Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hillman, MSD, opracuje nową generację szczepionki Zair Ebola

Wspólny wysiłek ma na celu opracowanie szczepionki ERVEBO, która jest stabilna w temperaturach od 2 do 8°C

Hillman Laboratories z siedzibą w Singapurze ogłosiło wspólne wysiłki w celu opracowania odpornej na wysoką temperaturę szczepionki Zaire Ebola drugiej generacji opartej na zatwierdzonej przez MSD szczepionce Zaire Ebola, ERVEBO.

Współpraca będzie badać i rozwijać proces produkcyjny w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych i stabilnej formuły, która może być przechowywana w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Przechowywanie, transport i dystrybucja szczepionek bez potrzeby stosowania zaawansowanych systemów chłodzenia może zwiększyć dostęp w krajach o niskich i średnich dochodach (LMIC), gdzie obciążenie EVD jest największe. Współpraca ma również na celu opracowanie prezentacji wielodawkowej, która pomoże usprawnić programy szczepień w społecznościach.

Wirus Ebola jest rzadką i śmiertelną chorobą występującą w Afryce Subsaharyjskiej. Śmiertelność wynosi od 25% do 90% w poprzednich epidemiach. Szczepionka ERVEBO została wykorzystana w celu przygotowania do wybuchu epidemii wirusa Ebola i działań w zakresie reagowania na wirusa Ebola z Zairu. Szczepionki przeciwko wirusowi Ebola w Sudanie, odpowiedzialnym za obecną epidemię w Ugandzie, wciąż są w fazie badań klinicznych.

READ  Jak radzić sobie ze stresem epidemiologicznym związanym z problemami z oczami