Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„It’s Strange” – pozostawiając wszystkich czarnych w zachwycie przed próbą Ardiego Savea

W jednym ruchu w drugiej połowie miażdżącego zwycięstwa All Blacks nad Irlandią w pierwszym teście w Eden Park, Ardie Savea pokazał, co może się stać, gdy ta drużyna połączy inteligencję sprzed meczu z zestawem umiejętności, który być może wykracza poza zasięg większości napastników półkuli północnej . .

Mówimy oczywiście o drugiej próbie Savii, samotnej próbie, w której wpadł na zewnętrzną passę, by pokonać irlandzkiego pomocnika Gary’ego Ringrose’a, a następnie wycofał się, by pokonać co najmniej dwóch innych potencjalnych obrońców. Audacity może być czymś więcej niż tylko luźnym, niezależnie od umiejętności.

Jordi Barrett, obrońca All Blacks, który miał dobrą wizję wspierania właściciela nr 8, powiedział później: „Chciałbym mieć taki talent. To dziwne”.

Barrett był czarująco skromny, jeśli chodzi o swoje talenty, ale prawdopodobnie ma rację co do swoich kolegów Hurricane’ów. Savia jest wyjątkowym graczem i to od lat – jego ofensywne instynkty, tempo i absolutne zaangażowanie pozwalają All Blacks wyjść z wszelkiego rodzaju trudnych sytuacji.

Barrett dodał: „Nie jestem pewien, czy numer 8 na jego koszulce reprezentuje sposób, w jaki gra – jestem podekscytowany, widząc, że Ardy gra tak dobrze. Zasługuje na wszystkie wyróżnienia, jakie otrzymał. Był dziś fenomenalny”.

Przeczytaj więcej: Ian Foster „zachwycił się”, że wszyscy czarni kopią głęboko, aby odeprzeć Irlandię

Trenerzy odetchną również z ulgą, że inspiracja, która rozświetliła domowe wsparcie, była wynikiem strategii przezwyciężenia dusznej irlandzkiej obrony.

Zamiast ominąć jeden lub dwa wybicia, Aaron Smith z All Blacks regularnie uderzał trzeciego człowieka w linii, wypłacając dywidendę, gdy drużyna gospodarzy przełamała pasmo dominacji, aby nabrać rozpędu, którego nie byli w stanie poradzić sobie podczas porażki z Irlandią w Dublinie w Listopad miniony.

Sam Savia był jeszcze bardziej skomplikowany we wspomnieniach swojej drugiej wieczornej próby. „Trenowaliśmy z tym przez cały tydzień i po prostu się opłaciło: wejdź na piłkę, załóż uszy i spróbuj biec do linii testowej” – powiedział. – Strzeliłem gola, a Rex powiedział mi, żebym następnym razem podać mu piłkę.

READ  NRL 2021: Eels v Broncos Round 7, Maika Sivo gra Parramatta w Brisbane wygrywa

Barrett, który zaczął zdobywać punkty dla All Blacks, gdy wszedł w cienką passę po podaniu Aarona Smitha w pobliżu linii próbnej, zakończył test w środku pola, ale istnieje niewielkie ryzyko, że zawróci w sobotnim teście w Dunedin.

Stał się integralną częścią backline All Blacks w koszulce nr 15 i mówił z wnikliwością i autorytetem o tym, jak jego drużyna broniła niepokonanej passy Eden Park sięgającej 1994 roku.

„Jestem dumny ze sposobu, w jaki weszliśmy do meczu i wierzyliśmy w to, co staraliśmy się osiągnąć – zwłaszcza podczas pierwszego meczu, no cóż, w połowie meczu” – powiedział.

„Zrobiliśmy kilka wypadów … stosunkowo szczęśliwi, druga połowa była trochę nie tak dobra, a gra może wyglądać tak, kiedy idziesz do przodu, a druga drużyna śledzi grę trochę bardziej i jesteś między dwoma planami gry. Tam jest dużo do zbudowania.

„Wiele razy w meczach testowych po prostu trzeba zmniejszyć obrażenia, a oni mieli duży rozmach w pierwszych 20 meczach [minutes] połowy. Rezygnacja z zaledwie pięciu punktów była dobrą rzeczą. Wiedzieliśmy, że jeśli wejdziemy w mecz i trzymamy się piłki, możemy ich ukarać, jeśli dojdziemy do poziomu 22 i zrobimy to.

Przeczytaj więcej: Zemsta jest tak słodka, jak potężni All Blacks zdmuchują Irlandię

To dopiero początek. To tylko jeden test przeciwko Irlandii z serii trzech. Oszukujemy się, jeśli myślimy, że nie będzie odpowiedzi w przyszłym tygodniu. Nie bez powodu są numerem 2 lub 3 na świecie. Mają wielu świetnych graczy i nie przyjeżdżają tu tylko na wakacje.

All Blacks, którzy wyszli z zamieszania w Covid w ciągu tygodnia, będą szczególnie zadowoleni z wyniku i poczują, że mogą zdenerwować Irlandczyków przy szybszym tempie pod dachem Dunedin.

READ  Japońscy fani cieszą się grami rzadko oglądanymi publicznie

W międzyczasie Irlandia ma nadzieję, że pierwsza piątka i kapitan Johnny Sexton będą dostępni po opuszczeniu boiska z powodu kontuzji głowy w sobotni wieczór. Może nie potrwać dłużej, zanim ich głowy opadną.

Zapytany o nieobecność Sextona, Barrett powiedział: „To zdecydowanie nie pomaga. Jest światowym numerem 10 i powinien wywołać poruszenie. Myślałem, że Joey Carbery wykonał świetną robotę, gdy znalazł się w drugiej połowie… Zgubił klucz graczy, zwłaszcza takich jak Johnny Sexton, to nie pomaga”.

Tymczasem Savia spodziewa się reakcji Irlandii. Powiedział „100%”. „Jak każda drużyna, jeśli zostaniesz trafiony w ten sposób, wrócisz z ogniem w brzuchu… Musimy też rozpalić ten ogień. Będzie fajnie pod dachem. To będzie ekscytujące”.