką księcia Yorku i jego byłej żony, Sarah, księżnej Yorku.

Rzecznik księcia Andrzeja powiedział w zeszły weekend, że on i Sarah będą leczyć zwierzęta – które książę dał królowej podczas blokady, aby ją pocieszyć, gdy jej zmarły mąż, książę Edynburga, był w szpitalu i przebywał w Windsor. .

Psy Jej Królewskiej Mości z jej pierwszego potomstwa, Susan, dostały swój osiemnasty prezent od swojego ojca, Jerzego VI.

Źródło ujawniło również, że książę Yorku zabierze psy do swojego królewskiego domu z 30 sypialniami w Windsor.

The Sun cytuje wtajemniczoną osobę mówiącą: „To fantastyczne – Karol jest teraz królem, Camilla jest królową-małżonką, William i Kate, książę i księżna Walii… (Andrew) dostaje psy”.

„Przynajmniej ma mnóstwo czasu po wycofaniu się z królewskich obowiązków”.

Na początku 2021 r. królowa otrzymała dwa nowe szczenięta, jedno corgi, drugie dorje.

Król nazwał Dorje Fergus na cześć jej wuja, brata jej matki, Fergusa Bowesa-Lyona, który zginął podczas I wojny światowej w 1915 roku.

READ  Victoria odnotowuje 1923 nowych lokalnych przypadków Covid-19 i 25 zgonów

Nazwa Muick pochodzi od ulubionego miejsca w pobliżu zamku Balmoral, gdzie tradycyjnie spędzała lato.

Zmarły król był zdruzgotany śmiercią pięciomiesięcznego Fergusa zaledwie kilka tygodni po tym, jak go powitała, wkrótce po śmierci Filipa, w kwietniu 2021 roku w wieku 99 lat.

Później został zastąpiony przez nowe szczenię corgi od Andrew i księżniczek Beatrice i Eugenii w jej oficjalne 95. urodziny, które królowa nazwała Sandy.