Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Izraelski biomed plasuje się w pierwszej trójce startupów na świecie

Izraelski biomed plasuje się w pierwszej trójce startupów na świecie

Materiaizraelska firma zajmująca się medycyną regeneracyjną, która opracowuje pierwszy tego rodzaju implant do leczenia paraliżu kręgosłupa, zajęła trzecie miejsce w rankingu Puchar Świata dla Startupów 2022 w San Francisco.

Największy na świecie konkurs startupów, Startup World Cup, jest sponsorowany przez Pegasus Venture Capital z Doliny Krzemowej. Tegoroczna impreza przyciągnęła około 17 000 kandydatów z blisko 70 regionów geograficznych.

Matriselve pokonał 50 firm, aby zakwalifikować się do finału i był jedynym izraelskim startupem w pierwszej dziesiątce. Pozostałe firmy pochodziły z Kanady, Japonii, Luksemburga, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin i Meksyku.

Podstawowa technologia firmy, opracowana przez profesora Tal Dvir Laboratorium Biotechnologii Regeneracyjnej Na Uniwersytecie w Tel Awiwie jest to wydrukowany w 3D implant tkankowy wykonany z własnych komórek pacjenta.

Implant umożliwił sparaliżowanym myszom laboratoryjnym ponowne chodzenie i jest nadzieja, że ​​zapewni rozwiązanie dla ludzi cierpiących na paraliż po urazowych urazach rdzenia kręgowego.

Implanty autologiczne Matricelf mogą również pomóc w regeneracji tkanek i narządów ciała, które zostały uszkodzone przez różne choroby i stany chorobowe. Wykorzystywanie komórek pacjenta jako części przeszczepu ma na celu zapobieganie odrzuceniu, co jest główną przeszkodą dla każdego rodzaju przeszczepionej tkanki.

„Jako główny naukowiec firmy i ojciec technologii, mam wielką przyjemność z otrzymania międzynarodowego uznania dla technologii, nad którą pracowałem przez ostatnią dekadę” – powiedział Dvir podczas Startup World Cup.

„Nie ma wątpliwości, że przejście ze środowiska akademickiego do przemysłowego jest dla nas wyzwaniem, a uznanie przez branżę, że jesteśmy jedną z 3 najbardziej obiecujących firm na świecie, jest kolejnym kamieniem milowym w mojej pracy nad naprawą rdzenia kręgowego i innymi chorobami w budowie.”

READ  Naukowcy ujawniają kolejny skutek złego snu: zwiększoną zawartość tłuszczu na brzuchu