Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa odwołuje Boże Narodzenie w Sandringham ze względu na bezpieczeństwo Covid i będzie świętować w Windsor

Królowa odwołała plany świętowania Bożego Narodzenia w Sandringham House w związku z obawami Covid.

Pałac Buckingham potwierdzony niezależny Że Jej Wysokość spędzi Boże Narodzenie i Nowy Rok w Zamku Windsor, zamiast jak zwykle podróżować do swojego domu w Norfolk.

Królewskie źródło podało, że decyzja była osobista, podjęta po dokładnym rozważeniu i odzwierciedla podejście ostrożnościowe.

Rodzina odwiedzi Królową w Windsor i zostaną podjęte rozsądne środki ostrożności i będą przestrzegane wszystkie odpowiednie wytyczne.

Wynika to z wcześniejszej decyzji o odwołaniu tradycyjnego przedświątecznego obiadu jej rodziny, który miał się odbyć jutro (21 grudnia).

Zwykle w obecności jej dzieci, wnuków i prawnuków, a także jej kuzynów Gloucesters, Duke of Kent i Michaels of Kent, lunch odbywa się w Pałacu Buckingham, zanim królowa uda się do Sandringham.

W tym roku są pierwsze urodziny królowej bez zmarłego w kwietniu 2021 roku księcia Filipa.

W zeszłym roku spędzili razem Boże Narodzenie w zamku Windsor bez reszty rodziny.

Posunięcie to jest zgodne z radą naczelnego lekarza Anglii, aby ograniczyć kontakty społeczne w okresie Bożego Narodzenia.

Na konferencji prasowej na Downing Street w zeszłym tygodniu Chris Whitty powiedział: „Nie mieszaj się z ludźmi, których nie musisz”.

Dodał: „Naprawdę wierzę, że ludzie powinni traktować priorytetowo te rzeczy – i tylko te rzeczy – które naprawdę mają dla nich znaczenie”.

Poniedziałek Zjednoczone Królestwo Zgłoszono 91 743 nowych przypadków koronawirusa, co stanowi drugą najwyższą dzienną liczbę od początku pandemii.

Jednak rząd ogłosił brak nowych ograniczeń po długim nadzwyczajnym posiedzeniu gabinetu w poniedziałek po południu, chociaż premier Boris Johnson powiedział, że rząd nie wyklucza dalszych działań.

„Niestety muszę powiedzieć ludziom, że będziemy musieli zachować możliwość podjęcia większej liczby środków w celu ochrony społeczeństwa, ochrony zdrowia publicznego, ochrony NHS” – powiedział.

READ  Kangana Ranaut przywołuje wspomnienia z dzieciństwa Karwy Chauth i mówi: „Proszę, nie wyśmiewajcie się z wierzących” | Bollywood

„Przyglądamy się różnym rzeczom, aby utrzymać firmę Omicron w ryzach i niczego nie wykluczamy.

„Ale teraz myślę, że chcemy, aby ludzie skupili się na ostrożności – więc wentylacja, maski we właściwych miejscach, wszystkie zwykłe rzeczy do mycia rąk, ale pamiętaj, jak zaraźliwy jest naprawdę Ommicron”.

Dodatkowe sprawozdania ze strony Autonomii Palestyńskiej