Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolejna katastrofa SailGP dla Petera Berlina

Nowa Zelandia pozwoliła Australii pokonać ich na SailGP Tour w Chicago.

SAILGP / rzeczy

Nowa Zelandia pozwoliła Australii pokonać ich na SailGP Tour w Chicago.

Nowa Zelandia zmarnowała swoją szansę w swoim pierwszym wyścigu na podium podczas SailGP, katastrofalnym występem drugiego dnia w Chicago.

Zespół, kierowany przez dwukrotnego zwycięzcę Pucharu Ameryki, Petera Burlinga i Blair Talka, wystartował na trzecim miejscu po trzech wyścigach flotowych i na torze dla trzech najlepszych drużyn do walki o tytuł w regatach w USA.

W czwartym wyścigu utrzymali nerwy na wodzy, a piąty utrzymali ich w kadrze.

Sky Sports

Finałowy wyścig floty kosztuje koszmar Petera Burlinga, by ścigać się na podium w Stanach Zjednoczonych

Jednak katastrofalny wyścig Piątej Floty, w którym zajęli ósme miejsce, pozwolił rywalom Australii pokonać ich w tabeli liderów i wślizgnąć się na podium z Kanadą i Wielką Brytanią.

Czytaj więcej:
* SailGP: Peter Burling zapala się w Chicago, podczas gdy Jimmy Spithill zawodzi
* Drużyna A Petera Burlinga potrzebuje pierwszorzędnego występu podczas Chicago SailGP
* Russell Coates: SailGP będzie bardziej korzystny dla gospodarki niż Puchar Ameryki

Aby awansować do finału, Nowa Zelandia musiała utrzymać tylko pięć miejsc między nimi a Australią.

Kiwi nie byli jednak w stanie tego podołać, przesuwając swój czas na linię startu i dwukrotnie rzucając żetony w lekki wiatr nad jezioro Michigan, zmuszając wyścig do rozgrywania dalej od brzegu niż panoramę miasta, która dominowała w dniu otwarcia.

Australia zachowała spokój, aby wygrać ważny wyścig floty, z głowami opuszczonymi na łódź Kiwi, gdy przekraczali linię, zdając sobie sprawę, że ponownie zawiedli, gdy ich los był w ich rękach.

Niekonsekwencja ze strony Nowej Zelandii dominowała przez cały zeszłoroczny sezon inauguracyjny i trwała przez pierwsze dwa wydarzenia trzeciego sezonu, pomimo obecności pełnoetatowego trenera Raya Davisa i ekipy pierwszego wyboru w Chicago.

READ  Weterynarze dzwonią do drugiego faworyta Melbourne Cup
Tom Slingsby i jego australijski zespół nadal dominują w SailGP, wygrywając w Chicago.

żagiel

Tom Slingsby i jego australijski zespół nadal dominują w SailGP, wygrywając w Chicago.

„To był naprawdę ciężki dzień dla nas tutaj w Chicago. Nie zabrakło nam początkowo w żadnym wyścigu, ale udało nam się walczyć w pierwszym wyścigu, aby pozostać w środku stawki. W drugim wyścigu nie dostaliśmy szansa na wydostanie się z pierwszego etapu i skończyliśmy w złych wiatrach walczących z tyłu” – ubolewał Tok.

„Australijczyk był w gotowości, z nimi i Duńczykiem o sześć punktów za nami. Wyglądało na to, że Australia wyjdzie z pierwszego finału za jakiś czas, a my będziemy w naszym pierwszym meczu, więc mieć ten bufor i pozwolić jego wymknięcie się w ten sposób jest bardzo wzruszające dla zespołu.”

Australia, z Tomem Slingsby na czele, wygrała oba sezony i pokazała swoją klasę, by wślizgnąć się do finału w Chicago, a następnie wygrać wyścig na podium, w którym zwycięzca bierze wszystko. To ich piąte zwycięstwo z rzędu i siódme w ćwierćfinale w regatach.

Phil Robertson był Nowozelandczykiem tego pokazu, teraz odpowiedzialnym za nowe kanadyjskie regaty, który poprowadził debiutancki zespół na podium w regatach jeden za drugim. Kanada zajęła drugie miejsce w Chicago, a załoga Sir Bena Ainsleya była trzecia.

Jedynym pocieszeniem Nowej Zelandii w tym trudnym środowisku była próba poprawienia swojego miejsca w tabeli sezonu na czwarte, po tym, jak Chicago zajęło szóste miejsce w otwierającym sezon na Bermudach w maju.

Tuck pozostaje optymistą: „Dzisiaj był rozczarowujący koniec tego, co było dla zespołu solidnym tygodniem żeglowania. Jeśli spojrzysz na porównanie z Bermudami, mamy rację w grze. Wiemy, że wprowadziliśmy kilka ogromnych ulepszeń ale w końcu musimy złożyć całą imprezę w całość” .

World Circle przenosi się do Plymouth w dniach 30-31 lipca.

pojadę do Chicago

Wyścig 4: 1 Francja, 2 Kanada, 3 GT Wielka Brytania, 4 Szwajcaria, 5 Nowa Zelandia, 6 Szwajcaria, 7 USA, 8 Hiszpania, 9 Australia.

Wyścig 5: 1 Australia, 2 Kanada, 3 USA, 4 Francja, 5 Hiszpania, 6 GT Wielka Brytania, 7 Dania, 8 Nowa Zelandia, 9 Szwajcaria.

ostateczny1 Australia, 2 Kanada, 3 Wielka Brytania GT.

Punkty sezonowe po dwóch wydarzeniach: 1 Australia 20 punktów, 2 Kanada 17, 3 GT Wielka Brytania 17, 4 Nowa Zelandia 12, 5 Dania 12, 6 Francja 9, 7 USA 9, 8 Hiszpania 8, 9 Szwajcaria 4.