Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

JBL Quantum TWS – Słuchaj bez opóźnień w zarodku

Czy wspominałem, ile słuchawek sprawdziłem na przestrzeni lat?

Och, mam? Tylko jakieś milion razy? Dzieje się tak, ponieważ istnieje około miliona słuchawek.

Kiedyś byłem w stanie wskazać moich ulubionych ze względu na ich doskonałe dopasowanie i możliwości redukcji szumów, ale coś się zmieniło w 2022 roku; Zauważyłem, że coraz więcej słuchawek pasuje teraz prawidłowo, a aktywna redukcja szumów jest naprawdę dobra i szybka.

No dalej, świecie technologii. Co masz w takim razie? Dlaczego powinienem wybrać twoje wkładki douszne zamiast słuchawek kogoś innego? I nie mówcie, że to dlatego, że przyszli w czerwieni… chociaż to z pewnością przyciągnęłoby moją uwagę.

Jak widzieliśmy wcześniej, JBL nie ułatwia wyboru słuchawek ze względu na przytłaczający zasięg, który jest teraz o parę większy, z dodatkiem Quantum TWS.

Z zewnątrz etui ładującego nie ma powodu sądzić, że wszystkie z nich różnią się tak bardzo od innych pąków JBL, ale otwórz pokrywę, a zauważysz trzy przedmioty w środku, a nie tylko parę.

Same wkładki douszne Quantum TWS są dość tradycyjną kombinacją szczelnego dopasowania do uszu (z wyborem końcówek zawartych w pudełku) i zewnętrznego trzpienia, głównie do pozycjonowania mikrofonu kierunkowego. Jakość wykonania jest doskonała, a srebrno-czarne logo JBL nie jest zbyt krzykliwe.

Uważam, że dopasowanie było bardzo wygodne i bezpieczne. Stopień ochrony przed zachlapaniem IPX4 oznacza, że ​​jest to dobry wybór zarówno do ćwiczeń, jak i długich sesji grania… co prowadzi nas do trzeciego elementu w tej sprawie; Kompaktowy klucz sprzętowy USB-C 2,4 GHz.

Tak, prawdziwa różnica.

Podczas gdy słuchawki douszne Quantum TWS oferują najnowszą łączność Bluetooth 5.2 o niskim opóźnieniu, małe opóźnienie nie oznacza braku opóźnienia. Tak więc, podobnie jak inne niezawodne, bezprzewodowe akcesoria do gier, JBL wprowadził do równania technologię bezprzewodową 2,4 GHz, aby mieć pewność, że to, co widzisz, jest dokładnie tym, co słyszysz – dokładnie kiedy Powinien.

READ  Jak korzystać z wielu opcji zawijania tekstu w programie Microsoft Word

To nie tylko kluczowy element kultywowania udanej kariery półprofesjonalnego gracza. Usuwa również frustrację wynikającą z niezsynchronizowanych dialogów, gdy jesteś zanurzony w swojej ulubionej psychodramie.

Szczęśliwym efektem ubocznym tego wyjątkowego podejścia z dwoma źródłami jest moment, w którym odłączysz klucz sprzętowy, powrócisz do Bluetooth i skutecznie przełączysz urządzenia w ciągu zaledwie jednej chwili.

Tak czy inaczej, jakość dźwięku tych małych piękności jest imponująca – w każdym razie z pewnością pod względem czystej mocy. Przetworniki mierzą 10 mm – prawie dwa razy więcej niż większość innych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek, z których korzystałem. Oznacza to, że można je podkręcić dość głośno z niewiarygodną ilością basów jak na tak mały rozmiar.

„Only Human” Jasona Mraza ma najbardziej uwodzicielskie linie basu – wersja na żywo jeszcze bardziej. Dzięki zwykłemu nadmiernemu naciskowi JBL na odtwarzanie basów, ten utwór brzmi jak czarny dla moich uszu. Swoją drogą, to dobra rzecz.

Jednak w utworze takim jak studyjna wersja „Oblivion” zespołu Crowded House bęben basowy jest dość widoczny, zagłuszając prawie wszystko inne. Oczywiście można temu w dużej mierze zaradzić, majstrując przy EQ w aplikacji JBL Headphones — ale kto chce to robić dla każdego utworu?

