Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holandia stara się pokonać Irlandię, a walcząca Polska gra z Albanią

Holandia stara się pokonać Irlandię, a walcząca Polska gra z Albanią

Holandia odwiedza Irlandię na mecz, w którym przegrana drużyna stanie przed trudnym zadaniem w kwalifikacjach. Holenderska drużyna zajmuje drugie miejsce z sześcioma punktami, a Irlandia ma trzy punkty, obie za Francją z 15 punktami. Częściowo wynika to z harmonogramu – Francja rozegrała dwa mecze więcej niż Holandia i o jeden więcej niż Irlandia – ale Holandia też tego nie zrobiła. Irlandczycy jak dotąd szczególnie imponują. Holandia pokonała w czwartek Grecję 3:0, a Francja pokonała Irlandię 2:0. Grecja (6 punktów) zmierzy się z Gibraltarem i zajmie drugie miejsce, jeśli wygra, jeśli holenderska drużyna nie pokona Irlandii. Francja nie zagra przed wtorkowym meczem towarzyskim z Niemcami.

Grupa E

Druga w tabeli Albania (7 punktów) zmierzy się z trzecią w tabeli Polską (6 punktów), pod nieobecność lidera Czech (8 punktów). Polska w dalszym ciągu próbuje wznowić kampanię kwalifikacyjną po serii rozczarowujących wyników, z których ostatnim było czwartkowe zwycięstwo 2:0 nad Wyspami Owczymi, a Albania także ma ambicje zakwalifikować się do dużego turnieju dopiero po raz drugi. . Jest niewielka szansa, że ​​Mołdawia (5 punktów) zakończy dzień na szczycie grupy pod względem różnicy bramek, jeśli odniesie duże zwycięstwo nad Wyspami Owczymi i zremisuje Polska z Albanią.

Grupa G

Serbia nie może się doczekać powrotu na właściwe tory w meczu z Litwą po porażce 2:1 z Węgrami, które w czwartek prowadziły w grupie, mimo że stworzyła sobie najniebezpieczniejsze okazje. O dwa miejsca w grupie kwalifikacyjnej walczą trzy drużyny. Czarnogóra zajmuje trzecie miejsce z pięcioma punktami, za Węgrami (10) i Serbią (siedem) i może zakończyć dzień na pierwszym i drugim miejscu.

Grupa H