Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolor Pantone z 2022 roku to retrospekcja z lat 90

Opinia: kolorowa sałatka Jego nazwa pochodzi od Pantone Berry bardzo, Niebiesko-czerwona otoczona fioletem, kolorem roku 2022.

Wiem, że opinie o kolorze są jak opinie w polityce – każdy ma swoje zdanie i najlepiej zachować je dla siebie – ale nie dostają mojego głosu.

To nie jest niezwykła reakcja. Wynika to z głębokiej nienawiści do niechcianych półtonów, niezobowiązujących półtonów, które nie wspominają, o co chodzi – uspokoić cię, czy uspokoić? Czy zajmują stanowisko, czy po prostu znikają w tle i nie robią absolutnie nic?

Bardzo jagodowy, kolor Pantone roku 2022.

Pantone/dostarczone

Bardzo jagodowy, kolor Pantone roku 2022.

Barwinek jest trudny do zauważenia, a jeśli chodzi o wystrój, trudno jest z nim cokolwiek zrobić.

Czytaj więcej:
* Siedem nowych sposobów na wprowadzenie kolorów Pantone 2021 do Twojego domu
* Kolor roku 2021 według Pantone: Czy się mylili?
* Jak zrobić styl „koralowy”: to kolor roku Pantone
* Pantone ma nadzieję, że „afirmujący życie” kolor roku sprawi, że wszyscy poczują się lepiej

Jego wybór jako koloru definiującego 2022 jest mniej zrozumiały niż kontrowersyjne wybory z zeszłego roku: Słonecznik jest „świetlisty” żółty, a jego łagodny kolega „Ostateczny” szary – najbardziej szary ze wszystkich odcieni szarości.

Przynajmniej historia stojąca za tym wyborem miała sens: żółty oznacza optymizm i nadzieję, a szary to podstawa. Tym razem historia Pantone ma być historią odnowienia i nowej przyszłości, ale ja tego nie kupuję.

Daleko od szukania nowych odważnych wyżyn, Fairy Berry sprawiła, że ​​pomyślałem o 2017 roku, kiedy Pantone ogłosił, że kolorem 2018 będzie Ultra Violet, który jest bliskim kuzynem barwinka gardła.

Dyrektor generalny Pantone, Leatrice Eiseman, określił ciemny fiolet jako „bardzo prowokujący i przemyślany odcień”, który „przekazuje oryginalność, kreatywność i wizualne myślenie, które kieruje nas ku przyszłości”.

READ  Peru na czas nieokreślony zamyka Machu Picchu, pozostawiając setki obcokrajowców, gdy narastają protesty antyrządowe

Myślę, że miała rację, bo przyszłość to nieznana wersja Violet.

To zabawny kolor, ale albo go kochasz, albo go nienawidzisz.

Pantone/dostarczone

To zabawny kolor, ale albo go kochasz, albo go nienawidzisz.

Rozmawiając z CNN Jeśli chodzi o Fairy Berry, Eiseman powiedział, że kolor 2022 to „coś nowego”, pasującego do nowego świata, w którym żyjemy.

„To dosłownie najszczęśliwszy i najcieplejszy ze wszystkich odcieni niebieskiego” – powiedział Eiseman.

„Ze względu na to czerwone mieszkanie daje silne poczucie nowoczesności, a nowością jest to, czego szukamy… [it] Ma tę radosną, pogodną postawę, o której mówimy, tę beztroską pewność siebie i twórczego ducha”.

Czuje się szlachetnie i optymistycznie, ale nie opisuje kandydata jako takiego i Zobacz kandydata. Czytałem barwinek jako rodzaj fioletu, ostatnio widziano go namalowanego na ścianach bez sarkazmu w latach 90. – koloru, który albo lubisz rozpraszać, albo nienawidzisz.

W najlepszym przypadku jest to kolor nostalgiczny, w najgorszym – tandetny.

Jeśli brzmi to tak, jakbym był cały za mistrzami kolorów Pantone, to dlatego, że często to robili w przeszłości: pamiętaj gorący i marzycielski 2019 żywy koral Wciąż pojawia się w modach i pojawia się w książkach trzy lata później, czyli odważny i okrutny rok 2020 klasyczny niebieskiDenim w kolorze indygo, jak dobre dżinsy, nigdy nie wychodzi z mody?

To barwinek w najlepszym wydaniu, elegancki ton, a nie dominujący kolor.

Dom kuwetowy / w zestawie

To barwinek w najlepszym wydaniu, elegancki ton, a nie dominujący kolor.

Słowo „peri” w Bardzo Peri odnosi się do barwinka, rodzaju późnego kwiatu, nazywanego w niektórych krajach Europy umierającym kwiatem. Mówię tylko.

Pomimo swoich korzeni w naturalnym świecie, nie wydaje się być naturalnym kolorem. Podejrzewam, że jest to lekko błotnista jakość, jaką ton uzyskuje od delikatnej nuty czerni w nim.

Wygląda sztucznie, co jest sprzeczne z obecnym trendem neutralnych i naturalnych materiałów.

Mieszkanie Moniki w okolicach Barwinka w Friends.

dostarczony

Mieszkanie Moniki w okolicach Barwinka w Friends.

W zestawieniu z łososiem i morelami, jeśli chcesz sięgnąć po pełne lody Miami z lat 80. lub biało-czekoladowo-brązowe, aby uzyskać dziwaczny wygląd mono-gospody z lat 90.

READ  Boris Johnson wypada z wyścigu o stanowisko kolejnego premiera Wielkiej Brytanii

Mówiąc o wspomnieniach z lat 90., jest prawie w tym samym kolorze co mieszkanie Moniki przyjaciele.

Jeśli potrafisz ominąć to skojarzenie, w którym praca służy jako akcent, prawie jak ton klejnotu, jak ametyst, i rozjaśnia ciemne miejsce – pomyśl o otomańskiej lub funky lampie do pracy – ze złotem lub miedzią, bogatymi kremami i bielami.

To nietypowy kolor, trochę odbiegający od ściany, jeśli wybaczysz grę słów – moda nazywała go Pantone „Obejmij dziwne”. Kuchnia lub toaleta z jasnozielonymi płytkami i złotymi/miedzianymi bateriami kranowymi może być świetną zabawą, ale idź na luzie, aby nie czuć się uwięzionym w słabym siniaku.

W przypadku prostszych typów może pasować do wybrzeża lub tego, co nazywają stylem Hamptons w Stanach, gdzie duże okna oznaczają dużo światła, aby ocieplić kolor, ponownie łącząc się z miedzią, piaskiem i bielą.

Chetwode blue od Resene dobrze pasuje do Very Peri Pantone. W połączeniu z Resene Elderflower, „ciemną i ciepłą bielą”, jest to romantyczne i młodzieńcze połączenie, które idealnie nadaje się do słonecznego pokoju lub ściany z dużą ilością światła.

Mniej znaczy prawdopodobnie więcej, jeśli chodzi o Very Peri.

Dom kuwetowy / w zestawie

Mniej znaczy prawdopodobnie więcej, jeśli chodzi o Very Peri.

Choć ta grupa wyglądałaby dobrze, nadal nie jestem przekonany, żeby oddać swój głos na przyszły rok. W sypialni lat 90. mam zbyt wiele retrospekcji, żeby naprawdę myśleć o kolorze.

Ale jeśli szukasz alternatywy dla szarych ścian, nie pojawi się bardziej „alternatywa” niż fiolet, bez względu na to, jak to nazwiesz.