Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kimber, „wolna strefa” dla osób LGBT

Kimber, „wolna strefa” dla osób LGBT

Najlepiej chronione osoby LGBTQI +. Kwimber, Finister, jest pierwszym miastem we Francji, które uważa osoby LGBTQIA + (lesbijki, geje, osoby biseksualne, trans, osoby queer, interseksualne, homoseksualne i inne mniejszości seksualne) za strefy wolne.

Rada miasta faktycznie zagłosowała za tą opcją 1 kwietnia. Jeden wynik, w następnych dniach, odniósł narodowe echo.

Kareem Kachem, radny regionalny i radny miasta Breton, powiedział podczas inauguracji projektu, zastępca L.R.E.M. Annac jest z pomocą Le Moore’a.

Według Kareema Kacheme, celem jest walka z oddalonymi o setki kilometrów „strefami wolnymi od LGBT” (strefami wolnymi od LGBT, przyp. Red.) W Polsce. W sumie zidentyfikowano 100 stref innych niż LGBT. Terytoria, które nie mają wartości prawnej w UE, ale otwierają drzwi dla aktów homoseksualnych, pokazując ukrytą lub jawną homoseksualizm, wspierane przez władze w tej przestrzeni i stale rejestrowane.

Stowarzyszenia LGBT chcą iść naprzód z konkretnymi działaniami

„Miasta to nasze miejsca zamieszkania, w których musimy czuć się bezpiecznie. Pomimo decyzji Kimber pokazuje to, że jesteśmy zaangażowani w walkę z dyskryminacją” – wyjaśnił Kareem Kachem. Francja 3 Bretania. Ale poza logo i słowami, lokalne stowarzyszenia LGBT wzywają do działania. „Mamy nadzieję, że ta decyzja zostanie przełożona na czyn […] Podobnie jak tworzenie świadomości. Powinien również wzmocnić istniejące zasady, takie jak stosowanie integracyjnych form administracyjnych, które uwzględniają różnorodność rodzin ”- przekonuje Dorian Kabahiji, w szczególności prezes Stowarzyszenia LGBTQIA + Quimpéroise Phénix.

Jednak Kareem Kachem chce mieć pewność, że miasto „szkoli agentów gminy”, aby pomagali im „przyjmować ludzi w tarapatach, ofiary ataków”, by działali lepiej i szybciej.

We Francji za przykładem Kimbera mogą pójść inne miasta, takie jak Plomier, Vance i Brick w Bretanii. Dalej na wschód Strasburg rozważa podobną inicjatywę. W Europie, Lizbona, stolica Portugalii, zgodziła się głosować w tym kierunku już w połowie marca.

READ  Pauline Amlynx jedzie do Polski w wyborach Miss Supranational, gdzie zgłasza się do kolejnego konkursu online