Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: trzylatek z rzadką chorobą genetyczną zostaje najmłodszą osobą, która umrze na COVID-19 w NSW

Matka chłopca, Jordana, powiedziała, że ​​„sprzeciwił się oczekiwaniom” co do tego, jak długo będzie żył, kiedy się urodzi.

„Oczekiwano, że będzie żył osiem miesięcy. Walczył i otoczyliśmy go najlepszą możliwą opieką” – powiedziała według ABC.

„To było ostateczne… ale on wbrew oczekiwaniom; żył i kontaktował się z otaczającymi go ludźmi. Dopóki nie zaraził się wirusem COVID.

„Byliśmy tak zdruzgotani. Był uroczym małym chłopcem i ciężko walczył przez długi czas. Nigdy nie byliśmy gotowi pozwolić mu odejść”.

Przez ostatni miesiąc był to dla Jordany „wałek z dziwnymi wibracjami”.

„Leora urodziła się 10 grudnia, a mój ojciec zmarł dwa dni przed tą datą i był to po prostu wstrząs dziwnych uczuć” – powiedziała Jordanna NCA NewsWire.

„Dożył swojej młodszej siostry, żył do Bożego Narodzenia, dożył swoich urodzin. Z powodu choroby zwyrodnieniowej tak długo blednął o cal, ale COVID rozerwał go na strzępy i wszystko zmienił.

„Pod koniec było tak cicho, że po prostu zemdlał we śnie. Bardzo długo baliśmy się, w którą stronę idzie i w końcu się wymknął”.

Jordana poprosiła ludzi o przekazanie darowizn na stronę zbiórki pieniędzy założoną przez Mums 4 Refugees, z której dochód trafiał do kliniki dla uchodźców w Westmead Children’s Hospital oraz na oddział pediatrycznej opieki ambulatoryjnej (PAC) w szpitalu Campbelltown. Zbiórka funduszy osiągnęła swój cel 10 000 A$ w ciągu zaledwie jednego dnia.

Nowa Południowa Walia odnotowała wzrost liczby spraw w ciągu ostatniego miesiąca. We wtorek zarejestrowano 25 870 nowych infekcji i 11 zgonów.

W szpitalu z wirusem przebywa 2186 osób, a na oddziale intensywnej terapii 170.

READ  Francja krytykuje Wielką Brytanię po ofercie imigracyjnej Borisa Johnsona