Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Król Karol będzie uczęszczał do kościoła, ale „delikatnymi krokami” pominie wielkanocny lunch w kierunku publicznego powrotu

Król Karol będzie uczęszczał do kościoła, ale „delikatnymi krokami” pominie wielkanocny lunch w kierunku publicznego powrotu

Król pójdzie do kościoła w Wielkanoc, ale nie wyda później lunchu w ramach zmodyfikowanego harmonogramu, który umożliwi mu pozdrowienie publiczności po raz pierwszy od diagnozy raka.

Król ma nadzieję chodzić do i z kaplicy św. Jerzego w Windsorze po wyrażeniu zgody na poprawki do tradycyjnych pamiętników wielkanocnych rodziny królewskiej mające na celu ochronę jego zdrowia.

Będzie to jego pierwsze wystąpienie zewnętrzne od rozpoczęcia leczenia raka około dwa miesiące temu, co określono mianem „delikatnych kroków” w stronę powrotu latem do niektórych obowiązków publicznych.

Rodzina królewska zgodziła się wysłać do kościoła mniejszy niż zwykle kontyngent, gdyż siedziba króla, przylegająca do rezydencji królowej i oddzielona od reszty zgromadzenia, była uważana za akceptowalne środowisko na tym etapie jego choroby.

Oczekuje się, że będzie widziany w drodze do kościoła z królową, wchodzącym przez portyk galilejski. Jeśli pogoda na to pozwoli, będzie mógł z daleka pomachać i pozdrowić niewielki tłum złożony z członków kongregacji i mieszkańców posiadłości Windsor.

Nie oczekuje się od niego udziału w przyjęciu po nabożeństwie ani zorganizowania prywatnego rodzinnego lunchu w sposób określany jako „wielkanocne światło”.

Źródło pałacowe określiło planowaną obecność króla jako „znak, że sprawy zmierzają we właściwym kierunku”.

Źródła opisują plany jako „przesunięcie tarczy” w kierunku wznowienia normalnego programu, w tym stopniowego zwiększania liczby gości organizujących przyjęcia w pałacu w miarę zbliżania się lata.

READ  Frank Langella usunięty z „The Fall of the House of Usher” po dochodzeniu w sprawie wykroczenia