Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak „Warnie” pomógł Ryanowi Foxowi wrócić na szczyt

Jak „Warnie” pomógł Ryanowi Foxowi wrócić na szczyt

Pola golfowe są rajem dla wielu ludzi, ale jeśli chodzi o Twoją pracę, przyjęcie takiego nastawienia może być trochę trudne.

Ryan Fox ostatnio stara się być jak wszyscy inni – cieszyć się grą w golfa taką, jaka jest, zamiast zbytnio martwić się o końcowy wynik. Biorąc pod uwagę rok, jaki spędził ze śmiercią teścia i brak czasu spędzanego z rodziną, musiał znaleźć sposób, aby znów sprawić, że jego praca będzie przyjemnością.

I tu właśnie w tym roku częściej pojawia się trener umiejętności umysłowych z Wielkiej Brytanii, Carl Morris. Fox zwerbował Morrisa, który współpracował z Graeme McDowellem i Louisem Oosthuizenem, kiedy obaj zdobyli główne mistrzostwa w 2010 roku, około cztery lata temu.

„W zeszłym roku wpadliśmy na pomysł, aby po prostu spróbować pokonać pole golfowe” – Fox powiedział 1News.

„Nic innego się nie liczy, nie ma znaczenia, kto tam jest ani nic, to po prostu próba pokonania pola golfowego. W niektóre tygodnie pokonanie pola golfowego może przypominać prawdziwy remis na US Open, ale w innych tygodniach czujesz, że możesz dostać się na dobre Nie. Wszystko zostało uproszczone na odcinku.

Na dalszej części meczu Fox spisał się najlepiej w Wentworth, strzelając samotnie sześcioma strzałami poniżej dziewiątki z tyłu w ostatniej rundzie mistrzostw BMW PGA, w tym birdie na 72. dołku, dzięki czemu jednym strzałem zapewnił sobie mistrzostwo.

„Zdjąłem ze wszystkiego presję i wczoraj tak się czułem – było kilka bardzo niewygodnych strzałów i pomyślałem: „OK, muszę oddać ten strzał”. I to wszystko. Prawdopodobnie czułem się trochę zbyt spokojny. ta sytuacja.

Ale pomogło mu to także ukształtować sposób myślenia jego bliskiego przyjaciela – zmarłego, wielkiego Shane’a Warne’a. Fox poznał legendarnego australijskiego krykieta przez wiele lat, zwłaszcza gdy połączyli siły na profesjonalnej imprezie Alfred Dunhill Links w Szkocji.

READ  Foster ponownie świeci w centrum uwagi, podczas gdy All Blacks pokonają Pumy

„W tym roku było może trochę więcej [of a focus] „O pole golfowe jako bezpieczną przystań” – mówi. „Pole golfowe to jedyne miejsce, do którego można uciec i uciec od wszystkiego, co się dzieje, i w większości przypadków okazało się to sukcesem.

„Zawsze myślę o kimś takim jak Warnie – bez względu na to, co działo się poza boiskiem do krykieta, zawsze mógł tam wejść i wystąpić, a on był bezpieczną przystanią, nie było tam żadnych rozpraszaczy.

„Karl, podobnie jak ja, z głębi serca jest krykiecistą, więc po prostu tak zareagowaliśmy, to właściwy człowiek. To zdecydowanie bardzo pomogło w tym roku, kiedy poza polem golfowym było naprawdę ciężko i łatwo było nabrać odpowiedniego nastawienia. „

Po zwycięstwie Fox awansował o 11 miejsc na 31. w oficjalnych światowych rankingach golfa.