Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus COVID-19: Victoria zgłasza 1220 nowych przypadków, nasilenie epidemii

Globalizm

Wiktoriański premier Daniel Andrews przedstawia ważne zmiany w podejściu rządu stanowego do Covid-19. Wideo / Sky News Australia

Victoria odnotowała w niedzielę 1220 nowych przypadków COVID-19. Przypadki są nadal znacznie powyżej poziomu 1000 i są teraz wyższe niż NSW, ale poniżej 1,488 infekcji w sobotę.

Zaledwie kilka dni przed tym, jak Melbourne zdobyło nie do pozazdroszczenia tytuł najbardziej zamkniętego miasta na świecie.

Wciąż czekamy na numery z NSW. W sobotę stan odnotował 813 nowych przypadków COVID-19 i 10 zgonów.

W Queensland premier Anastasia Pallaschuk była bliska pomylenia go z Covid-19 podczas wizyty na Złotym Wybrzeżu. The Sunshine State nadal odnotowuje nowe przypadki, przygotowując się do organizacji Wielkiego Finału NRL dzisiejszego wieczoru.

Nowa ponura statystyka Melbourne

Melbourne we wtorek zdobędzie tytuł najbardziej zamkniętego miasta na świecie, ponieważ spędzi ponad 245 dni w obowiązkowej kwarantannie.

Miasto przejmuje tytuł od Buenos Aires, które wcześniej otrzymało największą liczbę zamówień na pobyt w domu od początku pandemii.

Inni członkowie „klubu 200” to Londyn, Dublin i Praga.

Rekord Buenos Aires 234 dni z rzędu zostanie pobity przez 22 dni, jeśli blokada Melbourne zakończy się zgodnie z planem 26 października.

Pojawia się, gdy premier Daniel Andrews ogłosił obowiązkowe szczepienia dla tysięcy pracowników.

Od 15 października wszyscy z zatwierdzonej listy pracowników będą musieli otrzymać pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid, aby kontynuować pracę na budowie. Będą musieli zostać w pełni zaszczepieni do 26 listopada.

READ  „Wykorzystaliśmy nasze szczęście”: główny doradca naukowy Jacindy Ardern podkreśla odpowiedź na Covid-19

Ta zasada dotyczy zarówno Melbourne, jak i regionu wiktoriańskiego.

„Nie chodzi o powstrzymanie ludzi przed pójściem do pracy. Chodzi o upewnienie się, że możemy się otworzyć. to właśnie wokół tego obraca się Narodowy Plan.