Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Gwiazda kolarstwa Kiwi, Elisey Andrews, podtrzymuje swoje nadzieje na medal dzięki zwycięstwu w osuwisku

Sporty

Nowa gwiazda kiwi, Elisey Andrews, utrzymała swój obrót na torze w Tokio, awansując do 1/8 finału w sprincie kobiet. Wideo / Sky Sports

Nowa gwiazda kiwi, Elisey Andrews, utrzymała swój obrót na torze w Tokio, awansując do 1/8 finału w sprincie kobiet.

Andrews umocniła swoje srebro w Keren, bijąc rekord olimpijski w sprinterskich kwalifikacjach, zanim wygrała dwa ze swoich trzech pojedynków w piątek wieczorem.

Po tym, jak okazała się zbyt silna dla Australijki Carly McCulloch w 1/32 finału, Andrews doznała swojej pierwszej porażki w 1/16 finału przeciwko Olinie Starikovej z Ukrainy.

Jednak w obliczu konieczności wygranej rewanżu z Chińską Bao Shangguo – złotą medalistką sprintu z wcześniejszych igrzysk – Andrews pokazała swojej klasie awans do sobotniego 1/8 finału na torze Izu Velodrome. był pokazem „cudownej siły”.

Pełna tabela Kiwi znajduje się poniżej. Kliknij imię, aby zobaczyć biografię sportowca, nadchodzące wydarzenia, wyniki w poprzednich meczach i szansę na medal.

21-latka ma teraz okazję zastanowić się nad swoimi wysiłkami i, co ważniejsze, odpocząć po napiętym harmonogramie, który w piątek był świadkiem czterech wyścigów na Kirin.

„Po pewnym czasie musisz zrobić to, co musisz zrobić” – powiedział Andrews Sky Sports. „Każdy wyścig jest limitem i stawiasz wszystko na właściwym torze. To po prostu to, co musisz zrobić, aby uzyskać przewagę w takich zawodach”.

Pomimo napiętych pamiętników, nie było oznak emocjonalnego ani fizycznego upadku po niesamowitej podróży Kiwi, by zająć drugie miejsce w Kirin Final zeszłej nocy.

„Dzisiaj rano, rozmawiając z rodziną i przyjaciółmi, wspaniale było móc podzielić się tym doświadczeniem” – powiedział Andrews. „Ale teraz jestem w moich następnych zawodach, więc moja głowa do wyścigów jest gotowa”.

READ  Rugby Superbohater: Brydon Einore Crusaders nie spieszy się z powrotem do Jacka Goodhue

Było to zdecydowanie potrzebne podczas ostatniej rundy jej wieczoru, kiedy porażka oznaczała koniec rozgrywek Andrewsa.

Ellis Andrews pobił rekord olimpijski w kwalifikacjach w sprincie kobiet.  zdjęcie/fotosport
Ellis Andrews pobił rekord olimpijski w kwalifikacjach w sprincie kobiet. zdjęcie/fotosport

Zamiast tego zademonstrowała poziom opanowania, który przeczy jej brakowi głośnego doświadczenia międzynarodowego, cechy, która uzupełnia niezaprzeczalną szybkość taktyczną, którą wykazała w Kirin.

Ponieważ próbowała osiągnąć mieszane wyniki przeciwko bardziej doświadczonym przeciwnikom w swoich dwóch poprzednich wyścigach, Andrews zdecydowała się zrezygnować z prowadzenia w starciu z Pau, wzmacniając swoją siłę do pokonania przeciwnika na ostatnim okrążeniu.

Była to strategia, która działała dobrze przeciwko McCullochowi, ale została następnie zniweczona przez Starikovą, a Ukrainka zemściła się po zajęciu czwartego miejsca w Keren.

Ale Andrews zlekceważyła rozczarowanie i wróciła do swojej ulubionej taktyki, by zarezerwować miejsce w 1/8 finału, gdzie o 18:33 (czasu nowozelandzkiego) zmierzy się z Kanadyjczykiem Kelseyem Mitchellem.

Pozycja Andrews jako poważnej rywalki w sprincie została ugruntowana w sprinterskich kwalifikacjach, kiedy potrzebowała tylko najlepszej 24, aby awansować do następnej rundy, a jej znakomita szybkość była natychmiast widoczna.

Kiwi osiągnęła w kwalifikacjach czas 10,563 sekundy, aby na krótko ustanowić nowy znak olimpijski, pobić rekord kraju i zarezerwować swoje miejsce w 1/32 finału.

Rekord olimpijski Andrewsa został pobity przez 10 kolejnych biegaczy – kierowanych przez Niemkę Leah Friedrich z czasem 10,310 sekund – ale miała jeszcze więcej do zrobienia.

Rodaczka Kirstie James nie była w stanie dołączyć do Andrewsa w 1/32 finału, jednak utalentowana zawodniczka sprint endurance miała problemy z zatrzymaniem zegara przy 11.116 i ukończeniem 27. pozycji.

Nadzieje Elisey Andrews na drugi medal olimpijski są wciąż żywe.  Zdjęcia/Getty Images
Nadzieje Elisey Andrews na drugi medal olimpijski są wciąż żywe. Zdjęcia/Getty Images

Nowa Zelandia była również daleko od czołówki w pierwszym wyścigu olimpijskim Madison dla kobiet, a nieprzetestowana grupa Jesse Hodgesa i Rashleya Buchanana zajęła 11. miejsce.

Brytyjska para Katie Archibald i Laura Kenny zdominowały wyścig na 120 okrążeń od startu do mety, wygrywając wszystkie oprócz dwóch z 12 sprintów i zdobywając 78 punktów.

READ  Polska początkowo kupuje 24 tureckie drony dla NATO i Unii Europejskiej

Kiwi nie potrafili liczyć sprintów i dwa razy wystartowali, notując wynik -40, aby skończyć tuż przed Niemcami (-40) i trzema zespołami odchodzącymi z chaotycznego wyścigu.