Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak obejrzeć pogrzeb księcia Filipa – planowane relacje telewizyjne i radiowe na sobotę

Książę FilipKsiążę Edynburga i mąż królowej zmarł w wieku ponad 70 lat 9 kwietnia w wieku 99 lat.

Dla mężczyzny, który osiągnął pełnoletność podczas II wojny światowej, jego śmierć oznaczała koniec pewnej epoki – dla Wielkiej Brytanii i monarchii oraz oczywiście dla jego rodziny.

Powiewały flagi, brawa przywódców na całym świecie, programy telewizyjne i radiowe zmieniły się, gdy naród wkroczył w ośmiodniową żałobę.

Ten okres refleksji zakończy się Pogrzeb księcia Jest godzina piętnasta w sobotę 17 kwietnia w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.

Który kanał telewizyjny wyemituje pogrzeb?

Pogrzeb księcia będzie transmitowany w radiu i telewizji BBC w sobotę 17 kwietnia. Ochrona rozpocznie się przed godziną 15:00. ITV pokaże również pogrzeb od 13.15, a harmonogram wróci do normy od 16:30.

Jakie stacje radiowe będą transmitować pogrzeb?

W radiu obraz byłby taki sam: audycja w Radio 4 o 15:00 przez Norah Webster byłaby niewątpliwie przełożona, podobnie jak Radio 3, The Sound of Cinema Matthew Sweeta. Może to mieć również wpływ na inne programy.

Czy programy telewizyjne zostaną anulowane?

Kilka popularnych programów zostało przetasowanych, w tym w zeszły piątek MasterChef 2021 Final, w którym BBC wyemitowało honorowe programy dla Duke. Ale nic nie zostało anulowane, po prostu się przesunął – więc teraz finał MasterChef odbędzie się 14 kwietnia o 20:00. Mistrzostwa Świata w Snookerze zostaną bez wątpienia przeniesione w sobotę na BBC One, a inne programy prawdopodobnie zostaną przearanżowane. Harmonogramy zostaną potwierdzone przed weekendem.

W ITV nie będzie żadnych ważnych wiadomości ani relacji ze Szkocji w całym kraju ani w ramkach! w. Sobota. Zamiast tego ITV pokaże relację z pogrzebu od 13.15, z regularnym wznowieniem programu od 16:30. Grand National Scottish Channel będzie nadawany w niedzielę o godzinie 12.45.

W innych wiadomościach sportowych FI już potwierdził, że przesunie sobotni wyścig kwalifikacyjny Imoli i jego sesje treningowe na godzinę wcześniej, aby uniknąć konfliktu z pogrzebem. Kwalifikacje rozpoczną się teraz o godzinie 14:00 czasu lokalnego.

READ  Fani Love Island cieszą się, gdy Olivia zostaje wyrzucona z serialu… ale zaniemówili z powodu zwrotu akcji

Związek Piłki Nożnej podał, że nie zostaną ustalone żadne daty meczów piłki nożnej w sobotę w godzinach od 14:45 do 16:15. Podobnie, hrabstwowe mecze krykieta nie będą odbywać się w godzinach 14.50 – 16:10.

Czy będzie emitowanych więcej programów telewizyjnych Prince Philip?

Większość hołdów składanych księciu przez nadawcę została wyemitowana pośmiertnie w piątek oraz w weekend. Ale prawdopodobnie więcej programów zostanie wyemitowanych w sobotę w okolicach pogrzebu księcia.

Co wydarzy się podczas pogrzebu?

Zgodnie z jego pragnieniami, Książę Filip Nie otrzymasz formalnego pogrzebu. Zamiast tego pożegnanie się z nim będzie stosunkowo specjalną uroczystą uroczystością – i ograniczoną do zgromadzenia 30 osób, zgodnie z ograniczeniami Covid-19. Przed pogrzebem jego ciało nie będzie leżeć w opactwie westminsterskim, ale raczej w prywatnym kościele w zamku Windsor.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.40. Trumna księcia, przykryta jego osobistą flagą, upamiętniająca jego brytyjskie tytuły i greckie dziedzictwo, zostanie załadowana na specjalnie zmodyfikowany Land Rover Rover. Jego granatowy kapeluszMiecz i wieniec oficera zostaną złożone na trumnie.

Land Rover następnie przeniesie się z kaplicy zamku Windsor do kaplicy św. Jerzego, gdzie trumna spotka się z dziekanem Windsoru i arcybiskupem Canterbury, którzy poprowadzą nabożeństwo, rozpoczynając ogólnokrajową minutą ciszy o 15:00.

Oto wszystko, co wiemy Pogrzeb księcia Filipa, z Kto został zaproszony Jak Covid wpływa na plany.