Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komfortowe jedzenie dla fanów taktycznych RPG

iW 1998 roku twórca komiksów Joe Madureira — niedawny nadal szanowany program Marvela Uncanny X-Men — uruchomił serię fantasy Ścigacze bitewne. Film, którego akcja rozgrywa się w świecie łączącym przygodę mieczy i czarów z magicznie napędzanymi maszynami, konfrontuje się z młodą damą, stał się wielkim hitem (choć z opóźnieniami i niekompletnym do dziś).

Co to ma wspólnego z 40 Giants Entertainment’s? Taktyka Rycerzy Zadumy? Cóż, poza tym, że jest osadzony w świecie, który łączy przygodę mieczy i czarów z maszynami napędzanymi magią, a także ma przed sobą młodego pioniera, ma styl wizualny, który w dużej mierze opiera się na estetyce komiksowej. Projekty postaci przypominają projekt Madurery, a nawet czcionki literowe wywołują wrażenie oderwania od drukowanej strony. To także taktyczna gra RPG – niecały milion mil od 2017 roku Łowcy bitew: Nocna wojna, próba Madurery ożywienia posiadłości w innym medium. Niezależnie od tego, czy są to zbiegi okoliczności, czy celowa inspiracja, trudno przeoczyć podobieństwa.

Rysowany jest nie tylko świat komiksu – to także oda do przysłów Wandalskie serca i DisgajaKlasyczne taktyczne RPG były momentami kształtowania gatunku. Ale na szczęście gra nie jest tylko ćwiczeniem z nostalgii międzymodalnej, jak Taktyka Rycerzy Zadumy Wprowadza tylko tyle poprawek do formuły, aby ukształtować własną, ale tylko, tożsamość.

Wynika to w dużej mierze z jego postaci, które będą znane fanom fantasy, ale mają wystarczająco dużo zwrotów akcji, by być czymś więcej niż tylko archetypami gatunku. Weźmy na przykład główną bohaterkę Aurorę – pokrytą lodem duchowną, oddaną bogu wiedzy Tana Tohowi, a nie aż nazbyt znanej ognistej czarodziejce. Kierowana intelektem i ciekawością, a nie tlącą się zemstą, równoważy ją namiętna chęć uratowania swojego ojca Mariusa, który zaginął podczas wyprawy na kontynent opanowany przez goblinoidy. Jest też jej najlepsza przyjaciółka Brigandine – twój klasyczny rycerski „czołg”, który specjalizuje się w atakach w zwarciu i manewrach obronnych na polu bitwy, ale służy również jako komiczna ulga w grze, poświęcona imprezom i dobremu jedzeniu kosztem prawie coś jeszcze. w każdym punkcie Reverie Knights TaktykaPrecyzyjnie obsadzony unika oczekiwań.

Taktyka Rycerzy Zadumy. Kredyt: 40 Giants Rozrywka.

Nie tylko bohaterowie robią wrażenie, bo główny wątek regularnie psuje metafory. Gdy Aurora i spółka wyruszają na poszukiwanie Mariusa – po drodze spotyka się Fryn, który jest najbliżej podstawy, jak oferuje gra, arogancki tropiciel, który łączy ataki manipulacji roślinami z sztuczkami umysłowymi, aby kontrolować zarówno wrogów, jak i potwory. podpowiada od samego początku, że sytuacja Daleko od scenariusza Tolkiena-Eskiego „Gobliny = złe”.

READ  Zdjęcie Gabrielli Demetriades z synem to wszystko

Gdy drużyna zbliża się do goblinoidów Rarnaak – dawnej elfickiej stolicy Lenórienn – gra na początku dowodzi, że obszar ten został skradziony przez elfy. Podobnie, uprzedzenia Frena do wrogich sił Goblinoidów, które zakładają, że są zbyt głupie, by planować lub używać magii, są regularnie odwracane, gdy historia zanurza palce w tematach kolonializmu i ucisku. Nie jest to do końca rozprawa wychodząca w tych skomplikowanych sprawach, ale jest tu więcej głębi, niż można by się spodziewać.

