Judo – Aktualności – Polska zdobyła złoto trenujących, a Francja osiem tytułów w Bielsku-Białej

Francja była zdecydowanie najsilniejszym krajem w Europejskim Pucharze Kadetów w Bielsku-Białej w Polsce. Francuzi zdobyli 50% wszystkich dostępnych złotych medali. Georgia zajęła drugie miejsce z trzema tytułami. Łotwa była bliska złotego medalu, ale miała trochę pecha, że ​​przegrała dwa finały, ale w tej dziedzinie spisała się naprawdę dobrze. Carolina Seneca wywalczyła w sobotę złoty medal dla gospodarza Polski.

Oczywiście dominowały francuskie dziewczyny i nikt nie spodziewał się mniej w tym kraju, w którym kobiety mają wyraźny głos w judo. Jehanne de Board (Francja) wygrała w finale tytuł do wagi poniżej 40 kg z Austriaczką Niną Orr. Kolejne zwycięstwo Francuzów w kolejnej kategorii U44kg Morgan Agnes w finale z Marketą Kurkakovą (Czechosłowacja). Nie zdziwiłbyś się, gdyby kategoria U48kg była również dla Francji z Alyssią Poulange na najwyższym podium po pokonaniu Wiktorii Slazok (Polska).

W końcu polscy biegacze zdobyli złoto. Kategoria U52kg miała więcej szczęścia, kiedy Carolina Seneca zdobyła złote medale przeciwko Niemce Helen Riegert. Ale Niemki wróciły w niedzielę do kategorii U57kg, kiedy Sarah Joy Bauer (GER) pokonała Annę Gullit (LAT) w stawce 38 młodych kobiet. Ta kategoria jest zawsze silna z 44 dziewczynami w Cieplicach i 52 w Zagrzebiu w marcu zeszłego roku.

Austriaczka Franziska Schluegel zdobyła złoty medal w Polsce przeciwko Dorii Borsas (Francja). Leyla Mazouz (SLO) zdobyła brąz dla Słowenii z legendarną trenerką i judoką Tiną Trsingak.

To był finał we Francji kobiet do 70 kg z Sandrą Teufella derby Takam przeciwko Ilonie Depre. Sandra Teofila zdobyła złoto, swoje drugie w sezonie, triumfując również w Zagrzebiu w marcu.

Tytuł wagi ciężkiej trafił również do Francji, gdzie Grace Esther Menande Lalo wygrała francuski finał z Celią Kancan. Miyanande również w tym sezonie zdobył mistrzostwo w Fuengiroli.

Francuz wagi lekkiej Yahan Motuli-Bongambi (Francja) zdobył pierwszy złoty medal francuskich mężczyzn. Pokonał Sebestyena Kollara (HUN) w finale U50kg.

READ  CDC odradza wyjazdy do Polski, Trynidadu i Tobago z powodu Govt

Ukraina była mocna w wadze poniżej 55 kg, a Ołeksandr Martinchuk wygrał złoto z Alberto Tribepi (Włochy). Brązowy medal w tej dywizji odebrał Polsce Stanisław Pesota (Polska).

Poniżej 60 kg Francuz Kelvin Ray pokonał w finale Hiszpana Davita Kefleshvili. Francuz ponownie uderzył poniżej 66 kg z Kilianem Noelem (Francja) przeciwko Gruzinowi Nika Morbidadze (GEO). Gruzini i tak mieli silną drużynę i zdobyli brąz z Sabą Samadashvili (GEO), gdzie 51 zawodników poszło do złota.

W rezultacie Giorgi Mishvelidze (GEO) zdobył złoto w niedzielę w ogromnej grupie 55 uczestników. Mishvelidze pokonał Lenza Naprudnika (AUT).

Kolejny złoty medal dla Gruzji po tym, jak kolega z drużyny Chapurishvili (GEO) pokonał Austriaka Ronalda Bruela (Australia). Dwie konfrontacje między Gruzją a Austrią jedna po drugiej.

Serbia ma talent w Mediolanie Polaga zdobyła złoto w wadze poniżej 90 kg, pokonując w niedzielę Maxims Business (LAT). Bulaga również zdobył złoto w Bukareszcie dwa tygodnie temu.

Gruzja miała wygrać finał wagi ciężkiej, mieli świetny wybór, a Tamaz Beganashvili (GEO) zdobył złoty medal po pokonaniu w finale Jarosława Omelczenki (UKR). Bejaanaszwili na podium towarzyszyli Giorgi Baduashvili (GEO) i Nicholas Zalashvili (GEO).