Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybuch epidemii Delta COVID-19: Międzynarodowa Stacja Zdrowia w Guangzhou pokazuje nową chińską strategię kwarantanny

Globalizm

Widok z lotu ptaka na Międzynarodową Stację Zdrowia Guangzhou, kompleks zbudowany z myślą o podróżnych z zagranicy, jest budowany w Guangzhou, w prowincji Guangdong na południu Chin. Wideo/historia

Nowy obiekt kwarantanny na 5000 pokoi, który ma zostać otwarty w ciągu kilku dni, ujawnił obsesję Chin na punkcie dostępu do Covid-zero.

Międzynarodowa Stacja Zdrowia Guangzhou, zlokalizowana w południowych Chinach, została zbudowana w ciągu zaledwie trzech miesięcy, kosztem 260 mln USD (377 mln USD).

Celem tego ogromnego obiektu jest pomieszczenie przybywających podróżnych – czy to powracających obywateli Chin, czy gości z zagranicy – ​​podczas gdy są oni izolowani, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Widok na powstającą w zeszłym miesiącu Międzynarodową Stację Zdrowia w Kantonie.  zdjęcie / AP
Widok na powstającą w zeszłym miesiącu Międzynarodową Stację Zdrowia w Kantonie. zdjęcie / AP

Zakład o powierzchni 250 000 metrów kwadratowych ma zastąpić hotele objęte kwarantanną w gęsto zaludnionych obszarach i będzie pierwszą międzynarodową stacją zdrowia w Chinach.

Eksperci uważają jednak, że Pekin planuje zbudować więcej w przyszłości, ponieważ władze podejmą rygorystyczne działania w celu wyeliminowania wirusa.

Imponujące centrum mieści niezliczone rzędy trzypiętrowych budynków, a prawie 200 pracowników jest już na ziemi przed przybyciem pierwszych przybyszów.

Kiedy pierwszy pasażer jadący do obiektu zejdzie, zostanie odebrany z lotniska autobusem.

Widok na powstającą w zeszłym miesiącu Międzynarodową Stację Zdrowia w Kantonie.  zdjęcie / AP
Widok na powstającą w zeszłym miesiącu Międzynarodową Stację Zdrowia w Kantonie. zdjęcie / AP

Powinni pozostać w swoich pokojach przez co najmniej dwa tygodnie.

Chociaż w centrum znajduje się grupa pracowników, dołożono wszelkich starań, aby ograniczyć kontakt między nimi a potencjalnie zarażonymi gośćmi, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19.

Trzy posiłki dziennie będą dostarczane do pokoi gościnnych przez roboty, a ich temperaturę będzie sprawdzać inteligentna technologia, a nie człowiek.

Goście będą mogli również zameldować się i wymeldować wyłącznie za pomocą technologii i będą mieli dostęp do kamery wideo czatu.

’Nietolerancja’

Według Liana Zhonghuanga, starszego współpracownika ds. zdrowia na świecie w Radzie Stosunków Zagranicznych, placówka jest światowym liderem.

READ  Mnich buddyjski w Australii został zwolniony ze stanowiska opata po skradzionych darowiznach i zakazie stosunków seksualnych
Koronawirus choroba

„To prawdopodobnie najnowocześniejsze centrum kwarantanny na świecie, jeśli wolisz – zaawansowane technologicznie, bardzo wyrafinowane” – powiedział CNN.

Kontakt między personelem a gośćmi będzie minimalny.  zdjęcie / AP
Kontakt między personelem a gośćmi będzie minimalny. zdjęcie / AP

„To nie jest tylko środek tymczasowy. [Leaders] Uważa, że ​​koniec tej epidemii zajmie trochę czasu, a Chiny będą kontynuować ścisłą kontrolę swoich granic.

„Ułatwienia takie jak ten służą jako sposób na zinstytucjonalizowanie strategii zerowej tolerancji”.

Surowe zasady

Kiedy plan został po raz pierwszy ogłoszony w czerwcu, czołowy chiński epidemiolog Zhong Nanshan powiedział w oświadczeniu, że konieczna jest ochrona szerszej populacji i gospodarki.

Powiedział, że Kanton przyjmuje do 90 procent międzynarodowych gości Chin, co oznacza, że ​​jest to najbardziej niebezpieczne miasto w kraju, jeśli chodzi o potencjalną epidemię Covid-19.

„Będzie 5000 odizolowanych miejsc, a ludzie będą izolowani zgodnie ze ścisłymi zasadami, aby mieć pewność, że się nie zarażają” – powiedział.

„Na dłuższą metę Kanton i Shenzhen muszą budować tego rodzaju obiekty.

„W przeciwnym razie, gdy w przyszłości będzie wiele przypadków i będziemy musieli je izolować w hotelach, wpłynie to na gospodarkę i nie możemy ich izolować w prawdziwym sensie”.

Według Reutersa, na początku września wskaźnik szczepień przeciwko Covid w Chinach wyniósł prawie 70 procent.

W ostatnich tygodniach w tym kraju odnotowano gwałtowny wzrost liczby zachorowań, ponieważ liczba nowych infekcji w prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach podwoiła się w połowie września.

Miesiące wcześniej, w maju, wariant delta wywołał chaos w południowej prowincji Guangdong, której Kanton jest stolicą.

Chociaż ta niepokojąca epidemia została opanowana do czerwca, uruchomiła dzwonki alarmowe wśród władz, które zdecydowały, że należy podjąć bardziej rygorystyczne środki, aby zapobiec przyszłym eksplozjom.