Mechanicznie wszystko ma więcej sensu. Bitwy toczą się na siatce izometrycznej od góry do dołu, a ruchy są wydawane każdemu członkowi twojej drużyny, zanim przeciwna strona wykona wszystkie działania swoich jednostek. Każda postać będzie miała podstawowy atak, którego można użyć na wrogu o jedno pole dalej, a następnie trzy specjalne, które wysysają PM, o różnym zasięgu działania. Istnieją również potężne ataki skupienia – ograniczone przerwy, aby pożyczyć plik Final Fantasy Term – może wyzwolić rozproszone ataki, zwykle na dużym obszarze.

Jeszcze bardziej imponujące są ataki zespołowe, w których od dwóch do czterech członków drużyny może otoczyć wroga i łączyć umiejętności, aby zadawać ogromne obrażenia, wraz z unikalnymi animacjami ataku dla każdej możliwej kombinacji postaci. Ponieważ kombinacje te zastępują standardowy „darmowy” atak w menu walki, stanowią jeden z głównych elementów taktycznych w grze i starają się tak ustawić postacie w polu, aby przygotować potężne ataki bez kosztów PM. Jednak, chociaż jest to świetny system do łączenia w walce, żaden z nich nie jest używany, a inne sztuczki — takie jak detonowanie pułapek środowiskowych w celu uszkodzenia wrogów lub możliwość popychania wrogów w niebezpieczeństwo — ostatecznie nie są czymś, co gracze zobaczą w innych TRPG.

Taktyka Rycerzy Zadumy.  Kredyt: 40 Giants Rozrywka.
Taktyka Rycerzy Zadumy. Kredyt: 40 Giants Rozrywka.

Postacie i walka dobrze się jednak przecinają w opartym na wyborach systemie progresji. między bitwami, Taktyka Rycerzy Zadumy To wymaga niemal wizualnego podejścia, z rozgałęzionymi opcjami dialogowymi. Często są to tylko polecane teksty, ale kluczowe decyzje spowodują, że Aurora dokona binarnego wyboru między działaniami, które sprzyjają chaosowi lub porządkowi. Czasami działania poza ekranami dialogowymi, takie jak bitwa, która ma nastąpić jako następna, również zaburzają równowagę. Na początku te wybory wydają się drugorzędne, wpływając jedynie na to, jak inne postacie postrzegają Aurorę, ale w miarę postępów w grze dopasowanie określa, które umiejętności możesz odblokować lub kluczowe momenty historii. Dodaje fajny element odtwarzalności dla tych, którzy chcą wypróbować różne aplikacje bojowe lub obserwować, jak zmienia się historia.

READ  Z menu: Znoś upał w kuchni

To dobrze, oprócz ponownego uruchomienia, aby zobaczyć te różnice, Taktyka Rycerzy Zadumy Zbyt liniowy. Jest kilka losowych bitew – sporadyczne przerwy podczas przechodzenia z punktu A do punktu B na mapie świata, ale nawet te spotkania są oskryptowane – co oznacza, że ​​nie ma też realnego sposobu na ulepszenie lub dostosowanie postaci poza miejscem, w którym gra tego chce. być w dowolnym momencie. Jedynym atutem do personalizacji jest wybór spośród trzech umiejętności pochłaniających MP, które mają zostać aktywowane, podczas gdy amulety i amulety można wyposażyć w różne efekty zwiększające statystyki lub wzmacniające status.

Najbliżej możliwości wyrównywania poziomów, jakie oferuje gra, jest oferowanie dodatkowych celów do każdej bitwy, takich jak zniszczenie wielu obiektów lub zapewnienie przetrwania niektórych postaci. Jeśli tego nie zrobisz, nie przegrasz bitwy, ale jej ukończenie nagradzane jest dodatkowymi punktami doświadczenia i dodatkowym Cogni, zasobem używanym do przeszukiwania powyższych folderów. Te nagrody są wspaniałym celem dla perfekcjonistów, ale to wszystko. Warto również zauważyć, że bitew nie można odtwarzać ponownie, gdy historia się rozwinie, więc te nagrody muszą zostać ukończone w tym czasie, jeśli w ogóle chcesz je zebrać.

