Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak oglądać losowanie półfinałów Eurowizji 2023

Losowanie półfinałów 2023 odbędzie się we wtorek, 31 stycznia o 20:00 CEST na żywo z Liverpoolu, wraz z ceremonią przekazania odznaki miasta-gospodarza z Torino do naszych przyjaciół w Liverpoolu.

Gospodarzem losowania będzie AJ Odudu i Rylan A fani będą mogli oglądać dalej Oficjalny kanał Eurowizji na YouTube (lub na BBC TWO lub BBC iPlayer, jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii).

Losowanie określi, czy kraje wezmą udział w pierwszym półfinale (wtorek, 9 maja, 21:00 CEST), czy w drugim półfinale (czwartek, 11 maja, 21:00 CEST). Losowo wybierane jest również to, czy kraj wystąpi w pierwszej, czy w drugiej połowie półfinału, w którym remisuje.

Wycofanie częściowej alokacji: jak to działa?

Wielka Brytania i Ukraina, odpowiednio jako gospodarz i aktualny mistrz, wraz z pozostałymi czterema członkami tak zwanej „wielkiej piątki” (Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania) nie rywalizują w półfinale, ale ich kibice mają prawo głosować w jednym z nich. Dlatego przed przyznaniem miejsca rywalizującym krajom w półfinałach zostanie podjęta decyzja, na który z półfinałów każdy z Wielkiej Piątki będzie mógł głosować.

Kolejna część losowania określi, w którym półfinale iw jakim półfinale wystąpią pozostałe 31 uczestniczących krajów.

Pule alokacji półfinałów 2023

miska 1

miska 2

miska 3

Albania
Austria
Szwajcaria
Chorwacja
Serbia
Słowenia

Dania
Australia
Finlandia
Islandia
Norwegia
Szwecja
Estonia

Armenia
Azerbejdżan
Gruzja
Izrael
Łotwa
Litwa

miska 4

garnek 5

bez garnka

Cypr
Grecja
Irlandia
Malta
Portugalia
San Marino

Belgia
Republika Czeska
Holandia
Moldova
Polska
Rumunia

Francja
Włochy
Niemcy
Hiszpania
Zjednoczone Królestwo
Ukraina

Losowanie krajów z różnych puli pomaga zmniejszyć szansę na tzw. głosowanie sąsiedzkie i zwiększa napięcie półfinałów. Możesz dowiedzieć się, jak to wszystko działa, oglądając losowanie personalizacji 2022 na oficjalnej stronie Kanał Eurowizji na YouTubie.

Konkurs Piosenki Eurowizji zaplanowany jest na 9, 11 i 13 maja 2023 roku w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii, w imieniu Ukrainy, która wygrała konkurs dzięki zwycięstwu Orkiestry Kałusz w 2022 roku.

W noc Wielkiego Finału w PalaOlimpico międzynarodowe jury ogłosiło swoje punkty jako pierwsze, przyznając najwięcej nagród Samowi Ryderowi z Wielkiej Brytanii. Kosmiczny człowiek (Ogólnie 283 – wystarczająco dużo, aby zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej).

Jeśli chodzi o transmisję telewizyjną, Europa (i Australia) przekazały jasny komunikat: opinia publiczna podążała za Ukrainą w ogromnych liczbach, niszcząc tablicę wyników z łączną liczbą 439 punktów – zdumiewający wyczyn, biorąc pod uwagę maksymalny możliwy zasięg wynoszący 468 (co wymagałoby „ douze points” ze wszystkich 39 uczestniczących krajów).

Pamiętaj, aby zarejestrować się na oficjalny Konkurs Piosenki Eurowizji wiadomościZapisz się do Oficjalny podcastŚledź nas na naszych kanałach społecznościowych – youtubeI InstagramI TIK TokI Świergot I Facebook – Dowiedz się jako pierwszy, jak zdobyć bilety na Konkurs Piosenki Eurowizji w 2023 roku.

READ  Linda Evangelista powraca do modelingu po raz pierwszy odkąd operacja plastyczna pozostawiła ją „trwale oszpeconą”