Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolor Pantone z 2022 roku to retrospekcja z lat 90

Opinia: kolorowa sałatka Jego nazwa pochodzi od Pantone Berry bardzo, Niebiesko-czerwona otoczona fioletem, kolorem roku 2022.

Wiem, że opinie o kolorze są jak opinie w polityce – każdy ma swoje zdanie i najlepiej zachować je dla siebie – ale nie dostają mojego głosu.

To nie jest niezwykła reakcja. Wynika to z głębokiej nienawiści do niechcianych półtonów, niezobowiązujących półtonów, które nie wspominają, o co chodzi – uspokoić cię, czy uspokoić? Czy zajmują stanowisko, czy po prostu znikają w tle i nie robią absolutnie nic?

Bardzo jagodowy, kolor Pantone roku 2022.

Pantone/dostarczone

Bardzo jagodowy, kolor Pantone roku 2022.

Barwinek jest trudny do zauważenia, a jeśli chodzi o wystrój, trudno jest z nim cokolwiek zrobić.

Czytaj więcej:
* Siedem nowych sposobów na wprowadzenie kolorów Pantone 2021 do Twojego domu
* Kolor roku 2021 według Pantone: Czy się mylili?
* Jak zrobić styl „koralowy”: to kolor roku Pantone
* Pantone ma nadzieję, że „afirmujący życie” kolor roku sprawi, że wszyscy poczują się lepiej

Jego wybór jako koloru definiującego 2022 jest mniej zrozumiały niż kontrowersyjne wybory z zeszłego roku: Słonecznik jest „świetlisty” żółty, a jego łagodny kolega „Ostateczny” szary – najbardziej szary ze wszystkich odcieni szarości.

Przynajmniej historia stojąca za tym wyborem miała sens: żółty oznacza optymizm i nadzieję, a szary to podstawa. Tym razem historia Pantone ma być historią odnowienia i nowej przyszłości, ale ja tego nie kupuję.

Daleko od szukania nowych odważnych wyżyn, Fairy Berry sprawiła, że ​​pomyślałem o 2017 roku, kiedy Pantone ogłosił, że kolorem 2018 będzie Ultra Violet, który jest bliskim kuzynem barwinka gardła.

Dyrektor generalny Pantone, Leatrice Eiseman, określił ciemny fiolet jako „bardzo prowokujący i przemyślany odcień”, który „przekazuje oryginalność, kreatywność i wizualne myślenie, które kieruje nas ku przyszłości”.

Myślę, że miała rację, bo przyszłość to nieznana wersja Violet.

To zabawny kolor, ale albo go kochasz, albo go nienawidzisz.

Pantone/dostarczone

To zabawny kolor, ale albo go kochasz, albo go nienawidzisz.

Rozmawiając z CNN Jeśli chodzi o Fairy Berry, Eiseman powiedział, że kolor 2022 to „coś nowego”, pasującego do nowego świata, w którym żyjemy.

„To dosłownie najszczęśliwszy i najcieplejszy ze wszystkich odcieni niebieskiego” – powiedział Eiseman.

„Ze względu na to czerwone mieszkanie daje silne poczucie nowoczesności, a nowością jest to, czego szukamy… [it] Ma tę radosną, pogodną postawę, o której mówimy, tę beztroską pewność siebie i twórczego ducha”.

Czuje się szlachetnie i optymistycznie, ale nie opisuje kandydata jako takiego i Zobacz kandydata. Czytałem barwinek jako rodzaj fioletu, ostatnio widziano go namalowanego na ścianach bez sarkazmu w latach 90. – koloru, który albo lubisz rozpraszać, albo nienawidzisz.

W najlepszym przypadku jest to kolor nostalgiczny, w najgorszym – tandetny.

Jeśli brzmi to tak, jakbym był cały za mistrzami kolorów Pantone, to dlatego, że często to robili w przeszłości: pamiętaj gorący i marzycielski 2019 żywy koral Wciąż pojawia się w modach i pojawia się w książkach trzy lata później, czyli odważny i okrutny rok 2020 klasyczny niebieskiDenim w kolorze indygo, jak dobre dżinsy, nigdy nie wychodzi z mody?

To barwinek w najlepszym wydaniu, elegancki ton, a nie dominujący kolor.

Dom kuwetowy / w zestawie

To barwinek w najlepszym wydaniu, elegancki ton, a nie dominujący kolor.

Słowo „peri” w Bardzo Peri odnosi się do barwinka, rodzaju późnego kwiatu, nazywanego w niektórych krajach Europy umierającym kwiatem. Mówię tylko.

Pomimo swoich korzeni w naturalnym świecie, nie wydaje się być naturalnym kolorem. Podejrzewam, że jest to lekko błotnista jakość, jaką ton uzyskuje od delikatnej nuty czerni w nim.

Wygląda sztucznie, co jest sprzeczne z obecnym trendem neutralnych i naturalnych materiałów.

Mieszkanie Moniki w okolicach Barwinka w Friends.

dostarczony

Mieszkanie Moniki w okolicach Barwinka w Friends.

W zestawieniu z łososiem i morelami, jeśli chcesz sięgnąć po pełne lody Miami z lat 80. lub biało-czekoladowo-brązowe, aby uzyskać dziwaczny wygląd mono-gospody z lat 90.

Mówiąc o wspomnieniach z lat 90., jest prawie w tym samym kolorze co mieszkanie Moniki przyjaciele.

Jeśli potrafisz ominąć to skojarzenie, w którym praca służy jako akcent, prawie jak ton klejnotu, jak ametyst, i rozjaśnia ciemne miejsce – pomyśl o otomańskiej lub funky lampie do pracy – ze złotem lub miedzią, bogatymi kremami i bielami.

To nietypowy kolor, trochę odbiegający od ściany, jeśli wybaczysz grę słów – moda nazywała go Pantone „Obejmij dziwne”. Kuchnia lub toaleta z jasnozielonymi płytkami i złotymi/miedzianymi bateriami kranowymi może być świetną zabawą, ale idź na luzie, aby nie czuć się uwięzionym w słabym siniaku.

W przypadku prostszych typów może pasować do wybrzeża lub tego, co nazywają stylem Hamptons w Stanach, gdzie duże okna oznaczają dużo światła, aby ocieplić kolor, ponownie łącząc się z miedzią, piaskiem i bielą.

Chetwode blue od Resene dobrze pasuje do Very Peri Pantone. W połączeniu z Resene Elderflower, „ciemną i ciepłą bielą”, jest to romantyczne i młodzieńcze połączenie, które idealnie nadaje się do słonecznego pokoju lub ściany z dużą ilością światła.

Mniej znaczy prawdopodobnie więcej, jeśli chodzi o Very Peri.

Dom kuwetowy / w zestawie

Mniej znaczy prawdopodobnie więcej, jeśli chodzi o Very Peri.

Choć ta grupa wyglądałaby dobrze, nadal nie jestem przekonany, żeby oddać swój głos na przyszły rok. W sypialni lat 90. mam zbyt wiele retrospekcji, żeby naprawdę myśleć o kolorze.

Ale jeśli szukasz alternatywy dla szarych ścian, nie pojawi się bardziej „alternatywa” niż fiolet, bez względu na to, jak to nazwiesz.

READ  Jak edukacja w Nowej Zelandii wypada na tle innych krajów OECD?