Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królewskie Święta – Kate Middelton przejmuje obowiązki Królowej

Kate Middelton pierwszy raz spotkała księcia Williama w 2001 roku, podczas studiów na szkockim uniwersytecie St. Andrews. Początkowo ich znajomość bazowała jedynie na przyjaźni (obydwoje byli wtedy w związkach). Dodatkowo ówczesny czas okazał się szczególnie trudny dla rodziny królewskiej, gdyż obfitował w rozwody, skandale i wielki spadek popularności Royalsów.

Dopiero po kilku latach zażyłości i wspólnym mieszkaniu z grupą znajomych ich przyjaźń zaczęła przeradzać się w uczucie. W 2007 roku nastąpił kryzys w ich znajomości i postanowili się rozstać, aby po jakimś czasie ponownie do siebie wrócić. Jak twierdzą, był to trudny okres, w którym zrozumieli i dojrzeli do bycia ze sobą. Kolejne lata Kate czekała, aż William podejmie ten ostateczny krok i jej się oświadczy. Właśnie wtedy dziennikarze nadali jej uszczypliwy przydomek „Waity Katy”.

Do królewskiego ślubu doszło w końcu w 2011 roku w Kaplicy Westminster. Od tego czasu mija już ponad dekada, a Kate i William tworzą zgodną i szczęśliwą rodzinę, wraz z trójką dzieci. Middelton, tak jak Diana, zajęła specjalne miejsce w sercach Brytyjczyków i stała się ikoną stylu, a noszone przez nią ubrania wyprzedają się w kilkanaście minut na całym świecie.

Jej bezproblemowość i nienaganne reprezentowanie rodziny królewskiej doceniła sama Elżbieta II usuwając się w cień nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również z chęci przygotowywanie Kate do przyszłej roli.

Królewskie Święta

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas również dla Royal Family. Nie spędzają ich oni jednak w pałacu Buckingham, a w Norfolk w rezydencji Sandringham House. Należy wspomnieć, że w Anglii nie ma tradycji wigilijnej, ale przed Świętami organizowana jest uroczysta kolacja przypominająca naszą Wigilię.

24 grudnia członkowie rodziny królewskiej pojawiają się w Sandringham, aby otworzyć ten wyjątkowy okres w roku popijając herbatę i jedząc ciasta i kanapki. Po kilku godzinach zasiadają do świątecznego posiłku.

READ  Miecz używany podczas słynnej wojny średniowiecznej w Polsce

Biograf rodziny królewskiej Duncan Larcombe powiedział również, że w Święta najchętniej grają w “gry towarzyskie czy kalambury, które wywodzą się jeszcze z czasów Królowej Wiktorii i absolutnie podtrzymują tą tradycję.” Niestety nie wiemy czy rodzina królewska nauczyła się jak grać w pokera czy kanastę, jednak pojawiające się, co raz to nowe newsy z ich życia mogą nas jeszcze zaskoczyć.

Kolejny dzień Świąt to obowiązkowe orędzie Królowej do poddanych podsumowujące miniony rok. Jest to również okazja do złożenia życzeń Brytyjczykom. W drugi dzień z kolei rodzina udaje się w wizyty do swoich bliższych i dalszych krewnych.

Wyjątkowy rok – Królowa usuwa się w cień

Niewątpliwie, 2021 rok ciężko doświadczył Królową Elżbietę II. Nie tylko powróciły problemy zdrowotne, ale odszedł jej ukochany mąż – książę Filip. Obchody dnia Pamięci odbyły się bez jej obecności pierwszy raz od 22 lat.

Królową zastąpiła księżna Kate zajmując centralne miejsce monarchini. Jak donoszą brytyjskie media taki układ sprzyja księżnej, gdyż może w pełni pokazać, że potrafi godnie zająć miejsce Królowej. Dodatkowo, Middelton została pierwszy raz gospodynią koncertu kolęd w Westminster Abbey: „Jej przemowa była piękna i poruszająca, a sama księżna sprawiała wrażenie bardzo pewnej siebie. Jeśli ona będzie naszą przyszłą królową, to jestem pewien, że jesteśmy w dobrych rękach – dodaje osoba związana z organizacją wydarzenia na łamach magazynu.”

Nie wiadomo na razie czy zdrowie pozwoli Królowej Elżbiecie II dotrzymać świątecznych tradycji i dopilnować wszystkich przygotowań oraz samej kolacji. Jeżeli nie to na pewno jej miejsce ponownie zajmie księżna Kate tym samym przygotowując się do przyszłej, królewskiej roli.

Na ten moment, pałac Buckingham nie potwierdził, aby to ona miała przejąć te obowiązki podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Nie mniej jednak, wiadomym jest fakt, iż 95-letnia Elżbieta II podupadła ostatnio na zdrowiu i zaleceniem lekarzy było wycofanie się z publicznych wystąpień. Dopiero nadchodzące tygodnie pokażą czy ustąpi ponownie miejsca Kate czy osobiście dopilnuje świątecznych przygotowań.

READ  Polski zespół Al Faisal wygrał jeden