Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus, Covid 19: Ujawniono lokalizację mężczyzny z Melbourne

Mężczyzna zaraził się koronawirusem w Victorii po zakończeniu kwarantanny hotelowej. Wideo / Sky News Au

Władze Wiktorii potwierdziły, że mężczyzna w Melbourne, u którego wykryto wirusa Covid-19, mógł zarazić się chorobą w hotelowej kwarantannie w Australii Południowej.

Urzędnicy skontaktowali się z setkami tysięcy mieszkańców Melbourne, starając się ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 po tym, jak mężczyzna odwiedził wiele miejsc w mieście.

Mężczyzna miał pozytywny wynik na obecność wirusa po 14 dniach kwarantanny w hotelu w Australii Południowej, przed podróżą do Melbourne i spędzeniem czasu w społeczności.

Oświadczenie wydane w środę po południu przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Wiktorii mówi, że wyniki sekwencjonowania genetycznego powróciły i „potwierdzają hipotezę, że Victoria dostała Covid-19 w hotelowej międzystanowej kwarantannie”.

Oznacza to, że Victoria nie miała lokalnie pozyskanego przypadku wirusa Covid-19 w ciągu 75 dni.

Profesor Nicola Spurier, dyrektor ds. Zdrowia publicznego SA, powiedział, że ustalenia potwierdziły, że sprawa Victorii jest powiązana ze sprawą w hotelu Tom’s Court w Adelajdzie.

Powiedziała, że ​​śledztwo jest w toku, ale osoby na trzecim piętrze hotelu będą musiały poddać kwarantannie przez kolejne 14 dni „z wielkiej ostrożności”.

Indyjska restauracja CBD, lokalny rejs Jetstar, szopa Altona oraz stacje Craigieburn i Flinders St znajdują się na liście najbardziej zagrożonych miejsc w Victorii po wiadomościach o sprawie.

Minister zdrowia Wiktorii Martin Foley powiedział dzisiaj, że rząd skontaktował się z ludźmi mieszkającymi na północnych i wschodnich przedmieściach Melbourne w celu przeprowadzenia testów również na tych obszarach.

„Wysłaliśmy 396 000 wiadomości tekstowych do społeczności mieszkających w pobliżu miejsc testowych” – powiedział Foley.

„Zwiększyliśmy również godziny otwarcia w każdym z naszych obiektów testowych, a dziś rano widzieliśmy już silny wzrost popytu”.

Restauracja indyjska Curry Vault została zamknięta z powodu czyszczenia Covid-19 po tym, jak zakażony mężczyzna odwiedził ją niedawno w Melbourne w Australii.  Zdjęcia / Getty Images
Restauracja indyjska Curry Vault została zamknięta z powodu czyszczenia Covid-19 po tym, jak zakażony mężczyzna odwiedził ją niedawno w Melbourne w Australii. Zdjęcia / Getty Images

Foley powiedział, że 18 klientów restauracji i baru indyjskiego Curry Vault w Melbourne zostało przebadanych, skontaktowano się z 14 innymi osobami, a trzech z nich wróciło do tej pory na negatywne testy.

READ  Zatrucie grzybami w Australii: Erin Patterson staje przed sądem z zarzutami morderstwa

Kolejnych 17 bliskich kontaktów w Pact Retail Accessories Altona North również przeszło testy.

Foley powiedział, że trzy kontakty tego mężczyzny były w izolacji i jak dotąd wszystkie przeszły ponownie negatywnie.

Stan nie zgłosił żadnych nowych lokalnych przypadków od wtorkowego wieczoru.

„Wczoraj przetestowaliśmy 21 461 mieszkańców Wiktorii, co jest bardzo dobrą liczbą, i utworzyliśmy więcej obiektów testowych na północnych i wschodnich przedmieściach w oparciu o listę miejsc narażenia” – powiedział Foley.

Osoby śledzące kontakt są również w kontakcie z setkami Wiktorian, którzy podróżowali do iz Craigieburn i Flinders St 7 maja po meczu NFL.

„Współpracujemy zarówno z usługami Metro, jak i AFL, biorąc pod uwagę, że było to po meczu Richmond i Geelong” – powiedział Foley.

„Pracujemy nad przekazaniem tej wiadomości przez ich kluby i dotarciem do tego, czego spodziewamy się, że w tym pociągu będzie kilkaset osób”.

Skontaktowano się również z pasażerami na pokładzie samolotu Jetstar JQ771 mężczyzny z Adelajdy do Melbourne, ale Foley powiedział, że ryzyko infekcji na pokładzie samolotu jest niskie.

„Wysłaliśmy wiadomości do tych ludzi, aby przyszli i przetestowali” – powiedział.

„Uważamy, że możliwość, że ten lot jest przejęciem, jest mało prawdopodobna, ale wynika to z dużej ostrożności”.

Ranny mężczyzna z Victorii, około trzydziestki, wrócił do Australii z Indii 19 kwietnia.

Mężczyzna wrócił do swojego domu w Wallert w stanie Wiktoria 4 maja, wykazując objawy cztery dni później.

We wtorek potwierdzono, że ma Covid-19, co doprowadziło do „pełnej reakcji na zdrowie publiczne”.

Setkom mieszkańców Wiktorii nakazano izolację po tym, jak mężczyzna odwiedził miejsca w Epping, North Altona i Central Business District między czwartkiem a sobotą w zeszłym tygodniu.

READ  COVID-19: Siouxsie Wiles radzi dla kiwi po odkryciu nowego szczepu Krakena w Nowej Zelandii

Alerty zostały opublikowane we wtorek dla stron narażonych w CBD w Melbourne, Ebbing i Altona North między czwartkiem a sobotą zeszłego tygodnia.

Trzech głównych kontaktów mężczyzny w domu miało negatywny wynik testu.

We wtorek nie ogłoszono żadnych nowych ograniczeń wiktoriańskich, ale władze wezwały ludzi do przestrzegania zaleceń zdrowotnych, w tym do noszenia masek w pomieszczeniach.

Pośród tego strachu Foley powiedział, że mieszkańcy Wiktorii i firmy stają się leniwi dzięki kodom QR, co ułatwiło śledzenie kontaktów śledzenie wszelkich potencjalnych stron narażonych na kontakt.

Powiedział, że śledzenie osób, które odwiedzały restaurację CBD, stanowi wyzwanie, ponieważ klienci nie wdrożyli prawidłowo korzystania z systemu QR na miejscu.

„Jest to przypomnienie, że jakość i szybkość reakcji w zakresie zdrowia publicznego jest bezpośrednio związana z prowadzeniem dokumentacji stosowanej przez operatorów i klientów w obiektach” – powiedział Foley.

„Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdy przychodzisz do restauracji lub obiektu, jest zameldowanie”.