Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus, Covid 19: Kryzys ludzki w Indiach nasila się w miarę odnotowywania rekordowych nowych przypadków

Naukowiec

Indie walczą z druzgocącą drugą falą Covid-19, która każdego dnia zabija tysiące ludzi. Wideo / AP

Przypadki koronawirusa w Indiach ponownie wzrosły dzisiaj, co skłoniło wojsko do otwarcia szpitali w desperackiej próbie opanowania ogromnego kryzysu humanitarnego wywołanego dotkliwym brakiem łóżek, lekarstw i tlenu.

Z 386 452 nowymi przypadkami, Indie zgłosiły obecnie ponad 18,7 mln od początku pandemii, ustępując tylko Stanom Zjednoczonym. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 3498 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje łączną liczbę 208 330 zgonów. Eksperci uważają, że obie liczby są mniejsze niż liczba, ale nie jest jasne, ile.

Próbując znaleźć łóżka szpitalne, oszołomieni ludzie są zalewani mediami społecznościowymi i aplikacjami do przesyłania wiadomości z łamiącymi serce apelami o tlen, leki i salę na oddziałach intensywnej terapii.

Dowódca armii indyjskiej MM Naravani spotkał się w czwartek z premierem Narendrą Modim, aby omówić kryzys.

Ludzie przybywają do Mumbaju w Indiach, aby otrzymać szczepionkę Covid-19.  Zdjęcie / AP
Ludzie przybywają do Mumbaju w Indiach, aby otrzymać szczepionkę Covid-19. Zdjęcie / AP

Naravani powiedział, że pacjenci mogą zwrócić się o pomoc do najbliższych szpitali wojskowych. W oświadczeniu rządu stwierdzono, że siły zbrojne pomagały również przy importowanych tankowcach z tlenem i pojazdach wymagających specjalistycznych umiejętności.

Indie od ponad tygodnia ustanawiają codzienny rekord świata ze średnią prawie 350 000 infekcji. Dzienna liczba zgonów wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich trzech tygodni, odzwierciedlając powagę niedawnego wzrostu.

W najbardziej zaludnionym stanie Uttar Pradesh organizacja nauczycieli szkolnych twierdzi, że ponad 550 członków zmarło po zarażeniu się Covid-19, pomagając w przeprowadzeniu wyborów do samorządów lokalnych w tym miesiącu, podał Times of India.

Hindus śpi obok znaku wzywającego ludzi do pozostania w domu jako środka ostrożności przeciwko koronawirusowi w budynkach szpitalnych w Hyderabad w Indiach.  Zdjęcie / AP
Hindus śpi obok znaku wzywającego ludzi do pozostania w domu jako środka ostrożności przeciwko koronawirusowi w budynkach szpitalnych w Hyderabad w Indiach. Zdjęcie / AP

Eksperci obwinili wzrost liczby żołnierzy o nowe, bardziej zaraźliwe warianty wirusa i zbiorowe zgromadzenia publiczne, takie jak wiece polityczne i wydarzenia religijne, które mogły być kontynuowane. W czwartek miliony głosowały w wyborach stanowych w Bengalu Zachodnim, nie zwracając uwagi na dystans społeczny.

READ  Pewnej Amerykance amputowano nogę, aby uciec z zawalonego budynku mieszkalnego

Minister R Ashoka w południowym stanie Karnataka powiedział, że prawie 2000 pacjentów z koronawirusem objętych opieką domową wyłączyło telefony i nie można ich było śledzić. Powiedział, że policja próbowała ich wytropić, ponieważ mogli próbować samodzielnie dostać się do szpitala.

W centralnym stanie Madhya Pradesh trzy wioski w dystrykcie Balaghat zebrały fundusze na przekształcenie budynków w ośrodki opieki Covid-19. Kupili koncentratory tlenu i zaczynają przyjmować pacjentów. Lekarze rządowi odwiedzają placówki dwa razy dziennie.

Ludzie czekają na szczepionkę Covid-19 w Bombaju w Indiach.  Zdjęcie / AP
Ludzie czekają na szczepionkę Covid-19 w Bombaju w Indiach. Zdjęcie / AP

Indie planują zintensyfikować wstrzymaną kampanię szczepień, umożliwiając wszystkim dorosłym w wieku 18 lat i starszym szczepienia od soboty. Ministerstwo Zdrowia podało, że do tej pory dostarczyło 150 milionów dawek szczepionki.

Od stycznia prawie 10 procent Hindusów otrzymało pojedynczą dawkę, ale tylko około 1,5 procent otrzymało pojedynczą dawkę, mimo że Indie są jednym z największych producentów szczepionek na świecie.

Minister zdrowia Harsh Vardan powiedział, że ma nadzieję, że pomoc wysłana przez ponad 40 krajów uzupełni niedobór środków medycznych. Stany Zjednoczone wysyłają przedmioty o wartości ponad 100 milionów dolarów, w tym 1000 butli tlenowych, 15 milionów masek N95 i milion szybkich testów diagnostycznych.

Osoby noszące osłony na twarz i maski jako środek ostrożności przeciwko koronawirusowi przybyły, aby otrzymać szczepionkę Covid-19 w Bombaju w Indiach.  Zdjęcie / AP
Osoby noszące osłony na twarz i maski jako środek ostrożności przeciwko koronawirusowi przybyły, aby otrzymać szczepionkę Covid-19 w Bombaju w Indiach. Zdjęcie / AP

Japonia poinformowała dzisiaj, że wyśle ​​300 respiratorów i 300 koncentratorów tlenu w odpowiedzi na prośbę indyjskiego rządu. „Japonia jest po stronie Indii, naszego przyjaciela i partnera” – powiedział minister spraw zagranicznych.

Francja, Niemcy, Irlandia, Australia i Nowa Zelandia również obiecały pomoc, a Rosja wysłała dwa samoloty z wyposażeniem do wytwarzania tlenu. Indyjskie Siły Powietrzne przetransportowane drogą powietrzną pojemniki z tlenem z Singapuru, Dubaju i Bangkoku.

Koronawirus choroba