Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak 16-letni amerykański chłopiec wdał się w kłopoty z Apple?

Jak 16-letni amerykański chłopiec wdał się w kłopoty z Apple?

Reprezentatywny obraz

Nowe Delhi:

16-letni uczeń liceum zagłębił się w działanie powszechnie używanej usługi Apple iMessage, co zapoczątkowało łańcuch wydarzeń, które doprowadziły do ​​prawnego konfliktu z rządem USA.

iMessage, wewnętrzna aplikacja Apple do przesyłania wiadomości, ma ponad miliard użytkowników na całym świecie i jest preinstalowana na urządzeniach Apple, takich jak iPhone i iPad.

James Gill, wiedziony ciekawością, wyruszył na misję odkrycia wewnętrznego działania iMessage, mając na celu zrozumienie zawiłości rozwoju niektórych funkcji.

Jednak to badanie doprowadziło do powstania nastoletniej inżynierii wstecznej iMessage, która przykuła uwagę Apple i ostatecznie doprowadziła do pozwu złożonego przez rząd USA.

Technologiczny gigant stoi teraz w obliczu zarzutów o tłumienie konkurencji.

„Chciałem tylko poruszyć kwestię działania niektórych funkcji” – powiedział James Gill. Sieć ABC. „Jako nastolatka mam mnóstwo czasu na wyrzucenie rzeczy”.

Pomimo powszechnej popularności iMessage, próby udostępnienia systemu przesyłania wiadomości dla telefonów z Androidem przez aplikacje innych firm okazały się trudne.

iMessage zawsze sprawiał, że wysyłanie SMS-ów na iPhone'ach było płynniejsze niż na urządzeniach z Androidem korzystających z SMS-ów.

Udostępnianie zdjęć i filmów na urządzeniach z Androidem powoduje słabą jakość i brak ważnych funkcji, takich jak potwierdzenia odczytu i wskaźniki pisania.

James Gill wymyślił, jak połączyć iPhone’y z niebieską bańką i urządzenia z Androidem z zieloną bąbelką, zmieniając sposób pisania SMS-ów dla użytkowników obu platform.

„To była po prostu ciekawość, chęć dowiedzenia się, jak to działa, a także tego, że fajnie byłoby przy tym majstrować, wiesz?” Powiedział. „Chciałem wiedzieć, jak tego dokonano, i wiedziałem, że jest to możliwe… i dalej nad tym pracowałem”.

Gillowi udało się zhakować iMessage za pomocą swojego oprogramowania „Pypush” i udostępnił wyniki w GitHub, gdzie użytkownicy zauważyli jego komercyjny potencjał.

Na początku ubiegłego roku amerykańska senator Elizabeth Warren zadała pytania dotyczące decyzji Apple o ograniczeniu konkurencji.

READ  Projekt Samsunga Galaxy Z Fold 5 wyciekł przed Galaxy Unpacked 2023

„SMS-y w zielonej bańce są mniej bezpieczne. Dlaczego więc Apple miałby blokować nową aplikację, która pozwala użytkownikom Androida rozmawiać z użytkownikami iPhone'a za pośrednictwem iMessage? Kierownictwo dużych firm technologicznych chroni swoje zyski, miażdżąc konkurencję. Czat między różnymi platformami powinien być łatwy i bezpieczny” Ona napisała. Na X.

Departament Sprawiedliwości przygotowywał sprawę antymonopolową przeciwko Apple, powołując się na anonimowe źródła New York Timesa.

Beeper, pojedyncza aplikacja do rozmów w różnych sieciach czatowych, zatrudniła Gilla do wykorzystania jej algorytmu do stworzenia Beeper Mini, aplikacji dla użytkowników Androida umożliwiającej bezpieczne korzystanie z iMessage.