Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koszty utrzymania - najnowsze wiadomości: Rachunki za energię mają osiągnąć 6552 GBP, gdy Wielka Brytania stoi w obliczu „katastrofalnej zimy”

Koszty utrzymania – najnowsze wiadomości: Rachunki za energię mają osiągnąć 6552 GBP, gdy Wielka Brytania stoi w obliczu „katastrofalnej zimy”

Torysowski poseł Kevin Holenrik mówi, że kryzys energetyczny spowoduje, że więcej ludzi „wyjdzie na ulice”

Wyższe ceny gazu mogą podnieść koszty rachunków za energię do 6552 funtów w przyszłym roku, a inflacja ma osiągnąć szczyt na poziomie 18 procent, zgodnie z dwiema prognozami.

Firma konsultingowa Auxilione oszacowała, że ​​od kwietnia rachunki za gaz i energię elektryczną mogą wynieść 6552 funtów za przeciętny dom.

Tymczasem analitycy wiodącego banku inwestycyjnego Citigroup prognozują, że inflacja – napędzana głównie wysokimi rachunkami za energię – może osiągnąć 18 proc. na początku przyszłego roku.

W piątek organizacja energetyczna Ofgem ogłosi ostatnią podwyżkę cen, która wejdzie w życie w październiku.

Oczekiwany wzrost jesienią do 3554 funtów ma sprawić, że średnie rachunki gospodarstw domowych będą o 80 procent wyższe w chłodniejszych miesiącach, gdy zużycie energii wzrośnie.

Połowa brytyjskich gospodarstw domowych może w styczniu cierpieć na ubóstwo energetyczne w wyniku gwałtownie rosnących cen energii, powiedział dyrektor zarządzający EDF Philippe Comaret, ostrzegając przed „tragiczną i katastrofalną zimą”.

1661259903

ICYMI: Jak długo możemy się spodziewać, że koszty życia potrwają w kryzysie?

Płace realne spadają w rekordowym tempie, a według analityków finansowych najgorsze dopiero nadejdzie. Ben Chapman Pyta, czy jest jakaś nadzieja na relaks.

Przeczytaj cały artykuł Bena tutaj:

1661259033

Liz Truss została oskarżona o niezrozumienie pomocy prawnej, gdy była Ministrem Sprawiedliwości

Były konserwatywny Lord Doradca został przesłuchany Les TrussZrozumienie pomocy prawnej, gdy pracowała na stanowisku minister sprawiedliwości.

Atak na jej kompetencje, dokonany przez prominentnego członka jej partii, staje się faworytem do zostania kolejnym premierem, gotowym na nową awanturę z prawnikami.

Nasz redaktor Whitehall Kate Devlin Raporty:

1661258115

Ministerstwo Skarbu poprosiło o ujawnienie, czy przygotowuje budżet kryzysowy Liz Truss pod kontrolą

Wzywa się Skarb Państwa do ujawnienia, czy się do tego przygotowuje Les Truss„Budżet awaryjny”, w narastającym sporze o to, czy Preferowanym kandydatem na kierownictwo Partii Konserwatywnej jest unikanie kontroli.

Potencjalny następny premier zasygnalizował, że nie poprosi niezależnego organu nadzorczego o wydanie orzeczenia w sprawie pakietu cięć podatkowych o wartości ponad 30 miliardów funtów, który planuje w ciągu kilku tygodni od objęcia urzędu.

Nasz zastępca redaktora ds. Polityki Roba Merricka Raporty:

1661257105

Polityka gospodarcza Liz Truss „Ted Heath to coś więcej niż Margaret Thatcher” — mówi prezes IFS

Les TrussPodobna do polityki gospodarczej Ted Heath zamiast Margaret Thatcherpowiedział dyrektor wiodącego think tanku.

Konserwatywny faworyt planuje obniżyć podatki i zwiększyć liczbę członków Partii Konserwatywnej deficyt budżetowy W obliczu wysokiej inflacji – w obliczu ostrzeżeń, że może to doprowadzić do wzrostu cen.

Nasz reporter ds. zasad John Stone Raporty:

1661256015

Co oznacza dla Ciebie górna granica cen energii?

Być może w ostatnich miesiącach dużo słyszałeś i czytałeś o limitach cen energii.

Cena maksymalna ma ponownie wzrosnąć w piątek, kiedy Ofgem ogłosi swoje ostatnie ogłoszenie.

Ale co to jest i jak wpływa na poszczególne rodziny.

mój kolega Joe Somerlad Spójrz:

1661254815

Kto otrzymuje zniżkę na energię w wysokości 400 GBP i zimową opłatę za paliwo?

Gospodarstwa domowe zaczną otrzymywać pieniądze z rachunków za energię od października.

Vicki Shaw mówi o tym, kto dostaje co i kiedy:

1661251815

Wszystkie dostępne koszty utrzymania pomocy i jak otrzymać zapłatę

Były kanclerz Rishi Sunak ogłosił szereg nowych środków po krytyce, że rząd nie zrobił wystarczająco dużo, aby poradzić sobie z trudnościami gospodarczymi.

mój kolega Zoe Tidman Spójrz na dostępną pomoc:

1661251685

Cena energii ponownie wzrasta do 6552 GBP – nowa prognoza

Gwałtowny wzrost cen gazu w poniedziałek dodał prawie 500 funtów do maksymalnych oczekiwanych cen energii w przyszłym roku, przynosząc więcej nieszczęść rodzinom, które już zmagają się z ogrzewaniem.

Eksperci oczekują teraz, że limit cen energii zostanie ustalony na poziomie 6552 funtów w kwietniu, w oparciu o cenę gazu w poniedziałek.

Ceny wzrosły po otwarciu rynków w poniedziałek po tym, jak Rosja poinformowała, że ​​przeprowadzi konserwację głównego gazociągu łączącego kraj z Niemcami.

„Napięcie na rynku wydaje się rosnąć z dnia na dzień, gdy zbliżamy się do dostawy zimowej, teraz jest już tylko pięć tygodni i nie widać zbyt wielu pozytywnych wiadomości”, powiedział Auxlion.

„Przestoje zaplanowane w ciągu tygodnia przykuły uwagę rynku i zwiększają obawy – jak pokazała wczorajsza aktywność na rynku”.

1661250915

Jak radzić sobie z wysokimi cenami

Miliony Brytyjczyków zmagają się z cenami wszystkiego, które rosną w obliczu rosnących cen energii i inflacji. mój kolega Kate Ng Zwraca się do ekspertów finansowych o radę, jak sobie z tym wszystkim poradzić.

1661249877

Koszty życia w kryzysie byłyby gorsze, gdyby Putin pozostał bez kontroli

Były minister spraw zagranicznych powiedział, że kryzys kosztów utrzymania będzie gorszy, jeśli wojna Władimira Putina na Ukrainie będzie kontynuowana bez kontroli, a jego agresja rozprzestrzeni się na resztę Europy.

Sir Malcolm Rifkind, który w latach 1995-1997 był ministrem spraw zagranicznych Sir Johna Majora, został zapytany, jak długo Wielka Brytania może nadal wspierać wysiłki wojenne Kijowa w obliczu rosnących rachunków za energię i inflacji.

READ  Rights group bada włamanie polskiego senatora za pomocą oprogramowania szpiegującego | Biznes