Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anand wygrywa szybki limit: 2022 Superbet Rapid & Blitz Polska, Dzień 3

Anand wygrywa szybki limit: 2022 Superbet Rapid & Blitz Polska, Dzień 3

ten Superbit Rapid i Blitz Polskadrugie wydarzenie z 2022 Wielkie Szachy Tour, kontynuowany w sobotę. GM Viswanathan Anand Został potwierdzony jako lider mistrzostw po sześciu zwycięstwach, dwóch remisach, jednej porażce i wygraniu dywizji ekspresowej.

GM Ryszard Ruth Był jedynym graczem zdolnym do pokonania Ananda i zrobił to w ostatniej rundzie, aby zapewnić sobie drugie miejsce podczas GM Jean Krzysztof Duda Zdobyto 2,5/3 ostatniego dnia, aby awansować na 3. miejsce. Jednostka amerykańska zakończyła w trzech następnych, z General Motors Wesley SuI Levon AronianI Fabiano Caruana Wszystkie oddzielone kropką.

Segment Blitz rozpocznie się od rund od 1 do 9 22 maja, godz. 5:00 CET / 14:00 CET.

Ostatni dzień szybkiej części turnieju rozpoczął się kilkoma ważnymi meczami, w tym liderem turnieju Anandem grającym z ostatnim IM. David GavrilskoRaport w obliczu General Motors Radosław i Jczeka dwaj najwięksi amerykańscy gracze – Caruana i Sue – walczą ze sobą.

Ten etap Grand Chess Tour odbywa się w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Anand odniósł pierwsze zwycięstwo dnia, przechytrzając swojego rumuńskiego przeciwnika i grając w Lions in Scotch: wariacja Schmidta na inną mini. Sytuacja była stosunkowo słaba aż do ruchu 16, kiedy Gavrilescu popełnił trzy kolejne faule, odważnie próbując spieniężyć izolowanego pionka Ananda. Podczas gdy młody IM poświęcał na ten plan cenną kadencję, Anand skupił się na aktywności utworu. Kiedy plan Gavrilescu się nie powiódł, to jak na ironię pion „c” dał Anandowi decydującą przewagę. Wszczepiono ją w c3 i nastąpiła rezygnacja.

Presja była na Rapport, który podążał za Anandem w tabeli liderów, aby dotrzymać kroku, chociaż pokonanie Wojtaszka było trudnym zadaniem na rozpoczęcie dnia. Rapport zdecydował się na niezwykłą wersję Delayed Alapin, dwukrotnie przesuwając swojego lekkiego gońca w debiucie, aby oszukać przeciwnika w konfiguracji w stylu sycylijskiego smoka.

Rapport udowodnił, że jego dziwaczne koszule nie były sekretem jego sukcesu, wygrywając tradycyjny strój trzeciego dnia. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Pozycja pozostała mniej więcej taka sama, jak dwupalcowa pozycja na palcach, zanim Wojtaszek utrzymał pozycję z obowiązkowym złamaniem pionka środkowego. Prawdopodobnie czuł się optymistycznie, jeśli chodzi o swoje szanse na dobranie, gdy figury odleciały z planszy, ale przegapił kluczową taktykę, która pozwoliła na wycelowanie w jego tylną pozycję. Polak został zmuszony do poświęcenia wzajemności i szybko zrezygnował z perspektywy płaszczenia się pod koniec przegranej gry.

READ  Chcesz jedzenia? Zaszczep się najpierw, restauracje w Polsce mówią

Aronian powrócił na swoje zwycięskie drogi w siódmej rundzie, tym razem pokonując GM Anton Korobov Z odważnym powrotem do scenerii, z której korzystał we własnym kraju Drugi dzień został zabity przez Anand. Korobov spokojnie wyszedł z otwarcia, ale Ukrainiec wkrótce popełnił fatalny jednokrokowy błąd, chybiąc kluczowego zasobu, który pozwolił Aronianowi wygrać przez figurę i ustabilizować pozycję.

