Krajowe tytuły rozstrzygnięte na Litwie, w Polsce, na Węgrzech, w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech: Europejska Federacja Hokeja

Na scenie klubowej w czerwcu rozstrzygnięto kolejną partię narodowych tytułów plenerowych; Oto podsumowanie z Litwy, Polski, Węgier, Austrii, Szwajcarii i Włoch.

Litwa

Šiaulių Ginstrektė – ŠSG zdobyło w zeszły weekend 24. z rzędu tytuł kobiet na Litwie, wygrywając oba mecze finałowe z Vilnioaus SM Sostinės Tauras (wcześniej Vilniaus HC Žuvėdra).

Wygrali pierwszą grę 6-3, zanim pomyślnie ukończyli tytuł 3-2 w drugiej grze.

Siauliai Genestrict. Zdjęcie: Alfredas Pledis

I zrobili dublet, ponieważ męska drużyna wygrała oba finały nad Baltic Sea Champs-Jivitas

Szawle „Ginstrektė” odniosły dwa zwycięstwa, wygrywając pierwszy mecz u siebie 8:1, a następnie zdobywając laury nad rywalami z Širvintos z wynikiem 3:1. Mantvydas Pocevičius został najlepszym zawodnikiem turnieju, a Povilas Sinkevičius, który zdobył 14 bramek, został królem strzelców turnieju.

Ludzie Siauliai Ginstrekte

Polska

Kansas Pomorzanin Toru zwyciężył w męskiej ekstraklasie, pokonując podopiecznych Macieja Zielińskiego WKS Grunewald Poznań 2:1.

Po bezbramkowej pierwszej połowie Wojciech Rutkowski w 42. minucie podwyższył na 1:0, a pięć minut później prowadzenie podwyższył Michał Dawid.

Potem Grunewald zaczął dominować, a Damian Jarzembowski strzelił z rzutu karnego, zmniejszając stratę, ale gospodarze Toro utrzymali zwycięstwo.

Tydzień temu KS Start Brzeziny (na zdjęciu powyżej) został mistrzem po raz 17. w swojej historii, wydobywszy z AZS to, co najlepsze Politechnika Poznańska w finale po rzutach karnych.

Normalny czas zakończył się wynikiem 0:0, torując drogę Ana Gabara do tytułu mistrza. Bramkarz nie stracił bramki w rzutach karnych, podczas gdy jej drużyna strzeliła dwa gole, by zachować tytuł mistrza kraju.

KS Pomorzanin Toruń

Węgry

Ibitok zakończył pamiętny sezon tytułem mistrza kraju w finałowej serii rozegranej w Mödling, podejmując wyzwanie Suruksaraya w oszałamiającej bitwie w rzutach karnych.

Regulaminowy czas zakończył się wynikiem 4:4; Soroksári prowadził 2:0 w pierwszych sześciu minutach, a Sombor Ficzere strzelił obie bramki. Builders odpowiedzieli trzema kolejnymi bramkami, gdy Keith Bagada strzelił gola Benedicka Kozariego i objął prowadzenie 3-2.

READ  Dlaczego ten stylowy hotel może być najbardziej insta-friendly miejscem w Polsce?

Fisher wyrównał na 3-3, ale wydawało się, że Bajada wygrał mecz na 57y minucie, kiedy skompletowałem hat-tricka. Jednak Vexere zdobył czwartą bramkę w ostatnich sekundach po uderzeniu, co dało wynik 4-4 i rzut karny.

Ale Epitok wygrał 3:2 i zdobył złoty medal, który został wręczony przez wiceprezesa EuroHockey, Waltera Kaponicka.

ipetok

Austria

AHTC jest mistrzynią Austrii kobiet czwarty rok z rzędu, wygrywając w rzutach karnych z Wydadem i kończąc finał serii w zeszły weekend.

Oba mecze zakończyły się remisem, a pierwszy mecz w sobotę zakończył się remisem 1:1, a Leonie Paul i Jonah Bochleitner wymienili bramki.

W drugim meczu remis zakończył się bezbramkowo, a decyzja o tytule została podyktowana rzutami karnymi, gdy Aimée Pöschel obronił mistrza AHTC Aimée Pöschel, a następnie młoda gwiazda Katharina Proksch strzeliła zwycięskiego gola.

AHTC

Post SV zakończył panowanie SV Arminena jako mistrza Austrii mężczyzn imponującym zwycięstwem 4: 0 w pierwszym meczu, kładąc podwaliny pod ich ogólny sukces, ponieważ zdobyli tytuł po raz pierwszy od 2006 roku.

W ten sposób po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowali się do EHL Men’s KO16 Championship po grze w EHL Ranking Cup w 2022 roku.

Nadal mieli pracę do wykonania w drugim meczu dzień później, bez różnicy bramek, a zwycięstwo Arminena skutkowałoby rzutami karnymi. Ale Post ponownie zwyciężył z sukcesem 3-2.

wyślij św

Szwajcaria

Rotois Wittgenen sięgnęła po dublet Szwajcarii, a ich kobiety zdobyły tytuł, pokonując w finale 1:0 HC Olten po pokonaniu Luzerner SC w półfinale.

Jeśli chodzi o mężczyzn, Wettingen awansował do finału po zwycięstwie 2:0 nad Grasshoppers Zurich, a następnie pokonał w finale Olten 4:3. W tym finale objęli prowadzenie 4: 0, zanim wielki powrót prawie zniweczył ich nadzieje, ale utrzymali się, by zdobyć tytuł.

Włochy

Butterfly Roma wygrała oba swoje ostatnie mecze we Włoszech przeciwko Polisportiva Ferrini i na początku czerwca została mistrzem kraju.

READ  Ocaleni z hitlerowskich obozów zagłady świętują 79. rocznicę wyzwolenia Auschwitz w Dniu Pamięci o Holokauście

Zapewnili sobie pierwszy tytuł mistrzowski po wygranej 3-1 w pierwszym meczu, a następnie wygrali rewanż 4-0. María Vitória Granato zakończyła jako najlepsza strzelczyni sezonu, zdobywając o jedną bramkę więcej niż jej siostry Delfina i Clara Ramón, które strzeliły pięć bramek w serii finałowej.

motyl

HC Bra zwyciężył wśród mężczyzn, gdy drużyna Piemontu zdobyła tytuł po ekscytującym finale z Tevere. To trzeci tytuł z rzędu dla Brazylii i jedenasty w ich historii.

Teferi wygrał pierwszy mecz 1:0 w sobotę w Pizie, ale Barra odbił się po dwóch golach od Andrieja Koshlenko w rewanżu, wygrywając 2:0 w meczu i 2:1 w dwumeczu.