Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jedyne białe Ferrari Enzo wystawione na aukcję

Ferrari namalował tylko jednego Enzo w Bianco Avos, co czyni go jednym z najbardziej wyjątkowych koni tanecznych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

o nie balinaWielki biały wieloryb — najrzadsze Ferrari Enzos, jakie kiedykolwiek wyprodukowano Będzie licytowany. To jedyny włoski supersamochód, który opuścił fabrykę w kolorze Bianco Avus, w oszałamiającym odcieniu bieli. Licytacja zaplanowana jest na 29 czerwca.

Enzo był hołdem dla samej legendy

(Zdjęcie/RM Sotheby’s)

Ferrari Enzo było hołdem dla człowieka, który założył i zbudował legendę motoryzacji, Enzo Ferrari. Opracowany na przełomie wieków, wykorzystał najnowszą technologię firmy do budowy samochodów Formuły 1. Nawiązując do kultowego Ferrari F40 i niedocenianego F50, Enzo miał karoserię w całości z włókna węglowego, kompozytowe hamulce tarczowe z kompozytu węglowo-ceramicznego, oraz automatyczną manualną skrzynię biegów w stylu F1. To tylko drapanie powierzchni.

Ferrari dodało do Enzo technologię, na którą nie pozwoliłaby Formuła 1. Obejmowały one zaawansowane aktywne funkcje aerodynamiczne, takie jak dolne przednie klapy i ruchomy tylny spojler, które zapewniają prawie wystarczającą siłę docisku do tunelowania. (Było to przed zresetowaniem sprzętu pokładowego w celu zmniejszenia siły docisku i umożliwienia wyższej prędkości maksymalnej).

Sercem Enzo był 6-litrowy silnik V12. Generując w Enzo 651 koni mechanicznych i moment obrotowy 485 funtów, ten silnik miał nogi. Ferrari używa tej wersji nawet dzisiaj, napędzając 812 Superfast, Monza i nie tylko. Krzyczące V12 nie było całym samochodem, ale odegrało ogromną rolę w zdefiniowaniu osobowości Enzo.

Oficjalnie zbudowano tylko 400 egzemplarzy Ferrari Enzo – 399 dla bardzo ważnych i zamożnych klientów oraz jedną, którą Ferrari podarowało Papieżowi.

Tylko 20 niestandardowych Enzo, tylko jeden w kolorze białym

Białe Ferrari Enzo
(Zdjęcie/RM Sotheby’s)

Z tych 400, 380 zostało pomalowanych na czerwono lub żółto, jedyne kolory, na które Ferrari planowało pozwolić. Oczywiście, kiedy jesteś tak wysoko w stratosferze firmy, tego rodzaju rzeczy mogą być trochę elastyczne.

READ  Ewolucja poczty

Tylko 20 zostało ukończonych w niestandardowym kolorze („extracampionario” w rozmowie Ferrari). Według domu aukcyjnego RM Sotheby’s, który pod koniec tego miesiąca poddał ten samochód pod młotek, jest to jedyne ukończone w Bianco Avus. Nie możemy znaleźć nikogo innego, kto podałby w wątpliwość to twierdzenie.

Nawet papież, który miałby imponujący wybór włoskich egzotyków, gdyby nie został wystawiony na aukcję z powodów charytatywnych, nie dostał białego Enzo. Zamiast tego samochód, który Ferrari podarował Jego Świątobliwości, był czerwony. Oto jak wyjątkowy jest ten konkretny Enzo.

Czy to najbardziej ekscytujący kolor do pomalowania twojego krzyczącego Ferrari? Nie poprawnie. Pokochamy go wykończony tym kolorem, który przywołuje wspomnienia z Miami Vice Testarosa? Zdecydowanie.

Arcydzieło, które spędziło ostatnią dekadę w Hongkongu

Białe Ferrari Enzo
(Zdjęcie/RM Sotheby’s)

RM Sotheby’s kronikuje historię samochodu, począwszy od jego ukończenia w maju 2003 roku. Biała farba została połączona ze skórzanym wnętrzem Nero, a kupujący zdecydował się na czerwony osprzęt Rosso Corsa. Kolejna rzadka opcja, bardzo duże fotele z włókna węglowego są wyposażone i ozdobione wstawkami z czarnej tkaniny 3D.

Samochód został sprzedany „bardzo wyjątkowemu niemiecko-szwajcarskiemu miliarderowi” za pośrednictwem Ferrari Central Europe w Niemczech i Symbol Automobiles w Matran w Szwajcarii. Z aukcji wynika, że ​​samochód był mało przydatny, a zamiast tego był arcydziełem w oknie tego szwajcarskiego dealera.

Samochód został wyeksportowany do Hongkongu w 2011 roku, gdzie przetrzymywał do ostatniego tymczasowego importu do Kanady na sprzedaż. Chociaż nie jest zarejestrowany w Hongkongu, aukcja mówi, że jest płatna. Licznik liczy teraz 9600 kilometrów, czyli nieco poniżej 6000 mil, co jest dość dużą liczbą jak na tego typu auta – co sugeruje, że komuś się to podobało.

Białe Ferrari Enzo
(Zdjęcie/RM Sotheby’s)

Dla kolekcjonerów Ferrari, certyfikat Ferrari Classiche. Przyznany w listopadzie 2012 roku, jest to Certyfikat Autentyczności, który Ferrari zapewnia samochodom powyżej 20 roku życia. Oznacza to, że eksperci Ferrari zbadali cały samochód od zderzaka do zderzaka – w tym podwozie, silnik, skrzynię biegów, zawieszenie i inne – w celu ustalenia autentyczności samochodu. Wszelkie niestandardowe części są zastępowane oryginalnymi fabrycznymi oryginałami, nawet jeśli muszą być wykonane z Ferrari Classiche.

READ  Fan Dev zamyka GTA San Andreas Mod z powodu Take-Two

Pytanie brzmi, jaka jest wartość pojedynczego białego Ferrari Enzo? Czarny egzemplarz sprzedano za 3,4 miliona dolarów na aukcji pod koniec 2021 roku, podczas gdy 353-milowy Rosso Scuderia sprzedano w tym samym roku za 3,8 miliona dolarów. Samochód należący do papieża Jana Pawła II został sprzedany za 6 milionów dolarów, ale to zupełnie inna historia o samochodzie.

Wartość tego auta dowiemy się 30 czerwca, kiedy będzie 24 godziny licytacji online koniec.

Land Rover SVR pokonuje Ferrari Tianmen Road
Land Rover wyprzedza Ferrari w wyścigu drogowym!
Range Rover SVR waży o tonę więcej niż włoski wyczynowy samochód i jest o 40 sekund niższy od rekordu Ferrari w wspinaczce górskiej. Rekord dotyczy najszybszego czasu na 99-okrążeniowym, 6,8-milowym odcinku Tianmen Road w Chinach, co jest imponującym wyczynem zarówno dla człowieka, jak i maszyny. Czytaj więcej…