Taktyka Rycerzy Zadumy.  Kredyt: 40 Giants Rozrywka.
Taktyka Rycerzy Zadumy. Kredyt: 40 Giants Rozrywka.

Niestety, podczas gdy Reverie Knights Taktyka Okazuje się kompetentnym przykładem w swoim rodzaju, a także szpeci go brakiem polerowania. W walce dostępna jest tylko najmniejsza funkcja przybliżania, która frustruje graczy przed obserwowaniem całego pola w celu planowania ruchów, a jednocześnie nie pozwala kamerze zbliżyć się na tyle, aby zobaczyć animacje ataku. Istnieje letni system rzemieślniczy, w którym oczyszczone przedmioty można wymieniać na przedmioty lecznicze lub bomby, ale w najlepszym razie składników jest niewiele. Brak systemu gotówkowego lub sposobu na zakup gotowych przedmiotów sprawia, że ​​ekwipunek jest frustrująco krótki, co z kolei ogranicza opcje taktyczne dostępne w bitwie.

READ  Marilia Mendonca: brazylijska piosenkarka i zdobywczyni Latin Grammy ginie w katastrofie lotniczej w drodze na koncert | wiadomości ze świata

Istnieją również dowody na mini-gry i dodatkowe cele – skrzynki z blokadą dla jednej osoby – które wydają się pozostawione w tyle, jakby 40 gigantów zaplanowało bardziej dopracowaną implementację, nie do końca jej dokończyło, a następnie puściło to, co zostało zrobione w i tak gra. Co gorsza, sporadyczne błędy animacji oznaczają, że postacie będą mówić o zrobieniu czegoś – na przykład Zmierzch wydaje się zamrażać gorące źródło, które przyciąga potwory – ale nic się nie dzieje na ekranie, podczas gdy błąd, który sprawia, że ​​kursor czasami znika po bitwach, może sprawić, że tak niemożliwe jest kliknięcie opcji „Kontynuuj”.

Dopóki Taktyka Rycerzy Zadumy Możesz być zaskoczony złożonością jego historii i postaci, a jego znane podejście do walki turowej i czasami frustrujące przeoczenia i przeoczenia oznaczają, że nigdy nie zrobi wrażenia. Nawet zagorzali fani tego gatunku raczej nie będą pod wrażeniem tego, co jest tutaj oferowane, ale wciąż jest to dziwnie satysfakcjonująca jazda – relaksujące gry, nawet dla każdego, kto widział to wszystko wcześniej.

Taktyka Rycerzy Zadumy Premiera 25 stycznia na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Sprawdziliśmy to na PC.

osąd

Niezaprzeczalnie list miłosny do starej szkoły taktycznej RPG, Reverie Knights Tactics ma wystarczająco dużo uroku i grywalności, aby zadowolić fanów gatunku, ale w najbliższym czasie nie odrzuci takich postaci jak Fire Emblem lub Disgaea ze swoich figurek. Przyzwyczajenie się do komiksowej estetyki również zajmuje trochę czasu, ale podobnie jak niuanse jej historii lub rozgałęziający się rozwój postaci, jej urok rośnie wraz z grą. Jednak tak naprawdę nie oferuje niczego, czego fani TRPG nie doświadczą nigdzie indziej, a brak wykończenia podważa jego aspiracje.

Pozytywy

  • Unikalne postacie, które unikają nadmiernych tropów jakościowych
  • Pakiety historii o zaskakująco złożonych tematach
  • Opcje Chaosu i Porządku oferują powtórki fabuły i rozwój postaci

Negatywy

  • System wytwarzania pół chleba
  • Tyle kroków do przodu, dwa kroki do tyłu
  • Kilka elementów pojawia się jako niekompletne lub resztki pomysłów
  • Usterki w animacji i postępie