Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urzędnicy spisowi zmuszeni do wzięcia bezpłatnego urlopu po śmierci księcia Filipa | Spis ludności

Pracownicy spisu ludności w Anglii i Walii zostali zmuszeni do wzięcia bezpłatnego urlopu, kiedy Książę Filip Zmarł po tym, jak powiedziano im, że ich praca zostanie przerwana z szacunku dla księcia Edynburga, ale muszą „spędzać godziny pracy”.

Są tysiące pracowników tymczasowych Krajowy Urząd Statystyczny (ONS), z których wielu zarabia nieco ponad 10 funtów za godzinę, zostało poinformowanych w e-mailu, że powinni natychmiast przerwać pracę i wrócić do domu.

Wiadomość e-mail wysłana do pracowników terenowych brzmi: „Po smutnej wiadomości o śmierci Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga, zgodnie z protokołem służby cywilnej, wzywamy wszystkich pracowników terenowych ze skutkiem natychmiastowym. w domu. Niektórzy mogą kontynuować. Wcześniej zaplanowane działania ”.

Jeśli chodzi o to, czy pracownicy będą otrzymywać wynagrodzenie, pracownicy zostali zobowiązani do „nadrobienia” godzin pracy w ciągu tygodnia na kilka następnych dni. Poinformowano ich, że jeśli nie mogą tego zrobić, powinni porozmawiać ze swoim przełożonym.

Pracownikom powiedziano, że dalsze wytyczne zostaną wydane w odpowiednim czasie, aby zdefiniować proces w okresie żałoby między nimi W dniu śmierci Filipa I pogrzeb.

E-mail kontynuował: „Ale spodziewamy się, że operacje terenowe mogą zostać wznowione jutro i trwać aż do dnia pogrzebu, kiedy to operacje polowe zostaną ponownie wstrzymane na ten dzień”.

Pałac Buckingham ogłosił śmierć 99-letniego Philipa w piątek 9 kwietnia. Uroczysty pogrzeb królewski odbędzie się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

„Nikt nie powinien odwoływać swoich zmian bez odpowiedniego powiadomienia i rekompensaty. Nie jest właściwe proszenie pracowników o dłuższe dni pracy w celu nadrobienia godzin” – powiedział Francis O’Grady, sekretarz generalny Konferencji Związków Zawodowych.

W pracy ludzie powinni być traktowani z godnością i szacunkiem. z tego powodu TUC Wzywa do obowiązkowych okresów wypowiedzenia zmian i płatności w celu anulowania późnych zmian. Z naszych badań wynika, że ​​ponad połowa pracowników bez umowy o pracę została odwołana w czasie krótszym niż dzień wypowiedzenia. Ta praktyka musi się skończyć ”.

READ  Gwiazda Harry'ego Pottera, Matthew Lewis, odparowuje w Air Canada, aby zwolnić go z pierwszej klasy

W całej Anglii i Walii zatrudniono co najmniej 30 000 pracowników terenowych Spis powszechny 2021. Są wśród nich funkcjonariusze, którzy odwiedzają osoby, które nie wypełniły jeszcze formularza spisowego i oferują pomoc i zachętę do udziału.

W oświadczeniu wydanym przez National Bureau of Statistics stwierdzono: „Poprosiliśmy pracowników o przeniesienie godzin pracy w piątek na inny dzień. Polityka ta była dotychczas przyjmowana w sposób ciągły w procesie gromadzenia danych, w wielu różnych okolicznościach.

„W przypadku, gdyby nie byli w stanie zmienić godzin pracy, poprosiliśmy ich o rozmowę z liderami zespołów, którzy mają prawo zezwolić na wypłatę w przypadku prawdziwych trudności”.