Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolejny powód do ćwiczeń?  Może pomóc zmniejszyć ryzyko Covid

Kolejny powód do ćwiczeń? Może pomóc zmniejszyć ryzyko Covid

Nowe badanie wykazało, że osoby, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną, mają mniejsze ryzyko zarażenia wirusem lub poważnej choroby.

Badanie: San Francisco Chronicle: Regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć ryzyko COVID,

Badanie opublikowane w poniedziałek w British Journal of Sports Medicine pokazuje, że regularna aktywność fizyczna może zmniejszyć prawdopodobieństwo negatywnych wyników COVID-19. W recenzowanej analizie danych z 16 globalnych badań z udziałem ponad 1,8 miliona dorosłych naukowcy odkryli, że osoby, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną, mają mniejsze ryzyko infekcji, hospitalizacji, ciężkiej choroby COVID-19 i zgonów związanych z COVID-19 w porównaniu do nieaktywnych rówieśników. (Fracasa i Waziri, 8.22)

Szczęście: ćwiczenie około 20 minut dziennie może zmniejszyć ryzyko zarażenia się COVID-19 lub poważnej choroby

Ile magii to ćwiczenia? W połączonych danych wykorzystano zadanie ekwiwalentu metabolicznego (MET), które oblicza ilość spalonych kalorii na minutę aktywności. Według naukowców najskuteczniejsza ilość to 500 MET, co odpowiada 150 minutom umiarkowanych ćwiczeń lub 75 minutom intensywnej aktywności tygodniowo. Jest to zgodne z zaleceniami amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), które stwierdza, że ​​dorośli powinni wykonywać 150 minut tygodniowo ćwiczeń o umiarkowanej intensywności wraz z dwoma dniami treningu siłowego. (Michał, 8.22)

Wydaje się, że okres inkubacji Covid został skrócony z 5 dni do 3 dni –

CIDRAP: Badanie: Czasy inkubacji wariantów SARS-CoV-2 spadały z upływem czasu

Ponieważ dominujący krążący szczep SARS-CoV-2 ewoluował od alfa do Omicron, okres inkubacji od zakażenia do objawowego lub pierwszego pozytywnego wyniku testu COVID-19 zmniejszał się stopniowo, z 5 do 3,4 dni, zgodnie z przeglądem systematycznym i meta- analiza opublikowana dzisiaj w JAMA Network Open. (Van Beuscom, 8.22)

Więcej o rozprzestrzenianiu się Covid –

Stat: Naukowcy opracowują domowe testy, które mierzą ochronę przed Covid-19

Ponieważ świat nadal uczy się, jak żyć z Covid-19 w dłuższej perspektywie, naukowcy testują sposoby szybkiego informowania ludzi, jak dobrze są chronieni przed wirusem i czy potrzebują kolejnego wzmacniacza. (Czen, 8/23)

READ  Zjedz warzywa | Chcesz jeść więcej warzyw? 10 sposobów na dodanie go do swojej diety

Boston Globe: Liderzy zdrowia wzywają do planów eskalacji COVID na jesień i zimę

„Wszyscy chcemy, aby ta pandemia się skończyła, ale mamy nadzieję, że to się nie uda” – powiedziała Katie Murphy, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Massachusetts na wirtualnej konferencji prasowej. „Udawanie, że robimy wszystko, co trzeba zrobić jesienią i zimą i to, co mogą zwiastować, jest niedopuszczalne na żadnym poziomie”. (Bartlett, 8/22)

Środki ostrożności Covid pomogły zapobiec rozprzestrzenianiu się norowirusa –

The Washington Post: Efekt uboczny zasad rejsu Covid: Norovirus nie działa

Jedna wyraźna konsekwencja środków podjętych przez linie wycieczkowe przeciwko COVID-19: częstość występowania epidemii chorób przewodu pokarmowego była znacznie niższa niż w latach przed pandemią. Do tej pory w tym roku linie wycieczkowe zgłosiły do ​​Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dwa ogniska wymiotów i biegunki, które dotknęły 3% lub więcej pasażerów lub załogi. … Dwie epidemie, które dotknęły 113 osób, miały miejsce na Carnival Cruise Line pod koniec maja i luksusowym rejsie z Seabourn od końca kwietnia do maja. (Sampson, 8/22)

READ  Badanie NHS wykazało, że nadwaga zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2

Jest to część KHN Morning Brief, podsumowania polityki zdrowotnej głównych organizacji informacyjnych. Zarejestruj się, aby otrzymać subskrypcję e-mail.