Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indyjscy wieśniacy zwracają się do nielicencjonowanych klinik, gdy koronawirus rozprzestrzenia się na wsi

Parsawl VILLAGE, Indie (Reuters) – Były indyjski pracownik szpitala bez wykształcenia medycznego prowadzi małą, nielicencjonowaną klinikę, aby opiekować się pacjentami z trudnościami w oddychaniu i sprawdzać poziom tlenu, leżąc na łóżeczkach na błotnistej podłodze.

Indie zostały mocno dotknięte drugą falą infekcji wywołanych przez koronawirusa, który przytłoczył ich system opieki zdrowotnej, nawet w dużych miastach.

Na wsi placówki medyczne są zrujnowane, a lekarzy i pielęgniarek jest niewielu, co oznacza, że ​​wiele klinik jest prowadzonych przez osoby bez przeszkolenia.

Słaba infrastruktura zdrowotna i brak badań oznacza, że ​​wielu pacjentów nie wie, czy choruje na COVID-19, czy tylko jest przeziębione.

W wiosce Parsol, 60 km od stolicy, New Delhi, mieszkaniec Ashoku powiedział, że ludzie w jego okolicy boją się opuszczać swoje domy. Podejrzewa się, że koronawirus w ostatnich dniach zabił około 15 osób w pobliżu.

Ashok przyszedł z pacjentem, u którego wystąpiła gorączka, do kliniki prowadzonej przez 52-letniego byłego asystenta szpitalnego, który chodzi od łóżka do łóżka, aby sprawdzić poziom IV. Puste krople gromadzą się w żyle pod ceglanymi schodami.

„Liczba pacjentów cierpiących na gorączkę i problemy z oddychaniem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy” – powiedział były pomocnik, który powiedział, że pomaga pacjentom w swojej klinice od 1993 roku, ale nie chciał zostać zidentyfikowany, ponieważ obawiał się reakcji ze strony władze.

„Ludzie z sześciu lub siedmiu pobliskich wiosek znają mnie osobiście i ufają mi”.

Niektórzy pacjenci nosili maski, leżąc na łóżeczkach, a ich twarze były zakryte ubraniami

Popley, lat 30, odwiedził klinikę w celu leczenia gorączki.

„Nie, ona nie ma wirusa, to tylko gorączka” – powiedział Reuterowi mąż Bobley. „… Boimy się COVID, ale wypis do dużego szpitala jest bardziej niebezpieczny”.

Łączna liczba zakażeń w kraju osiągnęła w sobotę 26,3 mln, co jest drugą największą na świecie po Stanach Zjednoczonych, podczas gdy łączna liczba zgonów w kraju osiągnęła 295 525.