Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak znaleźć pilota Apple TV Siri Remote za pomocą iPhone’a

Jak znaleźć pilota Apple TV Siri Remote za pomocą iPhone’a

W iOS 17 i tvOS 17 firma Apple dodała funkcję, która pozwala użytkownikom Apple TV zlokalizować zagubiony pilot Siri Remote na swoim iPhonie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to się robi.


Przed premierą najnowszego „Apple TV” 4K krążyły plotki, że Apple wbuduje funkcję „Find My” w pilota „Siri”. Tak się nie stało, ale w najnowszej dużej aktualizacji oprogramowania Apple wprowadził nową opcję dla iPhone’a, która robi zasadniczo to samo.

Na początku września Apple po cichu wypuściło nowe oprogramowanie sprzętowe dla pilotów Siri drugiej i trzeciej generacji. Dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu tvOS 17 i iOS 17 w przypadku zgubienia pilota „Siri” do zlokalizowania utraconego pilota można użyć pilota „Apple TV” dostępnego w Centrum sterowania na „iPhonie”.

Po włączeniu użytkownicy zobaczą na swoim iPhonie interfejs podobny do Find My, który poprowadzi ich w stronę pilota, wraz z okręgiem na ekranie, który zmienia rozmiar, aby kierować ruchem we właściwym kierunku.

Należy pamiętać, że funkcja Find My dla pilota „Siri” jest dostępna na pilotach „Siri” drugiej i trzeciej generacji, a funkcja jest ograniczona do modeli „Apple TV” 4K wydanych w latach 2021 i 2022.

Należy również pamiętać, że konieczna jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego i nie ma ustalonego sposobu na aktualizację pilota „Siri”. Aby uruchomić ‌Apple TV‌, należy go zaktualizować, włączyć i podłączyć do pilota ‌Siri‌, ale nie ma możliwości wymuszenia pobrania nowego oprogramowania sprzętowego.

Znajdź pilota Siri za pomocą iPhone’a

  1. Otwórz Centrum sterowania na swoim iPhonie, przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu (na iPhonie‌ z przyciskiem Początek przesuń palcem w górę od dołu ekranu).
  2. Kliknij Pilot do Apple TV (Jeśli go tam nie ma, możesz dodać go ręcznie do Centrum sterowania.)
  3. Stuknij jodełkę obok nazwy podłączonego pilota Siri.
    Centrum Kontroli
  4. Kliknij Znajdować Przycisk obok zagubionego pilota Siri.
  5. Użyj interfejsu ekranowego podobnego do funkcji Znajdź mój, aby zlokalizować pilota. Okrąg powiększa się, aby skierować ruch we właściwym kierunku. Gdy Twój iPhone znajduje się bezpośrednio obok pilota, na ekranie pojawia się biała kula.
  6. Kliknij X Przycisk zamykający interfejs strony internetowej.
    daleko
READ  Modernizacja technologii po słabych danych o inflacji hurtowej — podsumowanie technologii

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​dokładność zbliżeniowa tej funkcji jest równoważna zlokalizowaniu AirTag za pomocą funkcji Find My, więc jest ona naprawdę przydatna do lokalizowania pilota Siri, nawet jeśli jest ukryty między poduszkami kanapy.