Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odwrotna dostawa z Niemiec do Polski przez Jamał-Europa trwa już trzeci dzień – Biznes i Ekonomia

Moskwa, 23 grudnia. /DOS/. Rewersowe dostawy gazu z Niemiec do Polski gazociągiem Jamał-Europa trwają trzeci dzień z rzędu, wynika z informacji operatora przesyłu gazu Cascade.

Kierunek tłoczenia gazu jest uzależniony od zastosowań, jakie operator transportu gazu otrzymuje od klientów. Kierunek przepływu gazu może się zmieniać w zależności od zastosowań nominalnych (zalecenia) otrzymanych do pompowania w dowolnym kierunku. Jeśli klienci chcą zmienić swoje rekomendacje, pojawiają się tzw. re-rekomendacje dotyczące dostaw gazu gazociągiem.

Gazprom po raz kolejny nie odnotował w środę na aukcji w przeddzień czwartku możliwości przesyłu gazu ziemnego przez Jamał-Europa przez Polskę. Spółka nie skorzystała z możliwości złożenia zamówienia na pompowanie na aukcji nocnej 23 grudnia. W rezultacie Holding zdecydował się nie rezerwować pompowania rurociągiem przez najbliższe 24 godziny trzeci dzień z rzędu.

Rezerwacje na dostawy gazu przez Gasprom przez Jamał-Europa zaczęły spadać w zeszły piątek, podczas gdy od poniedziałku firma nie zarezerwowała możliwości pompowania gazu rurociągiem. W efekcie od 21 grudnia odwrócono przepływ gazu ustrojowego gazociągiem z Niemiec do Polski.

READ  Gruzja i USA, główni faworyci Polski