Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Iberdrola rozpoczyna budowę farmy wiatrowej Korytnica II w Polsce

Hiszpańska firma energetyczna jest właścicielem Iberdrola Budowa rozpoczęta 50,5 MW z farmy wiatrowej Korytnica II w Polsce.

Zlokalizowany w województwie mazowieckim na północny wschód od Warszawy obiekt zwiększy moc elektrowni wiatrowych na lądzie w Polsce do 163 megawatów.

Iberdrola jest już operatorem farmy wiatrowej Zopowy o mocy 30 MW na Opolszczyźnie oraz farmy wiatrowej Korytnica I o mocy 82,5 MW.

Firma zapowiedziała, że ​​jej najnowszy obiekt wygeneruje wystarczającą ilość czystej energii, aby zaspokoić potrzeby 40 tys. polskich gospodarstw domowych.

Iberdrola będzie sprzedawać energię wyprodukowaną na farmie wiatrowej Korytnica II poprzez umowę zakupu energii z norweską firmą Statkraft.

Umowa zostanie zabezpieczona kontraktem CFD, który został zabezpieczony na aukcji w Polsce w czerwcu ubiegłego roku.

Rozpoczęcie działalności obiektu planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Iberdrola posiada również portfel projektów morskiej energetyki wiatrowej w Polsce o potencjalnej mocy 7,3 GW.

Firma ujawniła, że ​​zamierza stworzyć w Polsce hub na Bałtyku, który będzie pełnił funkcję hubu dla usług offshore i onshore.

Proponowany hub będzie również wykorzystywany do dostarczania lokalnych treści dla projektów firmy w hubie w Niemczech, Polsce i Szwecji.

Iberdrola zaznaczył, że w Morzu Bałtyckim potencjał rozwoju morskiej energetyki wiatrowej wynosi 93 GW, z czego 28 GW będzie zlokalizowane na polskich wodach.

Inwestycja firmy w czystą energię i sieci jest częścią jej strategii, aby do 2030 r. stać się neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

W zeszłym miesiącu Iberdrola otrzymał aprobatę Od Niemieckiej Federalnej Agencji Morskiej i Hydrograficznej za rozwój Baltic Eagle, największej morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku.

Położona 30 kilometrów na północny wschód od wyspy Rugia farma wiatrowa Baltic Eagle jest częścią kompleksu morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,1 gigawata, który jest budowany za inwestycję 3,5 miliarda euro (3,7 miliarda dolarów).

READ  Jan Błasowicz: Walka o tytuł UFC z Jirim Prochazką w Polsce przyciągnie 60 000 fanów
Powiązane firmy