Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iHealthScreen Inc wprowadza zautomatyzowany, oparty na sztucznej inteligencji, kolorowy model obrazowania dna oka do przewidywania udaru

24 sierpnia 2022 – oczekuję późno atak mózgu Model predykcyjny zapewnia w pełni zautomatyzowaną ocenę predykcyjną przypadkowego udaru i identyfikuje osoby narażone na udar w ciągu 5 lat. Odkrycia te zostały zaprezentowane na Międzynarodowej Konferencji: Światowy Kongres Association for Brain Mapping and Therapeutics i pokazały, że model przewidywania może pomóc w zapobieganiu udarom i ratowaniu milionów ludzi przed śmiercią lub niepełnosprawnością.

Po wykonaniu zdjęć oka pacjenta w wysokiej rozdzielczości za pomocą kolorowej kamery dna oka i przesłaniu ich do iPredict AI systemu, wyniki przewidywania strajków są dostępne w postaci w pełni zautomatyzowanego raportu w czasie krótszym niż 60 sekund. Cały test można wykonać łatwo i niezawodnie w ciągu 5 minut.

Ten model przewidywania zapewnia ogólną dokładność 82,4% w określaniu osoby zagrożonej udarem w ciągu 5 lat.

iPredict osiągnął wyższą dokładność niż istniejące modele przewidywania udarów, takie jak wyniki Framingham i Chads (dokładność udarów iPredict 82,4% w porównaniu z wynikiem Framingham 64,9%, a wynik CHADS2VASC osiągnął odpowiednio 63,8% dokładność w tym samym zestawie danych).

Model udaru iPredict może być wykorzystany do ostrzegania lekarzy o potrzebie podjęcia dalszych środków zapobiegawczych dla tych pacjentów w warunkach podstawowej opieki zdrowotnej.

Firma posiada również narzędzia przesiewowe oparte na sztucznej inteligencji do wczesnej diagnozy retinopatii cukrzycowej (DR), zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD) i jaskry, które są zatwierdzone przez CE i TGA/Australia.

po więcej informacji: https://www.iHealthScreen.org

READ  Nowa metoda analityczna rzuca światło na odwieczną tajemnicę cukrzycy typu 2