Poprzedni ruch Korobova 30.Gxe4 był trikiem mającym na celu wygranie pionka. Aronian odpowiedział 31.Gb8! , wygrywając kawałek.

Caruana i Sue, którzy mieli potencjalne najlepsze deski dla szanowanej drużyny Stanów Zjednoczonych na nadchodzącej Olimpiadzie Szachowej, wykonali 92 ruchy w obronie Berlina, zanim zgodzili się na remis na końcówce Bishopa w innym kolorze. Zyskała więc niewielką przewagę pozycyjną na początku meczu na środku, ale przegapiła tajemnicze przełamanie pionka w 24. ruchu, które gracze uznali za konieczne, aby zmienić przewagę w wymierną przewagę.

Caruana miał do tej pory spokojny turniej ze swoimi wysokimi standardami. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Co dziwne, długi mecz między amerykańskimi supergwiazdami nie był nawet najdłuższym na trasie. Został wyprzedzony przez 125-ruchowy młyn między Dudą a Szewczenką. Obaj zagrali „cichą” wariację obrony Schalloppa, pasmo w języku słowiańskim, a wczesne części gry zdecydowanie zasługują na nazwę wariacji.

Szewczenko cieszył się z powitania kibiców przed rozpoczęciem siódmej rundy. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Gracze dochodzą do końca wieży i wieży w tym samym kolorze, a po drobnych komplikacjach wymieniają wieżę i wieżę w zamian za wyciągnięcie podstawy kruczego stołu. Szewczenko, który miał jedyną wieżę, pokazał wzorową technikę rysowania z regułą 50 ruchów. Co zaskakujące, gracze zagrali 94 ruchy bez jednego błędu, o dwa ruchy dłużej niż jakakolwiek inna gra do tej pory.

Niesamowita dokładność, przeanalizowana przez Game Review Chess.com, biorąc pod uwagę liczbę zagranych ruchów!

Dwóch liderów, którzy mieli zagrać w ostatniej rundzie sprintu w dalszej części dnia, najpierw musieli odeprzeć równych sobie rywali w ósmej rundzie, w której odbyły się cztery decydujące mecze i jeden remis.

Anand Karuana zakwestionował obronę Pietrowa, a para przeszła remis w 2018 roku pomiędzy GM Aleksander Danin i GM Andrei Volukitin na 16 ruchów. Anand szybko wylądował Faris na polu f5 i zagroził, że wciśnie, ale Caruana ustanowił silną pozycję. Nie chcąc ryzykować swojego klasyka z najwyższej półki w starciu z najwyżej sklasyfikowanym klasycznym graczem turnieju, Anand zamienił się, poświęcając kilka ruchów później i został zmuszony do stałego sprawdzenia. Sprawdź, czy poniżej znajdziesz wszystkie ruchy Ananda.

READ  Starszy wiceprezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z wizytą w Polsce po rekordowej inwestycji 1 mld euro w 2022 r.

Przeciwko temu Rapport grał w obronie indyjskiego króla, przygotowując się do ekscytującego starcia między dwoma szachowymi gigantami. Po szybkim wyrównaniu Ananda, Węgier wyraźnie wyczuł okazję do wypełnienia luki i stworzenia chaosu na szachownicy, który pomógł mu zdobyć przewagę trzech pionków. Fatalny, jednoetapowy błąd z wystarczającą ilością czasu w zegarze kosztował jednak Rapporta i przesunął pozycję -3 na +8 na korzyść So. GM Diana Bogkow Ma trudne zadanie wyjaśnienia technicznej konfrontacji w dzisiejszej grze.

Chess.com Gra dnia Dejan Bogkoff

Gavrilescu szukał swojego pierwszego zwycięstwa w tym wydarzeniu z Szewczenką. Gracz rzymski odparł indyjski atak króla swojego przeciwnika, rozrywając bok króla i przejmując swoje roszczenie w środku. Sytuacja była trudna, a ponieważ obaj gracze pozostawali na zegarze niecałą minutę, Szewczenko pokonał Gavrilsko, którego pozycja szybko się załamała.

