Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea Południowa i Polska zgadzają się na zwiększenie cotygodniowych lotów w ramach zacieśniania więzi

Korea Południowa i Polska zgadzają się na zwiększenie cotygodniowych lotów w ramach zacieśniania więzi

SEOUL, 20 listopada (Yonhap) – Ministerstwo Transportu podało w poniedziałek, że Korea Południowa i Polska zwiększą liczbę cotygodniowych lotów między obydwoma krajami, aby wesprzeć wzmocnienie swoich relacji w przemyśle obronnym i budowie fabryk.

Seul i Warszawa zgodziły się zwiększyć liczbę lotów tygodniowo do siedmiu z pięciu na trasach z Incheon na zachód od Seulu, do trzech lotów tygodniowo na trasach z południowego miasta portowego Busan, podało Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transportu. – stwierdził w oświadczeniu.

„Porozumienie dotyczy rozszerzenia ich praw przewozowych. Polska obecnie wysyła loty do Incheon, ale Korea nie obsługuje żadnych lotów do Polski” – powiedział urzędnik ministerstwa.

Polskie linie lotnicze LOT przewiozły pasażerów do Incheon, ale koreański przewoźnik flagowy Korean Air i mniejszy rywal Asiana Airlines obecnie nie mają żadnych lotów do Polski, dodał urzędnik.

Planowane rozszerzenie lotów ma przygotować na zwiększony popyt na podróże między obydwoma krajami, gdyż koreańskie firmy mają w Polsce zakłady produkcyjne i prawdopodobnie będą eksportować do kraju więcej produktów przemysłu obronnego – podaje ministerstwo.

W ubiegłym roku koreańskie firmy pozyskały duże kontrakty o wartości 17 bilionów wonów (13 miliardów dolarów) na dostawy do Polski czołgów K2, haubic samobieżnych K9, lekkich samolotów szturmowych FA-50 i wyrzutni rakiet Chunmoo.

Jak czytamy w oświadczeniu, LG Energy Solution, wiodący w kraju producent akumulatorów, prowadzi w Polsce fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych od 2017 roku, a SK Nexilis, największy na świecie producent folii miedzianej, buduje swoją fabrykę we wschodnim kraju Europy.

To zdjęcie do pliku, wykonane 20 października 2021 r., przedstawia lekki samolot szturmowy FA-50 przelatujący nad Seongnam, na południe od Seulu. (Yonhap)

[email protected]
(koniec)