Tak więc muzycznie tomy radzą sobie całkiem dobrze – zwłaszcza gdy robi się awanturnictwo – bez żadnych osobistych pochwał.

Pamiętaj jednak, że nie są one przeznaczone głównie do muzyki. To są „słuchawki do gier”. I oczywiście, jeśli chodzi o efekty dźwiękowe przestrzenne dobrze zmiksowanej strzelanki FPS lub hitu, Quantum TWS Buds naprawdę się sprawdzają.

Oprócz tego, że wszyscy wyeliminowaliśmy wszelkie opóźnienia, dodając bezprzewodowy klucz sprzętowy 2,4 GHz, jeśli podłączysz go do komputera PC lub laptopa z systemem Windows, możesz pobrać aplikację komputerową JBL Quantum Engine, aby dostroić swoje wrażenia dźwiękowe. Możesz nie tylko aktualizować oprogramowanie układowe, monitorować żywotność baterii, regulować głośność, a co najważniejsze, możesz uzyskać dostęp do ustawienia JBL QuantumSURROUND — przestrzennego odsłuchu 7:1, który w jakiś sposób działa prawie tak dobrze w tych małych pąkach, jak w wysokiej jakości głośnikach JBL. wysokiej jakości słuchawki nauszne kwantowe. Poczucie przestrzeni, kierunku i odległości jest właściwie onieśmielające. Wszystko po to, by nie dać się wykraść wrogim myśliwcom lub zostać wyprzedzonym w nagłym manewrze na ostatnim okrążeniu podczas gry w Moto GP 3.

READ  Co krytycy mówią o Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 na Nintendo Switch?

W zestawie znajduje się również pełna gama mikrofonów o konfiguracji radialnej, więc niezależnie od tego, czy odbierasz telefon, czy wzywasz wsparcie z powietrza, w obu przypadkach powinieneś być wyraźnie słyszany.

Ograniczając pełne wrażenia z gry Quantum do dwóch słuchawek i klucza sprzętowego, JBL uczynił go bardziej przenośnym niż kiedykolwiek. Etui ładujące ma również otwór na klucz sprzętowy i nie jest większe niż większość innych podobnych etui. Niestety ze względu na brak ładowania bezprzewodowego będę musiał usunąć metki. Jestem całkowicie przyzwyczajony do umieszczania wkładek dousznych na wygodnej podkładce ładującej Qi, kiedy ich nie używam — konieczność szukania zapasowej ładowarki USB-C to zdecydowanie problem pierwszego świata, bez którego mogę się obejść.

Przy pustych dwóch godzinach czas ładowania jest również nieco powolny, a czas słuchania po pięciu godzinach z włączonym ANC jest dobry, ale nie świetny. Przypuszczam, że jeśli grasz przez ponad pięć godzin bez przerwy, prawdopodobnie napotykasz problemy, które są bardziej palące niż ładowanie słuchawek.

Wiem, że na górze powiedziałem, że wszyscy wydają się obecnie wykonywać dobrą robotę z ANC, ale nadal warto zauważyć, że byłem również pod wrażeniem redukcji szumów Quantum TWS. Oznacza to nie tylko przyjemniejsze dojazdy do pracy, wyciszenie ruchu ulicznego, pociągów lub autobusów, ale także bardziej skoncentrowaną rozgrywkę — znacznie łatwiej jest ignorować współlokatorów, gdy tak naprawdę ich nie słychać.

Chociaż wbudowane elementy sterujące są ograniczone do krótkich, długich lub wielokrotnych naciśnięć na zewnątrz obu słuchawek, można je przynajmniej w pełni dostosować za pomocą aplikacji JBL Headphones. Głośność mam zaprogramowaną na lewym pączku, odtwarzanie/pauza na prawym. Ale dostępne są również ANC i asystenci głosowi.

Podsumowując, jestem całkowicie zakochany w najnowszym dziele JBL. Chociaż może nie być to mój absolutny pierwszy wybór do sesji doceniania muzyki, jeśli chodzi o wideo i gry, klucz sprzętowy zdecydowanie robi różnicę.

READ  15 lat na Wii | nowa uczelnia

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji i cen na temat bezprzewodowych słuchawek do gier JBL Quantum TWS True Wireless z redukcją szumów.