Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus, Covid 19: Wszystkie ręce na pokład, gdy Fidżi przygotowuje się na najgorsze podczas wybuchu epidemii

Covid-19 jest badany i testowany na Fidżi. Zdjęcia z Facebooka

Rząd Fidżi przygotowuje się na najgorszy scenariusz, wdrażając wieloagencyjną reakcję na alarmujący wybuch epidemii Covid-19 w kraju.

Fidżi odnotowało w tym tygodniu swoją trzecią śmierć Covid-19, gdy władze zdrowotne starały się znaleźć nieodkryte źródło transmisji na głównej wyspie Viti Levu.

Urzędnicy służby zdrowia Fidżi nadal próbują pobierać wymazy i badać jak najwięcej osób w okręgach Raiwai i Raiwaqa poza Suva.

W szkole podstawowej utworzono mobilny zespół, aby umożliwić urzędnikom natychmiastowe zbadanie społeczności po zarejestrowaniu przypadków Covid-19.

Reakcją rządu na drugą falę Covid-19 jest wspólna obecność ONZ i wsparcie finansowe krajów partnerskich.

Od marca 2020 roku potwierdzono, że 129 osób na Fidżi ma koronawirusa, trzy osoby zmarły, a 42 zarażone osoby znajdują się w rządowych izolatkach.

Pod koniec trzeciego tygodnia wysiłków zmierzających do wyśledzenia wariantu B1617 z Covid-19, stały sekretarz zdrowia, dr James Fung, powiedział, że agencje rządowe mają doświadczenie, aby wprowadzić odpowiednie środki reagowania i eskalować działania w oparciu o dokładne dane zbierane przez służbę cywilną.

„Zasadniczo to, co teraz masz, to wysiłek„ całego rządu ” [Ministry of] Handel i transport z przemieszczającym się MV Veivueti [with supplies].

„Mamy sektor turystyczny, który zapewni kolejną łódź do spania ludzi podczas obsługi MV Veivueti. Mamy wojsko i siły policyjne pomagające w tworzeniu wszystkich naszych FEMAT [Fiji Emergency Medical Assistance Team] Namioty [and] Wszystkie nasze protokoły przesiewowe – powiedział Fong.

„Jest zaangażowanych wiele innych ministerstw, bezpośrednio z Krajowego Biura Zarządzania Kryzysowego, komisarzy i wszystkich agencji rządowych, które są zaangażowane w gromadzenie danych. Wykonują one ważne zadanie polegające na zebraniu danych razem i upewnieniu się, że mamy dane, które może kierować reakcją lub kierować nią, stosownie do przypadku. ”

READ  Startup Kiwi odkrywa do 100 „ciemnych statków” podczas monitorowania łowisk na Oceanie Spokojnym

„Ta inicjatywa jest prowadzona w porozumieniu z naszymi kolegami ze Światowej Organizacji Zdrowia [WHO]Zwłaszcza jeśli chodzi o zbieranie danych.

Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia na Południowym Pacyfiku, dr Akim Ali, powiedział, że na początku pandemii współpracował z ONZ, aby pomóc Fidżi w utworzeniu zespołu zarządzającego incydentami, aby pomóc w kształtowaniu reakcji Fidżi na Covid-19.

„W tej grupie mamy filar partnerski, który skupia naszych kolegów z australijskiego DFAT [Department of Foreign Affairs and Trade]Z MFAT [Ministry of Foreign Affairs and Trade] Z Nowej Zelandii otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i innych darczyńców, którzy wspierali działania w zakresie reagowania i gotowości w regionie Pacyfiku, a także na Fidżi ”.

„Tak więc w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy to się zaczęło, spotkaliśmy się ponownie, aby przyjrzeć się potrzebom na Fidżi, aby przyjrzeć się obszarom, w których potrzebujemy dodatkowego wsparcia poza zidentyfikowanymi lukami i sposobami reagowania” – powiedział. Dodał, że rząd robi bardzo dobrą robotę, przygotowując się do eskalacji sytuacji.

Ali wyjaśnił, że grupa jest gotowa i jest „w korzystnej sytuacji, aby teraz zareagować na ten incydent” i robi wszystko, co w jej mocy, aby powstrzymać wirusa, aby nie doszło do eskalacji.

Tymczasem Fidżi są zachęcani do pozostania w domu, noszenia masek na twarz i zachowania dystansu społecznego.

„Pierwsza śmierć spowodowana lokalną transmisją przypomina rzeczywisty i poważny wpływ, jaki ten wirus może mieć na osoby, rodziny, społeczności i cały kraj.

„To oznacza dla nas i wyzwanie, jakim jest dalsze świadczenie podstawowych usług zdrowotnych i innych w kraju, to fakt, że musimy naprawdę zająć się tą bardzo poważną sytuacją zagrożenia zdrowia publicznego”.

Zadaniem zespołu ratunkowego jest reagowanie

Fong powiedział, że zespół zarządzania incydentami (IMT) postępował zgodnie z metodologią opartą na eskalacji scenariuszy i wzorców.

READ  Zimny ​​komfort: podstawowe zimowe artykuły kosmetyczne teraz jest zimno

IMT składa się z kilku filarów, które będą aktywowane do wykonywania zadań w odpowiedzi na określone scenariusze w miarę nasilania się wydarzeń.

Powiedział, że rząd ma plan reakcji i gotowości z niezbędnymi szczegółami, aby postępować zgodnie z eskalacją epidemii w każdym scenariuszu.

„Każdy z tych funkcjonalnych filarów pomoże nam wszystkim nie tylko rządowi, ale także naszym partnerom w pomaganiu nam” – powiedział Fung.

Racje żywnościowe są nadal dostarczane do obszarów przechowawczych, które nawiedziły powodzie w zeszłym tygodniu.  Zdjęcia z Facebooka
Racje żywnościowe są nadal dostarczane do obszarów przechowawczych, które nawiedziły powodzie w zeszłym tygodniu. Zdjęcia z Facebooka

Fung powiedział, że jednym z ważnych narzędzi w rządowym planie reagowania jest Zespół doraźnej pomocy medycznej Fidżi.

Zespoły ratownictwa medycznego to sklasyfikowane przez WHO zespoły pracowników służby zdrowia, które mogą być rozmieszczane w czasie klęsk żywiołowych, wybuchów epidemii i nagłych wypadków.

Fidżi było pierwszym krajem na Oceanie Spokojnym, który miał zespół ratownictwa medycznego po otrzymaniu akredytacji w 2019 roku.

Jej zespół został wysłany na Lautoka, aby zaspokoić potrzeby medyczne drugiego co do wielkości miasta Fidżi po wybuchu epidemii w szpitalu, który zmusił go do zamknięcia w tym tygodniu.

Zespół Fidżi zdobył doświadczenie w klęskach żywiołowych.

„Byliśmy poza domem podczas cyklu Anny. Zaczęliśmy od huraganu Harold, a także od huraganu Yase. Wykorzystaliśmy to wszystko i naprawdę zestaliliśmy wiele z naszych protokołów. Zreorganizowaliśmy cały system opieki zdrowotnej, aby mieć lepszą komunikację” – powiedział Fong.

„Było to przygotowanie na możliwość wystąpienia tego konkretnego scenariusza. Świadomość, że wybuchła epidemia. Potrzebujemy możliwości dotarcia do ludzi zamiast zapraszania ich do naszych obiektów. Grupa FEMAT jest częścią większej organizacji”.