Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kovit-19: Nowe przepisy obowiązują w Polsce i Belgii

Wielkanoc, Polska i Belgia są zaledwie kilka dni przed listą krajów europejskich, w których nowe przepisy wejdą w życie.

W najbliższą sobotę zamknięte zostaną drzwi żłobków i przedszkoli w Polsce, a także wielu firm, w tym fryzjerów i marketów budowlanych. Nie ma jednak ograniczeń dotyczących nakazów lub przemieszczania się o godzinie policyjnej. W tym tygodniu zarejestrowano nowe przypadki Govt-19. „To bardzo trudny okres dla epidemii” – powiedział premier Mathews Moraveki.

Jesteśmy o krok od możliwości właściwej opieki nad pacjentami i naszymi obywatelami” powiedział. „Powinniśmy zrobić wszystko, aby uniknąć takiej sytuacji”.

Przywrócenie w Belgii

Belgia rozpoczęła czterotygodniową drastyczną restrukturyzację, zamykając szkoły w tę sobotę. Sklepy zbędne są dostępne tylko po wcześniejszym umówieniu się.

We Francji urzędnicy przyspieszą kontrole lotnisk i opłat drogowych, aby wyegzekwować ograniczenia ruchu.

Testy PCR na granicy francusko-hiszpańskiej

Ponadto osoby w wieku powyżej 6 lat, które chcą przekroczyć francuską granicę lądową z Hiszpanią, będą potrzebować mniej niż 72 godziny negatywnych testów przesiewowych. Bezprecedensowy ruch wejdzie w życie we wtorek. Pracownicy przygraniczni i mieszkańcy strefy przygranicznej (w promieniu 30 kilometrów) będą zwolnieni, podobnie jak kierowcy ciężarówek.

Wreszcie w Portugalii szczepienie nauczycieli jest priorytetem dla uczniów szkół podstawowych, ale władze chcą zaszczepić wszystkich nauczycieli, zanim szkoły zostaną ostatecznie ponownie otwarte 19 kwietnia.

READ  Albania kwalifikuje się do Euro 2024 z grupy, w której znajdują się Czechy i Polska po remisie z Mołdawią | świat