Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronacja króla Karola poniosła poważną porażkę, gdy wybuchła niezgoda

Koronacja króla Karola poniosła poważną porażkę, gdy wybuchła niezgoda

Brak porozumienia co do żądań króla Karola dotyczących jego koronacji opóźnił publikację rozkazu służby.

Zaledwie cztery tygodnie po historycznej ceremonii wciąż trwają dyskusje na temat roli, jaką różne religie mogą odegrać w wydarzeniu konstytucyjnym.


Królowi zależy na tym, aby jego koronacje były jak najbardziej zróżnicowane, a religie niechrześcijańskie miały większy udział w nabożeństwie niż wcześniej.

Koronacja odbędzie się 6 maja z planami najbardziej zakorzenionej w starożytnych tradycjach i chrześcijańskiej symbolicznej wersji wydarzenia, jakie kiedykolwiek miało miejsce.

Król chce, aby inne religie odegrały znacznie większą rolę w ceremonii

Władze Palestyńskie

Jednak przywódcy kościelni rzekomo opierają się niektórym żądaniom króla.

Chociaż nie było obaw co do listy gości, plany dopuszczenia wyznań niechrześcijańskich do odgrywania bardziej aktywnej roli w samej ceremonii wzbudziły niepokój.

Uważa się, że ostrzegli króla, że ​​jego życzenia mogą być sprzeczne z wielowiekowym prawem kanonicznym, które zabrania muzułmanom, hinduistom, Żydom i innym przywódcom religijnym odmawiania modlitw podczas nabożeństwa.

Według Mail on Sunday w zeszłym miesiącu w Pałacu Lambeth odbyło się spotkanie, na którym powiedziano uczestnikom, że celem jest opublikowanie porządku nabożeństwa „przed Wielkanocą, z odpowiednim skierowaniem do duchowieństwa”.

Król Karol w kościele

Koronacja króla nastąpi 6 maja

Władze Palestyńskie

Ale jej narzucony przez siebie termin został teraz dotrzymany bez sformalizowania planów z powodu tarć.

Źródło powiedziało gazecie, że spotkanie odbyło się „z uważnym uwzględnieniem zakresu opinii wśród anglikańskiego duchowieństwa”.

Prawie 30 lat temu Charles przedstawił swoje ambicje, by stać się bardziej inkluzywnym monarchą.

Ówczesny książę Walii ogłosił, że kiedy zostanie królem, nie będzie już znany jako „Obrońca Wiary” – tytuł nadawany wszystkim angielskim monarchom od czasu Henryka VIII jako głowy Kościoła anglikańskiego – ale raczej „Obrońca Wiary” „.

READ  Recenzja Ghostbusters: Frozen Empire – Zabawna, głupia i trochę przerażająca, serial w końcu wraca do zabawy

W zeszłym miesiącu Justin Welby, arcybiskup Canterbury, i Stephen Cottrell, arcybiskup Yorku, wydali wspólne oświadczenie, w którym stwierdzili, że koronacja „skupia się na służbie chrześcijańskiej”.

Dodali, że jest „zakorzeniony w starożytnych tradycjach i chrześcijańskiej symbolice”.

Zeszłej nocy Pałac Lambeth i Pałac Buckingham wydały identyczne oświadczenia, w których napisano: „Szczegóły ceremonii koronacyjnej zostaną ogłoszone we właściwym czasie”.