Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Konstruktor Nissana GT-R stworzył lekki samochód sportowy o mocy 483 koni mechanicznych

Konstruktor Nissana GT-R stworzył lekki samochód sportowy o mocy 483 koni mechanicznych

Długoletni główny projektant Nissana, Shiro Nakamura, pojawi się na Festiwalu Prędkości w Goodwood w przyszłym tygodniu, aby zaprezentować AIM EV Sport 01 — dwumiejscowy kompaktowy elektryczny samochód sportowy, który zachwyca imponującymi osiągami i masą.

Nakamura przeszedł na emeryturę jako wiceprezes Nissana w 2017 roku, po tym jak pracował w dziale projektowym japońskiej firmy od 1999 roku i nadzorował projekty m.in. Cube, Qashqai, Leaf i GT-R. Obecnie kieruje niezależną platformą projektową SN.

Opracowany dla firmy inżynieryjnej AIM z Nagoi, nowy koncepcyjny samochód sportowy został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej atrakcyjny w prowadzeniu. Obecnie przechodzi testy dynamiczne i zadebiutuje na zjeździe górskim w Goodwood.

Ważący 1425 kg EV Sport 01 wykorzystuje dwa wysokowydajne, chłodzone cieczą silniki elektryczne (po jednym na każdym z tylnych kół) o maksymalnej prędkości 10 000 obr./min.

Czerpią swoje rezerwy z akumulatora o pojemności 81 kWh podzielonego na cztery pakiety i zapewniają łączną moc 483 koni mechanicznych i moment obrotowy 582 Nm – liczby zwykle zarezerwowane dla większych i cięższych maszyn.

Podejrzewamy więc, że będzie w stanie osiągnąć czas 0-62 mil na godzinę poniżej 6,0 sekund.

Wykorzystując mieszankę lekkich materiałów, panele nadwozia i monocoque są wykonane z włókna węglowego, aby utrzymać niską wagę, podczas gdy aluminium stanowi znaczną część nadwozia.

READ  Zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych zwolniło w czerwcu bardziej niż oczekiwano