Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joy Jordison, założycielka zespołu Slipknot, zmarła w wieku 46 lat | Pętla

Joey Jordison, perkusista, którego dynamiczna gra pomogła zasilić metalowy zespół Pętla Do światowej sławy zmarł w wieku 46 lat.

W oświadczeniu jego rodzina napisała: „Jesteśmy głęboko zasmuceni, dzieląc się wiadomością, że Joey Jordison, perkusista, muzyk i artysta zmarł spokojnie we śnie… Śmierć Joy pozostawiła nam puste serca i uczucia nieopisanego żalu. którzy znali Joeya, zrozumieli jego szybką inteligencję, łagodną osobowość, gigantyczne serce i miłość do wszystkich O rodzinie i muzyce.

Urodzony i wychowany w Des Moines w stanie Iowa, Jordison grał w wielu lokalnych zespołach, zanim dołączył do Slipknot – wtedy nazywanego Pale Ones – w 1995 roku, a Jordison nazwał zespół po jednym z tytułów ich piosenek. Pojawił się na pierwszym wydawnictwie zespołu, Mate. zabicie. kanały. Powtarzam, a skład rozrósł się do dziewięciu członków na ich debiutanckim albumie zatytułowanym w 1999 roku.

Jordson w kostiumie Slipknota w 2008 roku. Zdjęcie: PhotoShot/Getty Images

Napędzany po części szybkim bębnieniem Jordisona wraz z perkusistami i przyjęciem kostiumów z horrorów, w tym garniturów i masek – Jordison używał maski bez wyrazu używanej w japońskim teatrze noh – zespół wniósł dramat i inwencję na amerykańską scenę metalową. Ich pierwszy album uzyskał status platyny w 2000 roku i utorował drogę do drugiego albumu Iowa, który w 2001 roku znalazł się na szczycie brytyjskiej listy albumów i jest uważany za ponure arcydzieło gatunku.

Jordson grał z zespołem na dwóch innych albumach studyjnych: Volume 3: 2004 (The Subliminal Verses) i All Hope Is Gone z 2008 roku, ich pierwszym albumie, który znalazł się na szczycie amerykańskiej listy przebojów. W 2005 roku wraz z zespołem wygrał Grammy, która zabrała do domu Best Metal Performance za Before I Forget.

W sierpniu 2010 roku czytelnicy magazynu Drum Rhythm wybrali Jordisona na najlepszego perkusistę ostatnich 25 lat. „To jest większe niż moja miłość do mnie!” powiedział Jordison.

Odszedł w 2013 roku, a zespół zadeklarował: „To w wielkim bólu, ale z cichym szacunkiem z powodów osobistych, że Joey Jordison i Slipknot rozstają się”. W 2014 r. Jordison twierdził, że został zwolniony i „zszokowany i zszokowany” decyzją. Później ujawniono, że cierpiał na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, chorobę neurologiczną, która wpływała na jego zdolność do zabawy.

„Straciłem nogę. Nie mogłem już grać. To była forma stwardnienia rozsianego, czego nie życzyłbym mojemu najgorszemu wrogowi” – ​​powiedział w 2016 roku…. zrób to. Stwardnienie rozsiane, poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego czy coś w tym rodzaju, jestem żywym dowodem na to, że możesz pokonać to gówno.”

Po opuszczeniu Slipknot, Jordison utworzył zespoły Scar the Martyr, Vimic i Sinsaenum, a następnie kontynuował Murderdolls, projekt poboczny, który rozpoczął w 2002 roku. Przez lata grał także na żywo na perkusji dla Metallica, Korn, Satyricon, Ministerstwo i Rob Zombie.

Metalowe gwiazdy, które oddały ten zaszczyt to Serge Tankian z System of a Down, który określił go jako „niesamowitego perkusistę i wspaniałego faceta” oraz Trivium Matthew Heffy, który powiedział: „Znamy go”.

READ  Jak Wielka Brytania straciła koronę autostrady na rzecz Polski