Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: najnowsza epidemia COVID-19 z całego świata – poniedziałek 13 grudnia

Liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 — z wyłączeniem pacjentów na oddziale intensywnej terapii — wyniosła 6539 w sobotę, w porównaniu z 6483 dzień wcześniej.

Na oddział intensywnej terapii odnotowano 76 nowych przyjęć, tyle samo co dzień wcześniej. Całkowita liczba pacjentów intensywnej terapii wzrosła do 818 z 816 w piątek, w porównaniu do 708 w poprzednim tygodniu.

Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniego dnia przeprowadzono około 56 507 testów na COVID-19, w porównaniu do 716 287 wcześniej.

Ameryki

my

W niedzielę Stany Zjednoczone osiągnęły 800 000 zgonów związanych z koronawirusem, zgodnie z danymi Reutera, ponieważ naród przygotowuje się na potencjalny wzrost infekcji z powodu większej ilości czasu spędzanego w pomieszczeniach przy chłodniejszej pogodzie i zmieniającym się wysoce zaraźliwym wirusem Omikron.

To osiągnięcie oznacza, że ​​liczba zgonów w Stanach Zjednoczonych z powodu tego pojedynczego wirusa przekracza teraz całą populację Dakoty Północnej.

Nawet jeśli szczepionki są powszechnie dostępne i bezpłatne, w tym roku kraj stracił więcej istnień z powodu wirusa niż w 2020 r. z powodu bardziej zaraźliwego wariantu delta i osób odmawiających zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Od początku roku ponad 450 000 osób w Stany Zjednoczone Ameryki Zmarł po zarażeniu COVID-19, czyli 57 procent wszystkich amerykańskich zgonów z powodu tej choroby od początku pandemii.

Brazylia

Brazylijski sędzia Sądu Najwyższego, Luis Roberto Barroso, orzekł w sobotę, że kraj musi wymagać dowodu szczepienia dla odwiedzających, którzy chcą wjechać do kraju.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wielokrotnie odrzucał prośby państwowej organizacji zdrowia Anvisa o zażądanie dowodu szczepień od odwiedzających.

Ale Barroso powiedział w swojej decyzji, że Brazylia powinna unikać wspierania tego, co nazwał „turystyką antyszczepionkową”.

Sędzia powiedział, że z wymogu udowodnienia szczepienia można odstąpić tylko wtedy, gdy podróżny pochodzi z kraju, w którym szczepionki nie są dostępne lub osoba została zaszczepiona ze względów zdrowotnych.

READ  Niemowlę umiera, dziecko walczy o życie po „nieudanym obrzezaniu” w Australijskim Centrum Medycznym

Z powodu piątkowego ataku hakerów na Ministerstwo Zdrowia rząd odroczył na tydzień rozporządzenie wymagające od nieszczepionych osób poddania się kwarantannie przez pięć dni.

Azja i Pacyfik

Chiny

Urzędnik ds. zdrowia powiedział w sobotę, że Chiny zaszczepiły 82,5% z 1,41 miliarda ludzi przeciwko COVID-19.

Łącznie 1,162 miliarda otrzymało wymaganą liczbę dawek do wykonania szczepień, powiedział podczas briefingu prasowego Wu Liangyu, urzędnik Narodowej Komisji Zdrowia, dodając, że 120,6 miliona otrzymało dawkę przypominającą.

Pomimo wysokiej średniej krajowej, liczba szczepień wśród osób starszych, grupy o wysokim ryzyku ciężkich zachorowań i zgonu po zakażeniu, była niepełna.

Zheng Zhongwei, inny urzędnik NHC, powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla państwowej telewizji CCTV, że wskaźniki szczepień dla osób powyżej 80. roku życia wynosiły nieco ponad 40 procent, a w niektórych obszarach spadły do ​​30 procent.

Australia

Australia powiedziała w niedzielę, że skróci to czas oczekiwania na otrzymanie dawki przypominającej COVID-19 po gwałtownym wzroście przypadków wariantu Omicron.

Australia wcześniej zapowiedziała, że ​​zaoferuje dawkę przypominającą wszystkim, którzy ukończyli 18 lat, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki sześć miesięcy temu.

Jednak wraz ze wzrostem liczby przypadków wariantu omikron, sekretarz zdrowia Greg Hunt powiedział, że okres ten zostanie skrócony do pięciu miesięcy po drugiej dawce.

„Dawka przypominająca pięć miesięcy lub dłużej po drugiej dawce zapewni, że ochrona przed początkowym cyklem będzie silniejsza i trwalsza, i powinna pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa” – powiedział Hunt w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

„Dane z Izraela pokazują dawki przypominające, które wspierają zmniejszenie zachorowalności w kwalifikujących się grupach wiekowych, ostrą chorobę u osób powyżej 40 roku życia i śmiertelność u osób powyżej 60 roku życia”.

Afryka i Bliski Wschód

Nigeria

Nigeria planuje zakaz lotów z Argentyny, Wielkiej Brytanii, Kanady i Arabii Saudyjskiej w tym tygodniu, powiedział minister lotnictwa Nigerii, w odwecie za dodanie do czerwonych list tych krajów w związku z odkryciem wariantu koronawirusa Omicron w zeszłym miesiącu.

READ  Epidemia Covid 19 Omicron: dzisiejsze przypadki przekroczone przez usterkę komputerową Ministerstwa Zdrowia

Wiele krajów ograniczyło przemieszczanie się ludzi z niektórych krajów afrykańskich, odkąd wariant Omicron został po raz pierwszy odkryty w Afryce Południowej i Hongkongu. Od tego czasu rozprzestrzenił się na co najmniej 57 krajów.

W nagranych komentarzach udostępnionych dziennikarzom w niedzielę nigeryjski minister lotnictwa Hadi Sirika powiedział, że zalecił umieszczenie tych czterech krajów na „czerwonej liście” dla COVID-19, co oznacza zakaz lotów.

„Daliśmy nasz wkład jako lotnictwo, że jest to dla nas nie do zaakceptowania i zalecamy, aby te kraje, Kanada, Wielka Brytania, Arabia Saudyjska i Argentyna również znalazły się na czerwonej liście, tak jak zrobili to dla nas” – powiedział Sirica. .

„Więc jestem prawie pewien, że od teraz do poniedziałku, a może najpóźniej we wtorek, wszystkie te kraje zostaną umieszczone na czerwonej liście. Gdy znajdą się na czerwonej liście, co oznacza, że ​​zostaną zbanowane, ich linie lotnicze będą być również zakazane.”

Wielka Brytania była pierwszym krajem, który ogłosił „czerwoną listę” podróży, które Nigeria określiła jako niesprawiedliwe i niesprawiedliwe.

Reuters