Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matt Lodge podnosi pokrywę na wyjściu Warriors po dołączeniu do Roosters

Matt Lodge ujawnił powód opuszczenia Warriors, mówiąc, że był zobowiązany do przedłużenia swojego pobytu i przeprowadzki do Auckland w 2023 roku, zanim klub oddzielił się od jego teścia i zięcia.

Lodge jest teraz z Sydney Roosters, chociaż był związany z Dolphins w następnym roku, ponieważ jego ojciec pracuje dla swojego teścia, Petera O’Sullivana, kierownika ds. rekrutacji.

Syn Petera i zięć Lodge’a, półobrońca Sean O’Sullivan, również podpisali kontrakt z Dolphins.

Prop wycofał się z Warriors w maju i zapłacił jej za pozostałą część tego i następnego sezonu – jego ruch nastąpił po podobnie gwałtownym odejściu z Broncos.

„Kiedy zapisałem się do klubu, byłem przekonany – nie jest tajemnicą (od) mojego teścia – że sprawy nie układają się dobrze w Broncos” – powiedział Lodge.

„W ciągu sześciu tygodni oboje zniknęli. Nie trzeba geniusza, aby pracować nad zmianą dynamiki zabrania tam swojej rodziny.

– Miałem tam ponownie podpisać kontrakt, a oni postawili na stole wielką sprawę, aby zostać przez długi czas, ale było kilka rzeczy poza futbolem, które były dla mnie ważniejsze.

Lodge, 27 lat, powiedział, że cieszy się, że jego czas jako egzekutor NRL dobiegł końca po podpisaniu kontraktu ze swoim trzecim klubem w ciągu roku.

Lodge połączył siły z Kogutami, które zajmują 10. miejsce w rankingu i potrzebują dodatkowej porcji skrobi, aby nie przegapić finałów po raz pierwszy od 2016 roku.

Przyznał z ulgą, że w przeciwieństwie do swoich dwóch poprzednich klubów, nie został sprowadzony do Bondy, aby stać na czele grupy frontowej.

„Nie muszę przyjeżdżać tutaj, aby być wykonawcą testamentu” – powiedział Lodge w poniedziałek.

READ  NA ŻYWO: Igrzyska Wspólnoty Narodów, Akcja z dnia 10 w Birmingham

„Nie chcę być tą osobą.

„Lindsay (Collins) jest graczem Origin, są też Jared (Waerea-Hargreaves) i Victor (Radley), więc jeśli uda mi się dołączyć do zespołu, mogę pracować za nimi.

W poprzednich latach [at the Warriors] Powinienem mieć większy głos, więc nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł skupić się na swojej grze i to udoskonalić.

Broncos i Warriors nadal dokładają się do pensji Lodge’a na sezon.

Lodge dodał, że chciałby przedłużyć swój pobyt w Ad Dik poza koniec tego roku.

„Nie przyjechałbym tutaj, gdybym nie chciał tu mieć przyszłości” – powiedział.

Lodge zagra w North Sydney w Pucharze NSW przed potencjalnym debiutem Roosters przeciwko St George’s Illawarra w sobotni tydzień.