Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hillman, MSD, opracuje nową generację szczepionki Zair Ebola

Hillman, MSD, opracuje nową generację szczepionki Zair Ebola

Wspólny wysiłek ma na celu opracowanie szczepionki ERVEBO, która jest stabilna w temperaturach od 2 do 8°C

Hillman Laboratories z siedzibą w Singapurze ogłosiło wspólne wysiłki w celu opracowania odpornej na wysoką temperaturę szczepionki Zaire Ebola drugiej generacji opartej na zatwierdzonej przez MSD szczepionce Zaire Ebola, ERVEBO.

Współpraca będzie badać i rozwijać proces produkcyjny w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych i stabilnej formuły, która może być przechowywana w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Przechowywanie, transport i dystrybucja szczepionek bez potrzeby stosowania zaawansowanych systemów chłodzenia może zwiększyć dostęp w krajach o niskich i średnich dochodach (LMIC), gdzie obciążenie EVD jest największe. Współpraca ma również na celu opracowanie prezentacji wielodawkowej, która pomoże usprawnić programy szczepień w społecznościach.

Wirus Ebola jest rzadką i śmiertelną chorobą występującą w Afryce Subsaharyjskiej. Śmiertelność wynosi od 25% do 90% w poprzednich epidemiach. Szczepionka ERVEBO została wykorzystana w celu przygotowania do wybuchu epidemii wirusa Ebola i działań w zakresie reagowania na wirusa Ebola z Zairu. Szczepionki przeciwko wirusowi Ebola w Sudanie, odpowiedzialnym za obecną epidemię w Ugandzie, wciąż są w fazie badań klinicznych.

READ  Prima Weight Loss Dragons Den UK (Pigułki 2022 Recenzje) Tabletki i kapsułki Efekty uboczne