Irlandia pretenduje do potrójnej korony, daje sobie szansę na zdobycie tytułu Sześciu Narodów

Irlandia zdobyła Szkocję 26-5 w meczu Six Nations i zdobyła Potrójną Koronę w niedzielę (czasu nowozelandzkiego), a następnie czekała na przysługę od Anglii, aby awansować do pucharu.

Czteropunktowe zwycięstwo dało Irlandii przewagę w turnieju o trzy punkty przed ostatnim meczem w Paryżu, który odbył się zaledwie kilka godzin później. I zwiększona presja na Francję, by pokonała Anglię i zdobyła tytuł. Gdyby Francuzi nie mogli, tytułem byłaby Irlandia.

Irlandczycy niezależnie od tego są w posiadaniu Srebrnych, zajmując szóste miejsce w erze Sześciu Narodów od 2000 roku. Ale to był ich pierwszy tytuł, który wygrali przed swoimi kibicami w kraju od 18 lat.

Irlandia świętuje potrójną koronę po pokonaniu Szkocji w niedzielę (czasu nowozelandzkiego).

Peter Morrison/AFP

A to sprawiło, że ich siódme z rzędu zwycięstwo u siebie ze Szkocją było jeszcze smaczniejsze.

Ale nie było łatwo w chaotycznym meczu na Aviva Stadium.

Głośna i konkurencyjna Szkocja dołożyła większych starań niż pokonanie Włoch w Rzymie w zeszły weekend.

Jednak przewaga Irlandii w grupie była decydująca, a trzy z ich prób dla napastników oddawały ciosy lub ciosy. Czwarty punkt bonusowy w ostatniej minucie też nie był dobry, ponieważ rezerwowy scrumhalf Conor Murray porzucił skrzydłowego Jamesa Lowe i przebił się przez trzech Szkotów, aby zdobyć bramkę.

Pierwsza próba była dla zapracowanej prostytutki Dana Sheehana, który przeciął nokaut, aby przejść w 17. minucie Prop Cian Healy wszedł w 28. z pomocnym pushem Sheehana i blokował Tadhga Beirne’a i Iaina Hendersona.

Szkocja wyglądała na zadowoloną, ale przypomniała Irlandczykom, aby nie opuszczali bramkarza tuż przed przerwą, kiedy Pierre Schumann z trzema Irlandczykami na plecach wyciągnął piłkę, aby zablokować piłkę na linii testowej.

READ  Bójki grupowe, guziki na głowie, szarpanie włosów Grealisha… znowu
Hugo Keenan podjął próbę ratowania Stuarta Hogga podczas zwycięstwa Irlandii w Dublinie.

Szkocja, która w pierwszej połowie przegrywała 14:5, powinna była spróbować następnego w nowym inningu, ale kapitan Stuart Hogg przegapił szansę cztery do jednego, samemu schodząc na linię, a Hugo Keenan go zapchał.

Po ponad pół godzinie zbliżających się ataków i oporu Szkocji, Irlandia w końcu zdobyła trzecią próbę, kiedy skrzydłowy Josh van der Vlaer, jedyny irlandzki zawodnik, który grał w każdej minucie kampanii, zniszczył Kanał Szkocki, zdobywając bramkę.

Sexton dodał swoją trzecią konwersję z rzędu, ale przegapił ostatnią szansę.

I zadecydował o trzeciej porażce Szkocji w pięciu meczach i zajął czwarte miejsce trzeci rok z rzędu.

Dojrzeć

Irlandia 26 (Dan Sheehan, Sian Healey, Josh van der Vlier, Conor Murray próbuje; Jonathan Sexton 3 con) Szkocja 5 (Próba Pierre Schumanna). HT: 14-5