Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kovit-19: Nowe przepisy obowiązują w Polsce i Belgii

Wielkanoc, Polska i Belgia są zaledwie kilka dni przed listą krajów europejskich, w których nowe przepisy wejdą w życie.

W najbliższą sobotę zamknięte zostaną drzwi żłobków i przedszkoli w Polsce, a także wielu firm, w tym fryzjerów i marketów budowlanych. Nie ma jednak ograniczeń dotyczących nakazów lub przemieszczania się o godzinie policyjnej. W tym tygodniu zarejestrowano nowe przypadki Govt-19. „To bardzo trudny okres dla epidemii” – powiedział premier Mathews Moraveki.

Jesteśmy o krok od możliwości właściwej opieki nad pacjentami i naszymi obywatelami” powiedział. „Powinniśmy zrobić wszystko, aby uniknąć takiej sytuacji”.

Przywrócenie w Belgii

Belgia rozpoczęła czterotygodniową drastyczną restrukturyzację, zamykając szkoły w tę sobotę. Sklepy zbędne są dostępne tylko po wcześniejszym umówieniu się.

We Francji urzędnicy przyspieszą kontrole lotnisk i opłat drogowych, aby wyegzekwować ograniczenia ruchu.

Testy PCR na granicy francusko-hiszpańskiej

Ponadto osoby w wieku powyżej 6 lat, które chcą przekroczyć francuską granicę lądową z Hiszpanią, będą potrzebować mniej niż 72 godziny negatywnych testów przesiewowych. Bezprecedensowy ruch wejdzie w życie we wtorek. Pracownicy przygraniczni i mieszkańcy strefy przygranicznej (w promieniu 30 kilometrów) będą zwolnieni, podobnie jak kierowcy ciężarówek.

Wreszcie w Portugalii szczepienie nauczycieli jest priorytetem dla uczniów szkół podstawowych, ale władze chcą zaszczepić wszystkich nauczycieli, zanim szkoły zostaną ostatecznie ponownie otwarte 19 kwietnia.

READ  „Patriot” nakłada grzywnę na polską portugalską firmę za wprowadzanie w błąd polskich sklepikarzy