Gavrilescu podszedł zbyt blisko w kilka chwil. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

W dolnej części tabeli, Wojciechowi udało się zdobyć drugie zwycięstwo w wydarzeniu nad Korobovem, który również walczył w trudnym turnieju. Wojtaszek uzyskał wczesną przewagę dzięki sycylijskim czarnym ciosom Najdorfa i znalazł niezwykły ruch kawalerii, który pozostawił Korobova w zawrotach. Wkrótce ukraiński samochód był na łasce aktywnych ciosów przeciwnika i zamienił gońca i wieżę, rzucając pionki. Deficyt był tak duży, że Wojciech chirurgicznie usunął wszelkie ryzyko oszustwa.

Aronian miał do tej pory mieszane wyniki w turnieju i stał się ofiarą w ósmej rundzie po 83 ruchach walki z Dudą. Po upadku pionka w końcowej partii gońca przeciwnego koloru, Aronian popełnił błąd w jeszcze gorszej sytuacji, choć potencjalnie ratował sytuację.

To była kliniczna doda po nietypowo fatalnym błędzie Aroniana. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Gdy zbliżała się runda finałowa, Anand miał trzypunktową barierę na swoim najbliższym ścigającym, Rapport, z dwoma ustawionymi do gry przeciwko sobie w rundzie finałowej. Rapport, który do tej pory grał genialne romantyczne szachy przez cały czas trwania imprezy, zachował swoje najlepsze do końca, pokonując nieodpartego Ananda.

Szybka wygrana Dudy w dziewiątej rundzie pozwoliła Polakom na uplasowanie się na trzecim miejscu. Zlikwidował indyjską obronę króla Korobova po tym, jak Korobov uwięził stronę swego króla. Dało to Dudzie prawo do obiektywnej presji ze strony króla i nawet oferta poświęcenia klasycznej wymiany Rf4 nie wystarczyła, by uratować pechowego Ukraińca.

READ  Analiza: Polska na dobrej drodze do rekordowego lata w miarę pogłębiania się wpływów LCC

Aronian finiszował wysoko po wygodnym zwycięstwie nad Gavrilescu. Amerykanin grał w Lions in Scotch i wyszedł lepiej po serii przeciętnych rozdań, które pozostawiły go z gońcem przeciwko rycerzowi w otwartej grze. Miejmy nadzieję, że bezcenne doświadczenie zdobyte przez jego młodego przeciwnika w takich grach doda mu pewności siebie, aby podczas błyskawicznej części akcji ukraść kilka punktów najlepszym graczom.

Aronian to przerażający przeciwnik najlepszych graczy na świecie. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Chętnie więc remisował z Wojtaszkiem i pozostawał w bliskiej odległości od prowadzącego pojedynek piorunów. Tak więc jego 11-punktowy wynik daje mu cztery punkty straty do Ananda. Z nim w rankingu szóstego najlepszego gracza na świecie, byłoby to po cichu pewne.

Szewczenko próbował wywrzeć presję na Caruanie w ostatniej rundzie czarnymi figurami, ale nie był w stanie przebić się przez środek Caruany. Światowy numer trzy nie był w nastroju do walki i pod koniec gry zamienił się figurami, które udało mu się zremisować, kończąc na rozczarowującym szóstym miejscu po szybkiej części.

Caruana ma nadzieję na powrót w błyskawicznym tempie. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Sobotnie akcje pozostawiły turniej szeroko otwarty, a w nadchodzących dniach nadejdzie 18 gier o wysokim napięciu porywaczy. Czy Anand będzie w stanie kontynuować swoją klasyczną karierę? Czy Rapport prześcignie swoich bardziej klasycznych przeciwników? Dostrój się w niedzielę, aby poznać odpowiedź.

Klasyfikacja dnia 3

Trzeci dzień układ

Wszystkie gry Dzień 3


Poprzedni zasięg: